AktualnościLiga OkręgowaOrzeł ŁubowoPionier 95 Borne SulinowoPiłka nożnaWiarus ŻółtnicaZawisza Grzmiąca

Okręgówka Regionalna: Wygrana Orła. Walkower Zawiszy

Visits: 273

  Calisia Kalisz Pomorski – Orzeł Łubowo 1:2 (1:1)
Gole dla Orła: Bakiewicz, Duda
Orzeł: Szymek- Krzysztofiak, Dębski (60. Jałowiecki), Taczko, Socha, Goljasz, Duda, Kozica (80. Małachowski), Pawlak, Kierzkowski, Bakiewicz.
Sędziowie: Wołejszo, Białek, Krzewski.
Kibice w Kaliszu byli świadkami dobrego i szybkiego meczu w wykonaniu obu zespołów.- Był to w naszym wykonaniu zdecydowanie inny mecz niż z Wiarusem- mówił trener Orła, Tomasz Bykowski.- Zadowolony jestem z postawy swoich podopiecznych. Tym razem chłopaki włożyli wiele serca i ambicji w to, co robili. Walczyli, nie odpuszczali rywalom ani na krok. Wszyscy zasłużyli na pochwałę i każdemu z osobna podziękowałem po meczu. Mieliśmy jeszcze dwie znakomite okazje do strzelenia kolejnych goli, niestety nie udało się, ale trzeba przyznać, że i gospodarze w końcówce mieli sam na sam, ale znakomicie wybronił nasz golkiper- zakończył zadowolony Bykowski.
Pionier 95 Borne Sulinowo- Mirstal Mirosławiec 0:1 (0:1)
Pionier 95: Cywiński- Pasterczyk, Gorgol (46. Węcławski), Zaborowski, Janicki (75. Wolski), Zapotoczny, Markiewicz (85. Korpus iński), Ufnal, M. Barański (46. Pacho), P. Barański, Pater.
Sędziowie: Matysek, Okunowicz, Kłos.
Czwartej z rzędu porażki doznali gracze Pionier 95. Tym razem po wyrównanym meczu minimalnie ulegli zespołowi z Mirosławca.- Kolejny mecz, którego nie musieliśmy wcale przegrać. Rywal był absolutnie do ogrania- mówił portalowi po meczu trener Dariusz Łacny.- Na dodatek straciliśmy dość kuriozalną bramkę, bowiem piłka po strzale z około 25 metrów, odbiła się od kogoś rykoszetem, my nie umieliśmy jej wybić, a gracz gości z bliska wpakował nam ją do bramki. Szkoda- dodał rozczarowany trener.- Oni zaatakowali w początkowych 25 minutach i w 22 minucie strzelili nam gola. My próbowaliśmy się odgryzać. Zagraliśmy parę fajnych akcji, ale wciąż jesteśmy nieskuteczni. W końcówce przygnietliśmy rywali, ale to oni po jednym z nielicznych strzałów trafili w słupek naszej bramki. Tak ogólnie to widzę powolny, choć widoczny postęp zespołu. Wierzę, że wreszcie poprawimy skuteczność i zaczniemy zdobywać punkty, bo to przecież najważniejsze- podsumował Łacny.
Kolejarz Wierzchowo – Wiarus Żółtnica 1:5 (0:2)
Gole Wiarus: Świrski 2, Droszcz, Aleksandrzak, Staciwa.
Wiarus: Góra- Szewczyk, Grzelak, Pawelec, Pietras, Kodz, Rychter (85. Marciszewski), Staciwa, Aleksandrzak, Droszcz, Świrski (75. Bengsz).
Sędziowie: P. Basiejko, Owedyk, W. Leske
Bez niespodzianki w Wierzchowie. Zgodnie z przewidywaniami Wiarus odniósł wyraźne i zdecydowane zwycięstwo. Goście strzelanie goli zaczęli już w 1 minucie, dokładnie w 36 sekundzie. Drugi gol padł w 11 minucie i przyjezdni spokojnie kontrolowali grę. Jednak na początku drugiej części, to miejscowi niespodziewanie strzelili gola.- Padł on po błędach naszych obrońców- mówił nam kapitan Wiarusa, Mariusz Rychter.- Gol ten absolutnie nas nie zdekoncentrował. Dalej graliśmy swoje i wierzyliśmy, że prędzej, czy później strzelimy kolejne bramki. Tak też się stało. Gospodarze to młody, mało doświadczony zespół i minie sporo czasu, nim będą komuś mogli zagrozić- podsumował Rychter.
Saturn Mielno – Zawisza Grzmiąca 3:0 v.o
Niestety w Grzmiącej nie udało się zebrać jedenastu ludzi na wyjazd.- Na zbiórkę przyszło tylko 9 i w tej sytuacji nie było sensu jechać- przekazał nam trener Radek Bęben.- Szkoda, że wielu niepoważnie podchodzi do sprawy. W tygodniu w porozumieniu z zarządem zrobimy zebranie i pewne rzeczy musimy wyjaśnić. Sprawę postawimy jednoznacznie, albo gramy, albo nie. Tak być nie może- zakończył rozgoryczony trener.
Pozostałe wyniki gr. południe: Pogoń P.Z. – Spójnia 7:1, Jedność – Sad 1:0, Drzewiarz – Grom i Unia – Redłovia jutro 13.09. W tabeli bez straty punktu z 12 w dorobku prowadzi Pogoń, przed Orłem 10 p. Wiarus z 4 punktami jest na 9 miejscu, a Pionier z zerowym dorobkiem na przedostatnim 13 miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *