AktualnościMłodzieżPiłka nożna

Młodzi zawodnicy Hubertusa tuż za podjum Turnieju Dzieci im. Stanisława Figasa w Koszalinie

Visits: 84

            Finałem rozegranym 9 lutego 2019 r. – w hali ZOS Gwardia przy ul. Fałata 34 w Koszalinie – zakończył się 59. Halowy Turniej Piłkarski dla Dzieci im. Stanisława Figasa. Stanisław Figas (1917-1996) – to ceniony działacz sportowy, szkoleniowiec i szanowany, prawy człowiek. To także pomysłodawca i główny organizator Halowych Turniejów Trampkarzy. Po Jego śmierci – by pamięć o Nim nigdy się nie zatarła – Koszaliński Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Koszalinie, postanowił podtrzymać organizację halowych turniejów.

            Dzień po rozpoczęciu zimowych ferii, we wtorek 29 lutego 2019 r., wystartowała 59. – zmieniona nieco – edycja tej imprezy. Po fazie eliminacyjnej – rozegranej w czterech miejscowościach: Barwicach, Drawsku Pomorskim, Dźwirzynie i Koszalinie – która była zarazem fazą ćwierćfinałową, w rywalizacji pozostało po 16 (z 51 zgłoszonych) drużyn w kategoriach młodszych i starszych. Półfinaliści zostali podzieleni na cztery (w obu kategoriach) czterozespołowe grupy, z których do finału awansowały tylko pierwsze zespoły!
Kategoria starszych:
Do finału w kategorii starszych awansowały: SKFKP Hubertus Biały Bór, Akademia Piłkarska Kotwica Kołobrzeg, Akademia Piłkarska Drawsko Pomorskie i GLKS Pomorzanin Sławoborze.
Grano systemem „każdy z każdym”, raz dziesięć minut. Spotkania sędziował Kazimierz Kowalski. Zawody zabezpieczał medycznie Sebastian Kulesza. Hubertus przegrał dwa spotkania z AP Drawsko Pomorskie 1:4 i z Pomorzaninem Sławoborze 0:1 i zremisował jedno jak się okazało ze zwycięzca turnieju AP Kotwicą Kołobrzeg 0:0. Skład zespołu który wystąpił w Koszalinie:Filip Kopiszka – Błażej Borys, Sebastian Furbergis, Adrian Gawron, Tim Gawron, Piotr Korybski, Wiktor Nikiel i Radosław Radtke. Trenerem zespołu jest Tomasz Kopiszka .

foto Wiesław Burkiewicz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *