PARTNER CUP 2018 – podsumowanie

         W niedzielę 25 lutego 2018 roku rozegrany został w Barwicach ostatni – ósmy turniej z cyklu Halowych Turniejów Piłkarskich PARTNER CUP 2018. Organizatorem był: klub sportowy Błonie Barwice oraz Stowarzyszenie Kulturalno-Sportowe „Partner” z Barwic. Współorganizatorem Urząd Marszałkowski w Szczecinie, Starostwo Powiatowe w Szczecinku oraz Urząd Miejski w Barwicach. Patronat nad imprezą objął Burmistrz Barwic Zenon Maksalon.  Turniej rokrocznie organizowany jest dla drużyn, które prowadzone są w klubie Błonie Barwice. W tym roku odbyły się dla roczników: 1999, 2003, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009 oraz 2010. Jest to zawsze doskonała okazja, by nasi zawodnicy mogli pokazać się przed własną publicznością. W tej edycji, w 8 kategoriach wiekowych udział wzięło ponad 70 drużyn. Wszystkie turnieje dostarczyły ogromnych emocji sportowych, zwłaszcza w najmłodszych kategoriach wiekowych, gdyż te mecze odbywały się przy pełnych trybunach. Formuła turnieju była tak skonstruowana, że praktycznie do końca drużyny walczyły o zwycięstwo. Początkowo zespoły grały w grupach eliminacyjnych A i B. Drużyny, które zajęły ostatnie miejsce w swojej grupie grały między sobą. Zespoły z miejsc 1-2 walczyły w Lidze Mistrzów, 3-4 w Lidze Europy. Grały więc z drużynami o podobnych umiejętnościach. Bardzo widowiskowe były finały. Zespoły, które w nim zagrały były wyprowadzane przez sędziego, w tle leciał hymn danej ligi, następnie spiker wyczytywał nazwiska zawodników. Czuli się jak profesjonaliści na wielkiej arenie i tak ich trzeba postrzegać. Poziom piłkarski a także sportowa rywalizacja fair play była na najwyższym poziomie.

    Drużyny otrzymały w zależności od kategorii wiekowej puchary oraz medale.

     Nagrody dla najlepszych bramkarzy ufundowała Szkółka Bramkarska GOALKEEPER Siergieja Szypowskiego, natomiast dla najlepszych zawodników firma GLOBPOL Management z Manchesteru.

     Często bywa tak, że cała drużyna pracuje na sukces końcowy a nagradzany jest tylko wyróżniający zawodnik. W Barwicach, na koniec wszyscy zawodnicy biorący udział w turnieju wzięli udział w losowaniu nagród – upominków.

     Czekamy jeszcze na rozstrzygnięcie i wręczenie nagrody dla najlepszego zawodnika z całego cyklu turniejów PARTNER CUP 2018. Będzie to ufundowany przez firmę GLOBPOL wjazd do Manchesteru wraz z opiekunem. Informacja, kto pojedzie pojawi się wkrótce na stronie klubu Błonie Barwice.

    Serdeczne podziękowania dla sponsorów całego cyklu turniejów, którymi byli:

– Krzysztof Filowiat – właściciel sklepów FILO w Barwicach oraz portalu http://regionalne-wedkarstwo.pl/

– Agencja Turystyczna Aga-Toma Agnieszka Tomaszewicz – www.aga-toma.pl

– Sklep Motoryzacyjny MARKOS z Barwic

– Łukasz Markuszewski

– Paweł Kozłowski – JOWISZ Materiały Budowlane Barwice

– BK Turismo

     Podziękowania także dla osób, które pomogły w organizacji i sprawnym przeprowadzeniu turniejów: zarząd i trenerzy klubu Błonie Barwice, opieka medyczna TADMED Szczecinek, Klaudia Kuśpit, Krystian Czaplicki, Karol Grygiel, Sylwia Kuśpit oraz Agnieszka Tomaszewicz.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *