AktualnościMłodzieżPiłka nożna

Poszerza się grono trenerów AP Szczecinek

Visits: 68


Drabinka szkoleniowa Akademii Piłkarskiej Szczecinek nieustannie się profesjonalizuje. W ostatnim czasie dwóch kolejnych trenerów – Bartosz Gersztyn i Maciej Stępień – uzyskało uprawnienia UEFA C. Kurs w Świdwinie ukończyli z wyróżnieniem i w przypadku chęci podnoszenia kwalifikacji zostaną przyjęci na kurs UEFA B bez egzaminów wstępnych. Gratulacje!

Bartosz Gersztyn pełni funkcję asystenta Michała Ponichtery w grupie Orlika r. 2005 (sponsor – Kronospan Szczecinek Sp. z o.o.). W przeszłości był aktywnym zawodnikiem Wielimia Szczecinek i Błoni Barwice.

Maciej Stępień – dawniej gracz Darzboru Szczecinek i MSP Szamotuły – jest asystentem Jarosława Kozaneckiego w grupie Żaka r. 2007 (sponsor – Kronospan Szczecinek Sp. z o.o.).

Podnoszenie kwalifikacji przez trenerów Akademii Piłkarskiej wpisuje się w naszą politykę – mówi prezes klubu, Szymon Bibik. – W tej chwili niemal w każdej grupie treningowej zarówno trener, jak i asystent mają uprawnienia UEFA. Pozostali albo są jeszcze w trakcie nauki, albo ukończą kurs w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Na tym wszystkim skorzystają przede wszystkim zawodnicy Akademii. Chcemy, by szkolili się pod okiem odpowiednio przygotowanych osób, które – w zdecydowanej większości – też były czynnymi zawodnikami.

gersztynstepien

Foto: Od lewej Bartosz Gersztyn i Maciej Stępień.

(Info i foto- AP Szczecinek).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *