Najlepsi w Lidze Żaka

 

W miniony piątek zakończyła się rywalizacja w Lidze Żaka KOZPN. Ostatecznie przez cały sezon rozegrano siedem turniejów, a cztery nasze zespoły wzięły udział w każdej z edycji. To pokazuje sprawną organizację w rocznikach 2007 oraz 2008, a także spore zaplecze zawodników trenujących w tychże grupach.

Mimo, że oficjalne wyniki w Lidze Żaka Koszalińskiego Związku Piłki Nożnej nie są odnotowywane, to miło nam poinformować, że to właśnie frontowy zespół rocznika 2007 (trener Jarosław Kozanecki Maciej Stępień) okazał się bezkonkurencyjny i na przełomie wszystkich turniejów nie przegrał żadnego meczu. Pochwalić należy także drugi zespół z tego rocznika, a także dwie drużyny składające się z zawodników o rok, a czasem nawet dwa lata młodszych (trener Krzysztof Kutrowski / Piotr Kusiak). Oni również radzili sobie bardzo dzielnie i niejednokrotnie wygrywali ze starszymi kolegami. Nic dziwnego – mówimy przecież o trzecim zespole w województwie, który zapewnił sobie ten tytuł w turnieju „Z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarku.

W grupie – oprócz Akademii Piłkarskiej – występowały: Akademia Reissa Szczecinek, Błonie Barwice, B-MAX Grzmiąca, Pionier 95 Borne Sulinowo, Hubertus Biały Bór.

– Na ostatnim turnieju w Grzmiącej – zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami – mieliśmy wyłonić drużynę, która reprezentować będzie szczecinecką grupę Ligi Żaka na koszalińskim finale rozgrywanym w Barwicach w dniu 19. czerwca – mówi trener Jarosław Kozanecki. – Podobnie jak we wcześniejszych sześciu edycjach najlepsi okazali się moi podopieczni, więc koniec końców wyniki w przekroju całego sezonu były sprawiedliwe. Awans do finału to nagroda dla chłopców za ciężką pracę wkładaną w treningi – dodaje.

We wspomnianym finale – oprócz Akademii Piłkarskiej – udział wezmą zwycięzcy w grupach białogardzko-kołobrzeskiej, drawsko-wałeckiej, koszalińskiej grodzkiej, koszalińskiej ziemskiej, sławieńskiej oraz świdwińskiej.

(info i foto- AP Szczecinek)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *