Nasi stranieri po rundzie jesiennej

Odsłony: 325

Wszyscy zawodnicy, którzy byli wychowankami naszych szczecineckich klubów lub grali w nich zakończyli swoje mecze ligowe.

Najpóźniej oczywiście grę w tej rundzie zakończył grający w Ekstraklasie Jarosław Fojut. Były zawodnik grup młodzieżowych Darzboru Szczecinek. Zawodnik Pogoni Szczecin  w pierwszej rundzie sezonu 2016/2017 plus pięć meczów z II rundy rozegranych jesienią grał w 18 spotkaniach . Wszystkie w pełnym wymiarze czasowym. Obejrzał 6 żółtych kartek.Jego zespół plasuje się na siódmej pozycji z 26 punktami.

Pierwszoligowe barwy Bytovi Drutex Bytów reprezentuje wychowanek szczecineckich klubów Bartek Poczobut. Bartek wystąpił w 11 meczach ligowych. Przebywał razem 775 minut na boisku.Ujrzał 3 żółte kartek. Jego zespół plasuje się na dziesiątej pozycji z 24 punktami.

Na drugoligowych boiskach w Legionovi Legionowo ujrzano Mateusza Kwiatkowskiego. Zawodnik po wyleczeniu kontuzji wrócił na ligowe boiska 29 października. Mateusz wystąpił w 3 meczach i rozegrał w nich w sumie 100 minut.

Na trzecioligowym froncie zagrało trzech zawodników, którzy grali w naszych zespołach: Mateusz Kosacki grający w sezonie 2011/2012 oraz w pierwszej rundzie sezonu 2012/2013 w Akademii Piłkarskiej Szczecinek rundę jesienną spędził w Vinecie Wolin. Zawodnik ten wystąpił w 10 spotkaniach i przebywał na boisku 422 minuty. Ujrzał w nich jedną żółtą kartkę.  Zespół z Wolina zajmuje trzynaste miejsce z 20 punktami. Drugim zawodnikiem grającym w trzecioligowym zespole jest wychowanek Mechanika Turowo grający następnie  w Darzborze Szczecinek Seweryn Fijołek. Zawodnik ten reprezentuje obecnie Leśnik Manowo. Seweryn wystąpił w 8 meczach i razem na boisku przebywał 704 minuty. W tym czasie ujrzał 3 żółte kartki. Zespół Leśnika zajmuje ostatnią osiemnastą pozycję z 6 punktami. W Pogoni II Szczecin grał Mateusz Bartolewski wychowanek Wielimia Szczecinek. Mateusz wystąpił w 7 meczach i przebywał na boisku 171 minut. W tym czasie ujrzał dwie żółte kartki. Zespół rezerw ekstraklasowej Pogoni plasuje się na jedenastym miejscu z 22 punktami.

W II lidze słowackiej w  Partizanie Bardejov występuje były zawodnik Darzboru i UKS-7 Szczecinek Mateusz Góra. Zawodnik ten rozegrał 15 spotkań i przebywał na boisku 855 minut. Zdołał strzelić 3 bramki i ujrzał 2 żółte kartki. W pierwszym składzie zagrał 9 meczów a z ławki wchodził 6 razy. Zespół jego plasuje się na drugim miejscu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *