AktualnościTenis stołowy

Pingpongowy Memoriał Leszka Deneszewskiego

Visits: 182


W najbliższą sobotę (4czerwca) o godz. 10.00 w hali Ślusarnia w Szczecinku, rozegrany zostanie VI Memoriał  Leszka Deneszewskiego w tenisie stołowym. Głównym organizatorem turnieju jest syn zmarłego przed kilku laty Leszka, Stanisław.
 Deneszewski, to zmarły przed czterema laty znany tenisista stołowy ze Szczecinka. Związek Leszka z tenisem stołowym datowany był minimum przez 50 lat. Jako czynny zawodnik grał w szczecineckich klubach  Wielim  i KPBS. Wystąpił też w niezliczonej ilości turniejów, a jako pracownik leśnictwa brał udział w Mistrzostwach Polski tej branży. Do ostatnich chwil życia nie rozstawał się z rakietką tenisową. Przez kolegów od stołów pingpongowych zapamiętany został jako wymagający, ale jednocześnie sprawiedliwy w ocenie, jeżeli chodzi o umiejętności współzawodników. W grze nigdy się nie poddawał, walczył do ostatnich piłek.
Turniej będzie miał charakter „losu szczęścia”. Każda drużyna będzie się składała z trzech zawodników (słaby,  średni, i mocny). Zawodnicy będą losowani z koszyków, co sprawi, że nawet słabsi gracze będą mieli szanse zająć czołową lokatę. Po zakończonym turnieju na wszystkich uczestników czekał będzie poczęstunek na gorąco i oczywiście już chyba tradycyjnie, wyśmienity smalec, przygotowany przez znanego pingpongistę Andrzeja Krawczyka. Organizatorzy życzą wszystkim uczestnikom zajęcia wysokich miejsc i znakomitej atmosfery.

(Info- S. Deneszewski).

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *