AktualnościLiga OkręgowaOrzeł ŁubowoPionier 95 Borne SulinowoPiłka nożnaWiarus ŻółtnicaZawisza Grzmiąca

OR: Orzeł, Pionier 95, Wiarus i Zawisza przed wiosną

Visits: 278

Trzy zespoły z powiatu szczecineckiego (Orzeł, Pionier 95, Wiarus) rywalizują w grupie południowej Okręgówki Regionalnej, czwarty (Zawisza) gra w grupie północnej. W grupie południowej po jesieni najlepszy jest Orzeł Łubowo, który z 23 punktami i stosunkiem goli 33-21 plasuje się na 5 miejscu w tabeli. Pionier 95 Borne Sulinowo jest na 9 miejscu z 15 punktami i stosunkiem goli 16-32, a Wiarus Żółtnica zajmuje 11 lokatę z 14 punktami i stosunkiem goli 36-29. Zawisza Grzmiąca w gr. północnej zajmuje 5 miejsce z 23 punktami i stosunkiem goli 34-40. Z trzech zespołów z „południa” o najwyższe cele wciąż będzie walczył Orzeł, który do premiowanego 2 miejsca traci 6 punktów. Pozostałe dwa zespoły Pioniera 95 i Wiarusa czeka trudna i twarda walka o pozostanie w tej klasie na następny sezon. Na „północy”, Zawisza po początkowych niepowodzeniach nie powinien mieć większych problemów z zajęciem bezpiecznego miejsca na koniec sezonu.
Orzeł Łubowo swoje przygotowania rozpocznie w piątek 22 stycznia zajęciami w hali CKiS w Bornem Sulinowie. Zajęcia w hali w każdy piątek w godz. 19-21 do 26 lutego. Od 27 stycznia, co środę, w zależności od pogody, zajęcia prowadzone będą na boisku w Łubowie (przy świetle) w godz. 18-20.- Nie planujemy żadnych wzmocnień. To co mamy musi nam wystarczyć- mówił nam kierownik Orła, Leszek Kapuściński.- We wszelkich działaniach ograniczają nas finanse, a zanosi się, że budżet na 2016 rok będzie jeszcze mniejszy niż ten na 2015, a już było trudno związać koniec z końcem- dodał kierownik. Orzeł ma zaplanowane mecze kontrolne:
14 luty godz. 13.00 z Czarnymi Czarne (SKO) boisko w Łubowie
20 luty godz. 13.00 z Olimpem Złocieniec (KKO) boisko ze sztuczną nawierzchnią w Złocieńcu
27 luty godz. 14.00 z Błękitnymi Gonne Małe (koszalińska A- klasa) w Gonnem
5 marzec godz. 15.00 z Błoniami Barwice (KKO) boisko ze sztuczną nawierzchnią w Złocieńcu
12 marzec godz. 15.00 z Lechem Czaplinek (KKO) boisko w Łubowie.
Wiarus Żółtnica ruszył z przygotowaniami do wiosennej rundy już od wtorku 12 stycznia. W każdy wtorek aż do marca drużyna spotykać się będzie w hali sportowej ZS w Turowie.- Od 20 stycznia, w każdą środę i piątek biegać będziemy dookoła jeziora Trzesiecko w Szczecinku. Jest to nasz stały punkt zajęć przynajmniej od 3 lat- mówił portalowi kapitan zespołu Wiarusa, Mariusz Rychter.- Przewidujemy też rozegranie kilku sparingów. Zaczniemy 21 lutego od meczu z Pogonią Wierzchowo (A- klasa), by za tydzień spotkać się z nimi ponownie. Zagramy też z Zawiszą Grzmiąca (OR) i Mechanikiem Turowo (A- klasa). Terminy tych spotkań do ustalenia. Być może zmierzymy się również z Włókniarzem Okonek (Pilska Klasa Okręgowa)- dodał kapitan.- Na tą chwilę nic nie mogę powiedzieć o ewentualnych zmianach w składzie drużyny. Raczej zabraknie w składzie kontuzjowanego Szewczyka (podstawowy stoper) i to jest nasz „ból głowy”, bo na jego miejsce trudno będzie nam kogoś znaleźć. Osobną kwestia jest sprawa bramkarza, którego nam ciągle brakuje. Zapraszam ewentualnych chętnych do naszej bramki- zakończył Rychter.
Pionier 95 Borne Sulinowo pierwsze spotkanie miał we wtorek 19 stycznia w hali w Bornem Sulinowie.- Przygotowania prowadzić będziemy w mikrocyklach dwutygodniowych- mówił nam trener Dariusz Łacny.- Wtorki i czwartki trenować będziemy w hali ( zajęcia ogólnorozwojowe, technika, ćwiczenia z piłką i gierka). Dodatkowo zawodnicy już sami będą wykonywać trening biegowy i wytrzymałościowy. Związane jest to z różnymi przyczynami natury organizacyjnej, finansowej itp.- dodał Łacny. – Z tych samych przyczyn na tą chwilę ustaliłem tylko 3 mecze kontrolne: 7 lutego z Czarnymi Czarne (miejsce i godzina do ustalenia), 20 lutego w Kaliszu Pomorskim trójmecz z Calisią Kalisz Pomorski i Gromem Giżyno, a 5 marca w Złocieńcu z Zawiszą Grzmiąca. W kolejnych mikrocyklach trenować będziemy na zaśnieżonym boisku lub na Orliku. Większych zmian w składzie nie przewidujemy, choć tak naprawdę wszystko okaże się przy pierwszych wiosennych meczach. Najprawdopodobniej wróci do nas z MKP Szczecinek, Hubert Próchnicki, który nie dostawał tam zbyt wiele szans na grę, a u nas mógłby być czołowym graczem- zakończył trener.
Zawisza Grzmiąca na pierwszym treningu po przerwie spotka się 25 stycznia.- Do połowy lutego zajęcia będziemy mieli raz w hali i raz w terenie (wtorek i czwartek lub piątek)- mówił nam trener Radosław Bęben.- Co dalej to później zobaczymy. Mamy też w planie kilka sparingów. Jeżeli chodzi o skład kadry, to nie powinna się ona wiele zmienić. Z informacji od zarządu wiem, że będą próbowali namówić do powrotu dwóch byłych graczy. Nikt raczej nie odejdzie. Nie wyjaśniona jest chwilowo sprawa wypożyczonego do naszego zespołu Chołoty. Cel na wiosnę, to utrzymać stan posiadania, czyli powalczyć o górną część tabeli- zakończył trener. Kontrolne mecze Zawiszy:
7 luty z KS Gwda (miejsce i godzina do ustalenia)
13 lub 14 luty udział w turnieju halowym
28 luty z Czarnymi Czarne w Grzmiącej
5 marzec z Pionierem 95 Borne Sulinowo na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Złocieńcu (ZetPe).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *