AktualnościPiłka nożna

Piłkarskie ostatki w regionie

Visits: 245

 

Najbliższy weekend będzie kończącym sezon piłkarskie 2015/16 w regionie. Swoje ostatnie mecze rozegrają przedstawiciele Koszalińskiej Klasy Okręgowej oraz trzech grup A- klasy. W KKO, powiat szczecinecki reprezentowany był przez dwie drużyny: Błonie Barwice i Hubertus Biały Bór. Niestety od nowego sezonu nasz powiat reprezentować będą tylko Błonie, gdyż Hubertus już od dłuższego czasu pogodził się ze smutnym losem spadkowicza. Sympatycznej skąd inąd drużynie z Białego Boru, życzymy szybkiego pozbierania się po dość przykrej dla nich degradacji i wierzymy, że w niedługim czasie powróci ona na należne jej miejsce w KKO. Drużyna barwicka takich problemów z utrzymaniem nie miała, choć w pewnym momencie, po słabej rundzie wiosennej, to widmo spadku nie było wcale tak odległe. Barwiczanom życzymy lepszej gry i wyników w już nowym sezonie 2016/17.

W grupach A- klasy, powiat szczecinecki reprezentowany był aż prze pięć drużyn. Znacznie lepiej spisywały się te z grupy III, które od samego początku zaliczały się do mocnych tej grupy i ostatecznie wszystkie zajmą wysokie lokaty w tabeli. Trzeba też dodać, że w pewnym momencie Mechanik Turowo osiągał bardzo dobre wyniki i poważnie był brany pod uwagę, jeżeli chodzi o awans do wyższej klasy. Niestety końcówka sezonu pokazała, że byłyby to za wysokie progi dla drużyny z Turowa, gdyż zespól praktycznie kompletnie rozsypał się personalnie. To pokazało, że przed zarządzającymi klubem jeszcze bardzo dużo pracy, a do awansu, samo nowe boisko, to zdecydowanie za mało. Dwa pozostałe zespoły tej grupy Błękitni Gonne Małe i Smak Pomorski Wilcze Laski spisały się na miarę swoich możliwości, a nawet chyba lepiej niż przypuszczano przed sezonem. W nowym sezonie trzeba tylko postarać się skonsolidować swoje zespoły i rzeczywiście spróbować podjąć przez któryś z tych zespołów walkę o awans, chyba, że dojdzie do jakichś niespodzianek, wszak bowiem w sezonie 2016/17 rozgrywki aklasowe po reorganizacji toczyć się będą nie jak dotychczas w trzech, ale czterech grupach.

Bardzo słabo w mijającym sezonie zaprezentowały się dwa nasze zespoły w grupie I A- klasy. Wypadły na tyle słabo, że gdyby nie reorganizacja, to Sokół Spore najprawdopodobniej opuściłby tę klasę rozgrywek. Niewiele lepiej grali zawodnicy Pogoni Wierzchowo, którzy zajmą miejsce trzecie od końca. Tutaj warto, aby miłośnicy piłki i sympatycy swoich drużyn w obu miejscowościach, zastanowili się poważnie nad sensem istnienia tych zespołów. Obojętnie jaka klasa rozgrywkowa, generuje jakieś koszty, a wydawanie społecznych pieniędzy ( bo przecież koszta ponosi gmina), dla czyjegoś widzimisię, mija się całkowicie z celem. Oprócz zwykłego „chciejstwa” musi być w to wszystko włożona praca, ambicja, cele i zadania. W tych klubach niestety tego nie widać.

Oto program gier naszych zespołów w ostatniej kolejce sezonu 2015/16:

KKO:   

Mechanik Bobolice – Hubertus Biały Bór sobota godz. 17.00

Bałtyk II Świeszyno – Błonie Barwice  sobota godz. 17.00

 Gr. I A klasa:

Sokół Spore – Iskra Kłanino niedziela godz. 12.00

Pogoń Wierzchowo – Baszta Sławno niedziela godz. 12.00- odwołany 3:0 v.o

Gr. III A klasa:

LKS Karsibór – SP Wilcze Laski niedziela godz. 13.00

Grom Giżyno – Błękitni Gonne Małe niedziela godz. 13.00

Mechanik Turowo – Błękitni Pomierzyn niedziela godz. 13.00 (ZetPe).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *