AktualnościInneTenis stołowy

Pingpongiści zaczęli Grand Prix Szczecinka. Adam Radziński, Antoni Biedziuk pierwszymi liderami

Visits: 108

W sobotę w hali Ślusarnia wkrótce po odejściu od świątecznych stołów, pingpongiści urządzili sobie spotkanie, tym razem przy stołach tenisowych. Okazją był I turniej z cyklu Grand Prix Szczecinka 2019.
– Pierwsza konfrontacja była niezwykle udana i emocjonująca – mówi sędzia główny Antoni Biedziuk –  W kat. Open pomimo absencji niektórych zawodników z czołówki, emocji było co niemiara. Wśród uczestników zauważalny był udział nowych zawodników oraz coraz większej liczby tenisistów młodego pokolenia, którzy zaakcentowali swój udział miejscami w ścisłej czołówce (Szymonowie: Stawowczyk oraz Milczarek). Najwięcej wrażeń kibicom dostarczył pojedynek finałowy pomiędzy faworytem Adamem Radzińskim i Patrykiem Lewandowskim. Ten drugi był o włos od wielkiej niespodzianki, gdyż w decydującym piątym secie przy prowadzeniu 10:5, nie wykorzystał pięciu kolejnych piłek meczowych, przegrywając decydującą partię 10:12. Po raz kolejny mogliśmy oglądać jak piękny i nieprzewidywalny jest obecny tenis stołowy i jakie mogą być skutki chwilowej dekoncentracji. Kolejne miejsca zajęli: Stanisław Deneszewski, Szymon Stawowczyk, Szymon Milczarek oraz Jarosław Iżycki.
W kat. +50 zwycięstwo odniósł Antoni Biedziuk, zwyciężając w meczu finałowym Andrzeja Mysłowskiego. Czołową szóstkę uzupełnili: Emil Barnaś, Andrzej Krawczyk, Ryszard Tomczak oraz Zbigniew Brach.
Na kolejne zawody organizatorzy zapraszają za miesiąc – 2 lutego do tej samej hali również na godz. 10.00 – zakończył relację główny  organizator Grand Prix Szczecinka w tenisa stołowego Antoni Biedziuk.
Turniej odbył się dzięki sponsorom:
– Sklep rowerowy Biernikowicz Bogdan
– “Podimed” Sp. z o.o.
– FUP “Irga”

– Centrum Okulistyki i Chirurgii Oka

– PHU „Mauro”

– PPH „Alfa Plus”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *