Pierwszy krok pływacki

 

W niedzielę (20.12) w godzinach 9.00-11.30 w szczecineckiej pływalni rozegrane zostały zawody dla najmłodszych adeptów pływania. Uczestnikami zawodów były dzieci dopiero zaczynające swoją przygodę z pływaniem. Na nasze zawody przybyło około 70 adeptów pływania.
Dzieci w zawodach były podzielone na dwie grupy wiekowe:
I- przedszkolaki i klasy I
II- klasy II – III Szkoła Podstawowa
-Naszym głównym celem była reaktywacja zawodów rekreacyjnych na szczecineckim basenie skierowanych do małych dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych. Słuchając sugestii rodziców dzieci uczęszczających na szczecinecki basen MKP Szczecinek postanowił spełnić oczekiwania naszych najmłodszych mieszkańców Szczecinka i zorganizować cykl zawodów pływackich dla dzieic- mówi sędzia główny Kamil Biegański..
Wszystkie dzieci rozpoczęły swoje uczestnictwo w zawodach od szeregu zabaw z elementami nurkowania. Po zabawach nadszedł czas na „poważną” rywalizację i rozpoczęły się starty na basenie sportowym. Przedszkolaki miały swój start na basenie sportowym z „makaronem” lub deseczką pływacką. Natomiast grupa dzieci ze szkół podstawowych rywalizowały w wyścigu stylem dowolnym na dystansie 25 m stylem dowolnym. Zmagania toczyły się w radosnej i sportowej atmosferze. Najlepsi otrzymali medale. Jednak nie wynik był najważniejszy w dzisiejszych zmaganiach, tylko dobra zabawa.
Każde dziecko uczestniczące w naszych zawodach brało udział w losowaniu cennych nagród. Dzięki pomocy OSiR w Szczecinku, na zakończenie zawodów udało nam się zorganizować loterie z nagrodami. Dzięki temu wszyscy uczestnicy zawodów wyszli z basenu z dodatkową nagrodą. Widząc ogromne zainteresowanie dzieci i rodziców naszymi niedzielnymi zawodami już dzisiaj zapraszamy na następną edycję „Pierwszego kroku pływackiego”, która odbędzie się w nowym 2016 roku. (Relacja i zdjęcia MKP Szczecinek).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *