AktualnościKoszykówka

Młode koszykarki GKS Grom powalczyły w Koszalinie

Visits: 79

Tym razem nietypowo, bo w poniedziałek 22 lutego 2016 roku rozegrany został mecz ligowy U-14 ZOZKosz. pomiędzy KSKK Koszalin i GKS GROM Turowo. Również nietypowo, początek meczu należał do podopiecznych Marcina Gurtatowskiego. – Przez ponad trzy minuty odpieraliśmy ataki gospodyń. Przy prowadzeniu GROMu 5:0, które powinno wynosić nawet 9:0, gdyby nie nonszalancja dwóch akcji w kontrze, w kolejnych minutach KSKK narzuca nam swój styl gry i do przerwy przegrywamy 16 oczkami- mówi trener Marcin Gurtatowski.- W drugiej połowie gra jest wyrównana, potrafimy „podnieść rękawicę” i walczymy. Trzecią i czwartą kwartę przegrywamy jedynie trzema punktami. Wymusiliśmy w tym meczu 26 przewinień przeciwnika w grze 1:1, wykonaliśmy 37 rzutów osobistych przy skuteczności 40%, oddaliśmy znacznie więcej rzutów od przeciwniczek z półdystansu, trafiliśmy nawet trójkę. Styl gry i jej obraz z meczu na mecz wygląda lepiej. Na indywidualne wyróżnienie zasłużyła tym razem Iza Komorska. Najczęściej faulowana (13 rzutów osobistych), najczęściej zbierająca i blokująca naszego zespołu. Nasza środkowa wyróżniała się w „polu pomalowanym” pod obiema tablicami. Dziś to jednak zbyt mało na silny zespół Zbigniewa Pietrzaka, któremu gratulujemy awansu do rozgrywek strefowych. Okazja do rewanżu już w najbliższy piątek na turnieju w którym bierzemy udział- dodał trener.
KSKK Koszalin – GKS GROM Turowo 72 : 50 (18:9; 19:12; 15:12; 20:17)
Punkty dla Gromu: Komorska Izabela 12, Zelmanowska Alicja 10, Tomaszewska Eliza 8, Wit Anna 7, Kowalik Joanna 4 (1×3), Tiede Narina 3, Maciukiewicz Adrianna 2, Sobolczyk Julia 2, Bogdanowicz Kamila 1, Nocek Julia 1, Dębowska Klaudia, Sobolczyk Julia 0.
II Ogólnopolskiego Turnieju Koszykówki Dziewcząt (r. 2003)
o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 13 w Gorzowie Wlkp.
W dniach 26-28 lutego 2016 r w Gorzowie Wielkopolskim zagramy:
26 lutego (piątek) o 13:00 z MKS MOS Wrocław / o 15:30 z KSKK Koszalin
27 lutego (sobota) o 11:00 z SP 13 Gorzów Wlkp. / o 15:00 z MUKS Szok Bojanowo
28 lutego (niedziela) o 10:30 z Enea AZS PWSZ