AktualnościMłodzieżPiłka nożna

Orzeł Wałcz wygrywa PARTNER CUP dla rocznika 2006

Visits: 144

             W niedzielę 16 grudnia w hali Zespołu Szkół w Barwicach rozegrano ostatni turniej z cyklu Halowych Turniejów Piłkarskich PARTNER CUP 2018. Tym razem do gry stawiło się 10 drużyn z rocznika 2006. Poziom był wysoki, ale również wyrównany. W fazie grupowej o zwycięstwie decydowały detale lub po prostu szczęście. W fazie pucharowej natomiast większość spotkań kończyło się remisem, w związku z czym mieliśmy rzuty karne a te dostarczyły bardzo wielu emocji. Gościnnie zachowali się gospodarze – Błonie Barwice, które mimo dobrej gry swoje mecze w grupie aż 3 razy kończyli wynikiem 0:1 i raz 0:0. Musieli tym samym zadowolić się walką o puchar pocieszenia, w którym pokonali Iras Czaplinek I 1:0. Pozostałe drużyny w zależności od zajętego miejsca grały w Lidze Mistrzów lub Lidze Europy. W fazie pucharowej 4 mecze rozstrzygały rzuty karne. Tak było również w finale Ligi Mistrzów, gdzie Orzeł Wałcz zremisował w regulaminowym czasie gry z Głazem Tychowo, którzy prowadzeni są przez trenera seniorów Błoni Barwice Pawła Drozdowskiego. Tu lepsi okazali się młodzi zawodnicy z Wałcza.

Klasyfikacja końcowa:

Liga Mistrzów:
Orzeł Wałcz
Głaz Tychowo
Unia Białogard
Iras Czaplinek II

Liga Europy:
Polonia Jastrowie
Błękitni Trzygłów
Zjednoczeni Kaczory I
Zjednoczeni Kaczory II
Puchar pocieszenia: Błonie Barwice i Iras Czaplinek I

Najlepszym bramkarzem został Oliwier Jaworski z Polonii Jastrowie. Otrzymał statuetkę i rękawice ufundowane przez Szkółkę Bramkarską Goalkeeper Siergieja Szypowskiego, które wręczył trener bramkarzy filii szkółki w Barwicach Kacper Tomaszewicz. Pozostałe nagrody, które losowane zostały spośród wszystkich zawodników biorących udział w turnieju ufundowali: Firma Budowlana ALPAX, Sklep FILO z Barwic oraz Biuro Turystyczne Aga-Toma z Barwic – właściciel wyszukiwarki ofert turystycznych wakacyjnie.eu. Serdecznie dziękujemy.

Dziękujemy także wszystkim, którzy pomogli w organizacji i sprawnym przeprowadzeniu turnieju: sędzia Adam Zdanowski, opieka medyczna Klaudia Kuśpit, spiker Krystian Czaplicki, tablica Jakub Tomaszewicz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *