Nagrody sportowe Starosty Szczecineckiego za 2019 rok

       Starosta Krzysztof Lis wręczył nagrody Starosty Szczecineckiego w dziedzinie edukacji i sportu oraz stypendia dla uczniów szkół ponadpodstawowych oraz studenta. Dokonał tego na sesji, która odbyła się w poniedziałek 30 grudnia. Oto nagrodzeni sportowcy:

Natan Frąckiewicz, uczeń ZS Nr 6 im. Stanisława Staszica w Szczecinku (nagroda w wysokości 3 tys. zł). Zawodnik STS Pomerania Szczecinek. W roku 2019 zajął II miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w biegu na 60 m przez płotki w Toruniu, był zwycięzcą Mistrzostw Polski LZS w biegu na 110 m ppł. w Zamościu uzyskując rekord życiowy oraz kwalifikację do Mistrzostw Europy U20, w biegu na 110 m ppł. wygrał Mistrzostwa Polski Juniorów w Raciborzu, uczestniczył w Mistrzostwach Europy w Baros.

Magdalena Tomczak-Gołowicz, uczennica ZS Nr 6 im. Stanisława Staszica w Szczecinku (nagroda w wysokości 1.5 tys. zł ). Zawodniczka STS Pomerania Szczecinek. W roku 2019 była finalistką Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Poznaniu w biegu na 110 m ppł., zajęła V miejsce w Mistrzostwach Poski LZS  na 110 m ppł., posiada 10 rekordów województwa w biegach płotkarskich w różnych kategoriach, jest w kadrze narodowej w biegach płotkarskich na Mistrzostwa Europy U18 we Włoszech.

Sebastian Wojewódzki, uczeń ZS Nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej (nagroda w wysokości 1.5 tys. zł). Zawodnik Szczecineckiego Klubu Wakeboardowy Szczecinek. Zajął I miejsce w Bali WakeCup, według międzynarodowej federacji IWWF jest trzecim zawodnikiem w Polsce oraz 54 na Świecie, zajął IV miejsce w WakeCup w Koszalinie, jest czwartym zawodnikiem Mistrzostw Polski na dużym wyciągu rozegranych w Brwinowie, na małym wyciągu był VI na zawodach w Szczecinie.

zdjęcie: Facebook/Natan Frąckiewicz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *