Najbliższy weekend piłkarskich drużyn z regionu

Odsłony: 118


Na dobre rozkręciła się karuzela piłkarska w regionie. Grały już zespoły IV ligi, KKO, OR i A klasy, teraz do boju ruszą zespoły klasy B. Jedyny IV ligowiec w powiecie szczecineckim MKP Szczecinek walczyć tym razem będzie na wyjeździe. Rozegrane zostaną też dwa pojedynki w ramach derby powiatu. Oto szczegóły:

Liderzy IV ligowej tabeli zespół MKP Szczecinek (38 p), wyjedzie na wcale niełatwy mecz do Szczecina z tamtejszym Hutnikiem. Hutnik to aktualnie 7 zespół tabeli z dorobkiem 28 punktów. Zespół ze Szczecina wiosną nie zaznał porażki. Wygrał 1 mecz, a 2 zremisował i pod tym względem jest lepszy od MKP, który 1 wygrał, 1 zremisował i 1 przegrał. Jesienią w Szczecinku triumfowali gospodarze 2:0 po golach Węglowskiego i Góry.- W Szczecinie zabraknie nam Kozanki (kontuzja) i Maciejewskiego (odnowienie się kontuzji). Nie będzie najprawdopodobniej braci Knajdrowskich- mówił grający trener MKP, Zbigniew Węglowski.- Jedziemy mocno nastawieni oraz zmobilizowani i zrobimy wszystko, aby odnieść zwycięstwo. Zdajemy sobie sprawę, że nikt nam nie pomoże. Sami musimy to wywalczyć- dodał Węglowski.

W Koszalińskiej Klasie Okręgowej bardzo trudne zadanie przed ekipą Błoni Barwice, która wybiera się do Czaplinka na mecz z wiceliderem tamtejszym Lechem. Jesienią w Barwicach lepszy był Lech, który wygrał 2:0. We wiosennych spotkaniach barwiczanie raz wygrali u siebie ( z Olimpem 1:0) i ponieśli porażkę na wyjeździe (2:5 z Leśnikiem II).- Zagramy bez Mikołajczyka (szkoła) oraz Sysko i Draba (kartki). Pozostali powinni być do dyspozycji i nie pozostaje nam nic innego jak jechać i walczyć o jak najlepszy wynik. Łatwo nie będzie- powiedział nam dyr. sportowy Błoni, Bogusław jabłoński.

Mecz naszczycie, ale dolnych regionów tabeli rozegrany zostanie w Białym Borze, w którym Hubertus (14 m i 8 p) spotka się z Wybrzeżem Biesiekierz (15 m i 2 P). Jesienią w Biesiekierzu wygrał Hubertus 4:0. Wiosną oba zespoły doznały po dwie porażki, z tym, że Wybrzeże w obu spotkaniach zostało rozgromione 0:15 na wyjeździe w Człopie i 0:8 u siebie z Gryfem Polanów. Faworytem jest raczej zespół gospodarzy i tej szansy, o ile chce walczyć o utrzymanie, zmarnować nie powinien.- Zabraknie u nas B. Borowicza i Wardy (kartki) oraz Guzowskiego (kontuzja)- mówił prezes Hubertusa, Józef Walawko.- Pozostali powinni być, choć tak nie do końca wiadomo co z tymi co pracują i uczą się poza Białym Borem- dodał.

W Okręgówce Regionalnej gr. północ niezwykle trudne zadanie przed Zawiszą Grzmiąca. Zawiszanie wybierają się do lidera Wieży Postomino. W rundzie jesiennej w Grzmiącej był remis 2:2. W dotychczas rozegranych meczach wiosną, Zawisza dwukrotnie remisował, a Wieża odniosła dwie wygrane. Jakakolwiek zdobycz punktowa będzie sukcesem graczy z Grzmiącej.- Poza Betańskim (wyjazd za pracą) wszyscy inni powinni być do mojej dyspozycji- mówił portalowi grający trener Zawiszy, Radek Bęben.- Rywal niezmiernie trudny, wszak to lider naszej grupy. Z mojej wiedzy, u siebie z nikim do tej pory nie przegrali, podobnie zresztą jak my. Zagramy wzmocnioną defensywą i na pewno się nie otworzymy. Może uda się coś wywalczyć- dodał Bęben.

 

Ciekawe spotkanie derbowe w ramach powiatu rozegrają zespoły Wiarusa Żółtnica i Orła Łubowo. Spotkanie ze względu na doraźny remont boiska w Żółtnicy rozegranie zostanie na stadionie OSiR w Szczecinku (boisko dawna „Lechia”). Jesienią w Łubowie padł remis 0:0. W meczach wiosennych Wiarus raz zremisował i raz przegrał, a Orzeł przegrał i wygrał (rozgromił Kolejarza 11:1). Tak więc możemy być pewni, że emocji w tym meczu nie zabraknie.- Mamy ogromne problemy ze składem- mówił portalowi kier. Orła, Leszek Kapuściński.- M. Krzysztofiak i Dębski są kontuzjowani, Ochocki i Socha – wyjazd sprawy prywatne, Taczko- sprawy rodzinne. Raczej nie będzie też tych, którzy pracują i uczą się poza Łubowem. Doszło do tego, że w trybie awaryjnym musieliśmy „odkurzyć” trzech naszych byłych graczy. Grać jednak trzeba i postaramy się tanio skóry nie sprzedać- dodał Kapuściński. Z kolei kapitan Wiarusa, Mariusz Rychter powiedział- Do końca sezonu nie zagra już Obrzut. Nogę w gipsie ma Bengsz. Powraca natomiast Staciwa. Innych większych problemów nie przewiduję. Uzupełnimy skład juniorami i będziemy walczyć o jak najlepszy wynik.

Pionier 95 Borne Sulinowo wiosną dwukrotnie zremisował i plasuje się na 9 miejscu z dorobkiem 17 punktów. Ich rywal Sad Chwiram jest 4 z dorobkiem 28 punktów. Jesienią w Chwiramie Pionier doznał wysokiej porażki 0:6, więc teraz zapewne spróbuje choć częściowo się zrehabilitować.- Nie zagrają Kaczmarek i Zapotoczny (kontuzje). Pod znakiem zapytania stoi występ Zaborowskiego i po chorobie jest Pasterczyk. Powraca do gry Pater.- mówił nam trener Pioniera, Dariusz Łacny.- Jeżeli chłopaki zostawią serce na boisku, to powalczymy o 3 punkty. Czas coś wygrać, bo te dwa poprzednie remisy, to jednak strata aż 4 punktów. Mimo wszystko uważam, że choć u nich przegraliśmy wysoko, to wynik sobotniej konfrontacji jest sprawą otwartą- dodał trener.

Trudny wyjazd przed juniorami AP Szczecinek, którzy w Szczecinie zagrają ze Stalą. Trzeba dodać, że zespół Stali jest niewygodnym rywalem dla graczy szczecineckich, gdyż jesienią oba mecze zakończyły się wygranymi Stali. W Szczecinku 4:1 i w Szczecinie 5:2. W trzech kolejkach z wiosny gracze Stali zanotowali 3 przegrane i zajmują 4 miejsce w tabeli z 23 punktami, a AP jest wiceliderem (31 p), a wiosną raz wygrała, raz zremisowała i raz przegrała. – Na pewno nie zagra Paszkowski (kartki), nie wiadomo też jak będą się czuli Nowicki i Kierzkowski. Stal to rywal trudny i bardzo dla nas niewygodny. Postaramy się jednak przełamać złą passę w meczach z nimi- przekazał nam trener Krzysztof Siemaszko.

IV liga: sobota 2 kwiecień g. 12.00 Hutnik Szczecin – MKP Szczecinek

KKO: sobota 2 kwiecień g. 16.00 Lech Czaplinek – Błonie Barwice

sobota 2 kwiecień g. 16.00 Hubertus Biały Bór – Wybrzeże Biesiekierz

OR:  sobota  2 kwiecień g. 16.00 Wiarus Żółtnica – Orzeł Łubowo (boisko OSiR w Szczecinku)

sobota 2 kwiecień g. 16.00 Pionier 95 Borne Sulinowo – Sad Chwiram

niedziela 3 kwiecień g. 14.00 Wieża Postomino – Zawisza Grzmiąca

LWJ:  niedziela 3 kwiecień g. 14.00 Stal Szczecin – AP Szczecinek

Klasa A gr. I: niedziela 3 kwiecień g. 12.00 Sokół Spore – Wrzos Wrześnica

niedziela 3 kwiecień g.  12.00 Olimpic Warszkowo – Pogoń Wierzchowo

  1. III: niedziela 3 kwiecień g. 13.00 Smak Pomorski Wilcze Laski – Błękitni Gonne Małe

niedziela 3 kwiecień g. 13.00 Gryf Budowo – Mechanik Turowo

Klasa B gr. II: niedziela 3 kwiecień g. 16.00 Drzewiarz Krosino – KS Gwda Wielka

niedziela 3 kwiecień g. 16.00 Błękitni Ostre Bardo – Lider Sępolno Wielkie (ZetPe)

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *