AktualnościOrzeł ŁubowoPiłka nożnaZawisza Grzmiąca

OR: Remis Orła. Przegrana Zawiszy

Visits: 231

W sobotnim meczu sparingowym rozegranym na boisku w Gonnem Małym, zespół Orła Łubowo zremisował z tamtejszymi Błękitnymi 3:3 (2:3). Gole dla Orła Bieguński 2 i Szwałek, a dla Błękitnych Wesołowski, Bernaciak, Kikun- W meczu tym jak zwykle mieliśmy ogrom sytuacji podbramkowych, ale z reguły niewykorzystywanych przez naszych graczy- mówił portalowi kierownik Orła Leszek Kapuściński.- Oprócz strzelonych goli po dwie setki mieli jeszcze Anikiej i Szwałek, a dodatkowo trafialiśmy w słupek i poprzeczkę. Po naszych zawodnikach widać było brak kontaktu z piłką, gdyż jak do tej pory większość treningów skoncentrowanych było na zdobycie szybkości i wytrzymałości. Dopiero w następnym tygodniu zaczniemy zajęcia z piłkami- dodał kierownik.- Gole w tym meczu traciliśmy po własnych błędach, a spowodowane one były między innymi przypadkowym zestawieniem defensywy i wynikającym z tego brakiem zgrania. Wciąż mamy też kłopoty ze składem- zakończył Kapuściński. Zadowolony ze sparingu był z kolei opiekun Błękitnych Marek Leszczyński.- Dla nas był to pierwszy mecz kontrolny w tym roku. Spodziewałem się jakiejś zdecydowanej przewagi łubowian, ale tak nie było. Mecz był wyrównany. Oni mieli swoje szanse, my swoje. Cieszę się, ze ogólnie chłopaki dali radę powalczyć z teoretycznie silniejszym rywalem.
Orzeł: Szymek- Czubik, Taczko, M. Krzysztofiak, Sulikowski, Grusiecki, Szwałek, Bakiewicz, Pawlak, Anikiej, Bieguński. Na zmiany wchodzili: Grochowski, Dębski, Kozica, Węcławski
Błękitni: Pałubicki- Sopron, Podgórski, Nazarewski, Urbaniak, Kikun, Wesołowski, Szatkowski, Nowak, Leszczyński i gościnnie Bernaciak. Na zmiany: Kuc, Nowacki.
Drugi mecz w tym roku rozegrali zawodnicy Zawiszy Grzmiąca. Po ubiegłotygodniowej przegranej z Iskra Kłanino (A- klasa), tym razem na swoim boisku podejmowali drużynę Czarnych Czarne (Słupska Klasa Okręgowa). Mecz rozegrany w trzech półgodzinnych tercjach zakończył się przegraną Zawiszy 1:2 (0:0, 1:1, 0:1). Gola dla drużyny z Grzmiącej z rzutu karnego zdobył Kowalczuk.- Był to dla nas drugi mecz kontrolny. Ulegliśmy gościom minimalnie, ale zasłużenie- mówił po meczu grający trener Zawiszy, Radek Bęben.- Goście stworzyli sobie więcej sytuacji podbramkowych, grali szybciej i składniej. Nam brakuje zgrania i zrozumienia na boisku. Do dyspozycji miałem 19 chłopaków, stąd też mogłem robić sporo roszad w składzie, szukać optymalnego ustawienia. Trzeba nam więcej grania. Kilku chłopaków zaprezentowało się po raz pierwszy, więc na pewno brakuje im wspólnego języka z resztą zespołu. Z czasem powinno się to udać poskładać. Pozytywnie wypadł nowy chłopak Tomek Sękulski, który co prawda z nami już trenował, ale wcześniej nie grał. Największe kłopoty będziemy mieli w obronie, gdyż najprawdopodobniej z zespołem pożegna się dwóch doświadczonych graczy Buzała i Bator. Zastąpić ich będzie niezwykle trudno- zakończył Bęben.
Zawisza zagrał w składzie: Jabłoński- Fijałkowski, Batogowski, Sekulski,Wieczorek,Kowalczuk,Beben, Łyszcz, Śliwka, Jedliński, Catewicz. Na zmiany: Cembrowski, Ziętara, Stelmaszczyk, testowany. (ZetPe).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *