AktualnościMłodzieżPiłka nożna

Młodzi akademicy na turniejach w Koszalinie i Złotowie

Visits: 85

              W sobotę 23 lutego Akademia Piłkarska Szczecinek wystąpiła na turnieju „Bałtyczek CUP 2012” w Koszalinie. Akademię reprezentował rocznik 2012 składających się z 2 zespołów (trenerzy Dorian Pacałaty i Piotr Kusiak). Oprócz naszej Akademii udział wzięło 14 zespołów. Mecze odbywały się na dwóch równoległych boiskach po 10 minut każdy. Drużyny grały swoje mecze w Lidze Mistrzów oraz Lidze Europy wg umiejętności piłkarskich ocenionych przez trenerów. Nie było klasyfikacji punktowej a na końcu wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe puchary oraz każdy zawodnik został nagrodzony za swój wysiłek pamiątkowym medalem.
Na turnieju były przyznawane nagrody indywidualne – w zespole niebieskich został wyróżniony Karol Pryczek, a w zespole białym Franciszek Podgórski.
„Mali sportowcy byli bardzo zmęczeni ale bardzo zadowoleni. Uśmiechnięci wrócili z turnieju do domu. Kolejny wyjazd na turniej, z dużą dawką pozytywnej i sportowej rywalizacji wśród młodych adeptów jest dla mnie miłym i pozytywnym akcentem, gdzie po raz kolejny mogę zauważyć jak nasi sportowcy rozwinęli się trenując w bieżącym sezonie pod moim okiem. Nowe miejsce, nowi przeciwnicy, nowe trudności, z którymi muszą się mierzyć będą pozytywnie wpływać na przyszłość. Duże podziękowanie ode mnie należy się szczególnie rodzicom za zaufanie do mojej osoby, ponieważ dali mi pod opiekę swoich sportowców na 9 godzin. Także dziękuję za pomoc trenerowi Arturowi Pryczkowi.” – mówi obecny na turnieju trener Dorian Pacałaty.

       Natomiast zespół rocznika 2012 pojawił się w 24 lutego na kolejnym turnieju, tym razem w Złotowie, gdzie gospodarzem była miejscowa akademia Fair Play Złotów. Akademia Piłkarska Szczecinek storpedowana chorobami, oraz zmęczeniem kilku zawodników z sobotniego turnieju, przystąpiła w niedzielnym turnieju tylko w 4 osobowym składzie. Wystąpili: Franciszek Podgórski, Karol Pryczek, Stanisław Fabisiak i Krystian Głuszak. Oprócz naszej akademii udział wzięło 17 zespołów.
Mecze odbywały się na trzech różnych boiskach, gdzie każda grupa miała przypisane jedno boisko. Akademia Piłkarska Szczecinek była przydzielona do grupy A razem z zespołami: UKS AFP Złotów Real, Akademia Reissa Trzcianka, Akademia Reissa Bydgoszcz, LPFA Trzcianka oraz Tęcza Łobżenica. Grano systemem każdy z każdym w swoich grupach, po 10 minut jeden mecz. Każdy zawodnik został nagrodzony za swój wysiłek pamiątkowym medalem. W przerwie między meczami, zawodnicy oraz rodzice mogli kosztować różne przekąski oraz owoce.
„Nasz zespół będąc w 4 osobowym składzie, świetnie spisał się w każdym meczu, z pełnym zaangażowaniem oraz z radością bawili się grając w piłkę. Choć wiele ich to kosztowało wysiłku, z uśmiechem na twarzy wracali do domów. Jestem bardzo zadowolony z przebiegu całego turnieju – świetna i płynna organizacja. Zawodnicy bardzo świetnie się spisali. Pomimo że nie posiadali zmiennika byli w stanie wytrzymać trudy całego turnieju. Szczególnie mnie bardzo cieszy, że zdobywali bardzo dużo goli co wzmaga więcej emocji i radości u tych młodych adeptów piłki nożnej. Cieszę się z tego, że mogliśmy sprawdzić się na tle silnych akademii Reissa, Fair Play oraz Lecha Poznań, dzięki temu mam sporą ilość materiału do analizy. Każdy turniej, każda impreza sportowa jest dobrą okazją do nauki poprzez dobrą zabawę dla każdego dziecka, które ma styczność ze sportem.”- mówi Dorian Pacałaty

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *