AktualnościKobietyPiłka nożna

Piłkarka ze Szczecinka Malwina Grzelak w gronie gwiazd turnieju PAJO CUP 2019

Visits: 197

             W Szczecinie rozegrany został XIV HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ „PAJO CUP 2019”. W zawodach ostatecznie wystartowało 9 zespołów , nie dojechała wcześniej awizowana drużyna z Berlina. Zespoły przydzielono do 2 grup. W drużynie Victorii Sianów wystąpiła Malwina Grzelak na co dzień mieszkanka Szczecinka oraz zawodniczka zespołu z Sianowa.

            Drużyna sianowska trafiła do czterozespołowej bardzo silnej grupy B , w której zagrały ekstraligowa Olimpia Szczecin, pierwszoligowy KKP Bydgoszcz , drugoligowy UKS Victoria SP2 Sianów i III ligowy LUKS Ziemia Lubińska. W grupie A rywalizowały: Olimpia II Szczecin, Reprezentacja Polski Niesłyszących, Stilon Gorzów, Sztorm Gdynia i Fala Międzyzdroje. Sianowianki pojechały na turniej w bardzo osłabionym składzie ( zabrakło min. kapitan zespołu Wiktorii Robakowskiej, Karoliny Struszczyk, Karoliny Wieczorek, Julii Zawadzkiej, Wiktorii Heib), mimo to spisały się zupełnie dobrze i zajęły 4 lokatę w turnieju. Były bardzo blisko podium ale w meczu o trzecie miejsce zremisowały ze Sztormem Gdynia 2:2 i przegrały walkę o brąz rzutami karnymi (0:1).
Początek turnieju nie był udany dla piłkarek z Sianowa bo pomimo prowadzenia po bramce Malwiny Grzelak i dobrej grze przegrały wysoko z LUKS Ziemia Lubińska aż 1:7. W drugim spotkaniu sianowianki pokonały KKP Bydgoszcz 4:1. Gole strzelały : Malwina Grzelak 2, Marta Fil 1 i Dagmara Petrus 1. W trzecim spotkaniu Victoria SP2 zagrała z Olimpią I Szczecin i grając naprawdę dobrze przegrała 2:6. Bramki zaliczyły ponownie Malwina Grzelak 1 i Marta Fil 1. Tak więc pierwszy dzień turnieju sianowianki zakończyły trzecim miejscem w grupie B. Trzecia lokata spowodowała ,że sianowianki następnego dnia zostały zmuszone do gry ze zdobywcą drugiego miejsca w grupie A czyli Reprezentacją Polski Niesłyszących i po pięknym pasjonującym meczu zremisowały 0:0 . W rzutach karnych sianowianki okazały się lepsze 2:1 ( bramki Marta Fil i Wiktoria Kaszyńska) i to one awansowały do półfinału. W półfinale Victoria SP 2 trafiła na najlepszy zespół turnieju Olimpię I Szczecin i przegrała 0:7. Sianowiankom pozostała więc walka o trzecie miejsce w turnieju ze Sztormem Gdynia. Piłkarki z Sianowa zagrały doskonałe spotkanie , dwukrotnie prowadziły i były lepsze od Sztormu ale ostatecznie skończyło się remisem 2:2 po 2 bramkach Malwiny Grzelak i dość niespodziewanie piłkarki z Gdyni strzelając jednego karnego okazały się lepsze od sianowianek. Pierwsze miejsce zajęła Olimpia I Szczecin, która w finale wygrała 7:1 z LUKS Ziemia Lubińska. Sukces zanotowała też Malwina Grzelak , która wybrana została głosami trenerów do najlepszej piątki turnieju. Do zespołu gwiazd obok Malwiny Grzelak wytypowano: bramkarkę Bydgoszczy Agnieszkę Borowicz, Martę Kaczmarek z Reprezentacji Polski Niesłyszących,Olgę Sirant i Kornelię Grosicką ( siostrę Kamila Grosickiego) obie z Olimpii Szczecin.
W zespole Victorii SP 2 zagrały: Oktawia Kaszewska, Dagmara Petrus, Marta Fil, Malwina Grzelak, Wiktoria Kaszyńska, Oliwia Żywanowska, Wiktoria Studzińska,Justyna Maśnik.
Trener Jędrzej Bielecki nie narzekał na dziewczyny i był zadowolony z ich gry i zajętego miejsca. Jednak chyba zabrakło nam sił bo dosłownie w ostatniej chwili wypadły nam 2 dziewczyny i skład ośmioosobowy był stanowczo za skromny. Na dodatek w czasie turnieju rozchorowała się jeszcze Justyna Maśnik i mieliśmy tylko 2 zawodniczki na zmianę. Nie najlepiej też z powodu przeziębienia czuła się Malwina Grzelak. Pomimo to dziewczyny pokazały charakter i że potrafią grać i powinny zająć co najmniej 3 lokatę. Grały w bardzo trudnej grupie bo zespoły z grupy B zajęły w ostatecznym rozrachunku pierwsze , drugie i czwarte miejsce. Nie zawiodły i trzeba je pochwalić. Był to bardzo wartościowy sprawdzian ale i bardzo duża dawka treningu wytrzymałościowego.
TABELA KOŃCOWA TURNIEJU
1 miejsce MKS Olimpia I Szczecin
2 miejsce LUKS Ziemia Lubińska
3 miejsce Sztorm Gdynia
4 miejsce UKS Victoria SP2 Sianów
5 miejsce MKS Olimpia II Szczecin
6 miejsce Reprezentacja Polski Niesłyszących
7 miejsce KKP Bydgoszcz
8 miejsce TKKF Stilon
9 miejsce KS Fala Międzyzdroje

wiadomość oraz zdjęcie KOZPN.PL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *