Powiat stawia na infrastrukturę sportową

          Od lat samorząd powiatowy sukcesywnie inwestuje w rozwój infrastruktury sportowej. W roku ubiegłym nowe sale gimnastyczne i przyszkolne boiska powstały przy ZS Nr 2 im.  Warcisława IV oraz ZS Nr 7 w Białym Borze. Na powrót uczniów czekają też bardzo dobrze wyposażone siłownie stacjonarne. Już niebawem rozpoczną się kolejne planowane przez Powiat Szczecinecki sportowe inwestycje.

           W sąsiedztwie stadionu lekkoatletycznego i ZS Nr 6 im. Stanisława Staszica powstanie pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią. Od pewnego czasu do wicestarosty Roberta Fabisiaka docierały sygnały ze strony środowiska piłkarskiego, że taki obiekt na terenie naszego powiatu jest bardzo pożądany. Zarząd Powiatu Szczecineckiego szeroko dyskutował na ten temat podczas jednego z ostatnich posiedzeń. Jak wiadomo, w okresie zimowym wszelkie kluby i drużyny trenują w zamkniętych obiektach hal sportowych. Oświetlone boisko ze sztuczną nawierzchnią wyniesie proces szkoleniowy na zupełnie inny poziom. Stworzony w ten sposób kompleks sportowy będzie doskonałą bazą nie tylko dla naszych lokalnych piłkarzy, ale również drużyn spoza terenu powiatu. Już w najbliższym czasie rozpocznie się procedura przetargowa na koncepcyjne projekty rzeczonej inwestycji. Szacuje się, że jej realizacja – biorąc pod uwagę możliwość ubiegania   się o środki zewnętrzne –  pochłonie kilka milionów.

         Już w przyszłym tygodniu zostanie ogłoszony przetarg na budowę hali sportowej przy ZS Nr 1 im. Komisji Narodowej w Szczecinku. Budowa rozpocznie się jeszcze w tym roku i zakończy w przyszłym. Wymiary hali to 36mx46m, wysokość prawie 12 m, powierzchnia zabudowy 1670,94m2, powierzchnia użytkowa 1925,40m2, zaś powierzchnia całkowita to 2141,12m2. Projekt przewiduje instalację boisk do siatkówki, piłki ręcznej, koszykówki, tenisa, zapasów, gimnastyki i akrobatyki sportowej, badmintona  oraz judo. Koszt inwestycji oszacowano na ok 10 mln zł. Warto przypomnieć,  że na jej realizację Powiat Szczecinecki otrzymał dofinansowanie w wysokości 4,5 mln zł z Ministerstwa Sportu. Pozyskanie funduszy było możliwe dzięki  wsparciu i zaangażowaniu sekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska, poseł Małgorzaty Golińskiej.

         Nowa hala sportowa powstanie również przy ZST w Szczecinku. Podczas ostatniego posiedzenia członkowie Zarządu Powiatu Szczecineckiego zdecydowali o zakupie dokumentacji technicznej. Jest to gotowy projekt, ale samorząd powiatowy zleci jeszcze przygotowanie projektu zagospodarowania.

        Ponadto w planach jest także budowa sali gimnastycznej w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym wraz z gabinetami do rehabilitacji osób niepełnosprawnych. Powiat Szczecinecki już złożył wniosek o dofinansowanie tej inwestycji w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Samorząd stara się o pozyskanie 3.5 mln zł na ten cel.

wiadomość: powiat.szczecinek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *