AktualnościInne

Projekty i zajęcia UKS Victoria Szczecinek

Visits: 119

 

Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Szczecinku od kilku już lat uczestniczą w różnorodnych projektach sportowo-rekreacyjnych, oferowanych przez UKS Victoria Szczecinek. Zajęcia w naszym klubie, to nie tylko treningi sportowe i wyjazdy na zawody, ale również imprezy integracyjne, obozy letnie i wycieczki. Dbając o ogólny rozwój psychofizyczny i psychospołeczny naszych podopiecznych, staramy się proponować im różnorodne formy spędzenia czasu wolnego.

W poniedziałek 9 maja, grupa dziewczynek i chłopców spędziła niezapomniane chwile w koszalińskim Aquaparku. Pod okiem opiekunów (Katarzyna Wilczyńska, Paweł Czupiel) oraz swojego trenera pływania (Przemysław Kieling), dzieciaki nie tylko świetnie się bawiły ale i miały okazję wykonać szereg ćwiczeń doskonalących techniki pływania oraz poprawiających ogólną sprawność ruchową.

Natomiast we wtorek 10 maja, nasi niepełnosprawni sportowcy po raz pierwszy wzięli udział w lekcji nauki jazdy konnej. Zajęcia te odbyły się w Ośrodku Jeździeckim “Lipowy Dwór” w Lipnicy. Zostaliśmy przyjęci w “Lipowym Dworze” bardzo miło i profesjonalnie…a Klara i Profit (czyli koniki, na których dzieciaki uczyły się jeździectwa), skradły serca naszych podopiecznych. Zarówno z czworonożnymi przyjaciółmi, jak i z sympatycznymi właścicielami stadniny spotkamy się jeszcze kilkukrotnie. Nauka jazdy konnej, a także “wodna przygoda” nie byłyby możliwe, gdyby nie finansowe wsparcie z budżetu Urzędu Miasta Szczecinek, za co serdecznie, w imieniu dzieci, dziękujemy!

( Tekst i zdjęcia: Katarzyna Wilczyńska – Prezes UKS Victoria).

IMG_9438IMG_9454IMG_9465

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *