AktualnościHubertus Biały BórLiga OkręgowaMechanik TurowoOrzeł ŁubowoPionier 95 Borne SulinowoPiłka nożnaWiarus ŻółtnicaZawisza Grzmiąca

Pionier 95 w barażach, Orzeł na trzecim miejscu, Hubertus ponownie oddaje walkowera

Visits: 262

W ostatnią sobotę 16 czerwca zakończył się sezon piłkarski 2017/2018 w Klasie Okręgowej Południe. W grupie tej w ostatniej kolejce nie wszystkie zagrały. Mechanik Turowo już wcześniej zakończył swoje zmagania a Hubertus Biały Bór nie pojechał po raz drugi w tym sezonie na mecz wyjazdowy w związku z brakiem zawodników. Pionier 95 również nie rozegrał swojego spotkania gdyż rywal Jedność Tuczno oddała mecz walkowerem. Punkty te pozwoliły na to, że zespół z Bornego Sulinowa zagra w meczu barażowym o utrzymanie się w tej klasie rozgrywkowej. KOZPN ustalił już, że Pionier 95 w sobotę 23 czerwca zagra w Połczynie Zdroju z Radew Białogórzyno. Rywal w Grupie Północnej ugrał 16 punktów i również zajął trzynasta pozycje w tabeli. Oto wyniki pozostałych meczów naszych zespołów:

Calisia Kalisz Pomorski – Orzeł Łubowo 5:1 (2:0)

Bramka dla Orła: Tomasz Niezgoda

Orzeł: Szymek- P. Krzysztofiak, Czubik, M. Krzysztofiak, Dębski, H. Krzysztofiak, Spryszyński(20' Smołucha), Przymeński, Niezgoda, Taczko

     Zespół gospodarzy już przed tym meczem był pewny awansu o klasę wyżej. Goście walczyli o trzecia pozycje oraz dobre zakończenie sezonu. – Pojechaliśmy mocno osłabieni- powiedział nam kierownik zespołu Leszek Kapuściński- Chcieliśmy rozegrać mecz aby nie oddawać go walkowerem. Sezon możemy uznać i tak za udany a szczególnie druga rundę. Zagraliśmy jeden z lepszych sezonów w ostatnich latach- dodał kierownik zespołu.

Zawisza Grzmiąca – Drzewiarz Świerczyna 2:0 (1:0)

Bramki dla Zawiszy: Kamil Catewicz-2

Zawisza: Jabłoński- Catewicz, D. Jedliński(55'Szafrański), Batogowski(50' Sękulski), Szyjkowski(29' Rumiński), P. Barcewicz, Śliwka, Chołuj, Bator, Wieczorek, Kowalczuk

      Zespół Zawiszy zaczynał rundę rewanżową z pozycji lidera. Niestety choć przygotowania były bardzo intensywne to jednak druga runda nie wyszła całemu zespołowi. Udało się za to sezon zakończyć zwycięstwem i pokonać rywala. Bramki strzelił Kamil Catewicz, który przypomniał sobie jak się strzela bramki.

 

Spójnia Świdwin – Wiarus Żółtnica 13:1

Bramka dla Wiarusa: Patryk Wasilewski

      Wiarus Żółtnica pojechał do lidera bez kilku podstawowych zawodników. Mimo szansy na trzecie miejsce to niestety skład zespołu mijał się z tym, który w większości grał w drugiej rundzie.

Zespół pojechał pokopać honorowo do lidera bez kilku podstawowych zawodników- powiedział nam jeden z zawodników Wiarusa- Nie oddaliśmy walkowera jak to inne zespoły by zrobiły, a dograliśmy sezon do końca. Wynik wysoki ale wszystkim zawodnikom należą się podziękowania za wyjazd oraz za cały sezon w końcu punktowo zajęliśmy 3 miejsce 48 pkt (ostatecznie 5 miejsce w tabeli – bezpośrednie mecze). Gratulujemy Spójni i Calisii awansu. Teraz odpoczywamy kibicując reprezentacji Polski na mundialu i za około miesiąc zaczynamy przygotowania do kolejnego sezonu- dodał podsumowując występ zespołu w całym sezonie.

        W ostatecznym rozrachunku trzecią pozycję w tabeli zajął Orzeł Łubowo z 48 punktami, piata pozycja została wywalczona przez Wiarusa Żółtnica i również ugrali 48 punktów. Zawisza Grzmiąca uplasował się na szóstej pozycji z 46 pkt., Hubertus Biały Bór zakończył na dziesiątej pozycji z 38 punktami. Mechanik Turowo o miejsce niżej z 35 punktami a Pionier 95 Borne Sulinowo zakończył na miejscu trzynastym z 26 punktami co dało temu zespołowi grę w barażach o utrzymanie w tej klasie rozgrywkowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *