AktualnościIV ligaPiłka nożna

MKP wygrywa ponownie u siebie

Visits: 281

Wydawało się , że ostatnio dobrze grający w rozgrywkach IV ligi piłkarze Piasta Chociwel zaprezentują się w Szczecinku w pojedynku z MKP bardzo dobrze pokazując dobry rzetelny futbol . Niestety swoją postawą przyjezdni z pewnością zawiedli oglądających to spotkanie kibiców przybyłych w sobotnie popołudnie w liczbie ok.150 na Stadion Miejski im.K.Cz.Lisa w Szczecinku . Stąd też miejscowi praktycznie przez całe spotkanie nie oddali inicjatywy grając swój futbol . Szkoda tylko , że mało skuteczny , bowiem skromne zwycięstwo 1:0 to najniższy wymiar kary , jaki mogli przyjąć po tym meczu zawodnicy z Chociwla .Od samego początku inicjatywa należała do zawodników MKP , którzy spokojnie wchodzili w mecz wymieniając dokładne podania . Pierwszą dobrą okazję miejscowi mieli w 9 min. , kiedy to dobry strzał Daniela Szymańskiego bramkarz gości sparował na rzut rożny. Piast odpowiedział kontrą w 12 minucie , ale na posterunku był Patryk Wilczyński.
W 14 minucie strzelał ponownie D.Szymański , poprawiał Maciej Góra lecz piłka poszybowała ponad bramką przyjezdnych.
W 21 minucie Łukasz Jurjewicz wyszedł na czystą pozycję , ale w tej sytuacji chyba lepiej byłoby , gdyby podawał zamiast strzelać . Po chwili obrońca gości przeciął podanie D.Szymańskiego do M.Góry. Gdyby one dotarło Maciek miałby pustą bramkę przed sobą i mógłby otworzyć wynik spotkania . W 37 minucie akcje do środka złamał Adam Jabłoński , strzelił mocno , bramkarz gości wypluł piłkę , którą głową dobija Ł.Jurjewicz minimalnie niecelnie .Mimo zdecydowanej przewagi wynik do przerwy brzmiał 0:0 .
Po dość niemrawym początku II odsłony stadion przebudził się w 54 minucie kiedy to przepiękny strzał z ok.35 metrów na bramkę zamienił Maciej Góra i MKP wyszło na prowadzenie 1:0 .Po stracie gola przyjezdni ruszyli bardziej zdecydowanie do przodu , ale skutecznie ich ataki już w zarodku rozbijała defensywa naszej drużyny .Po okresie gry w środku pola w 70 minucie po tzw. centrostrzale piłka wylądowała na … poprzeczce bramki P.Wilczyńskiego !? W 72 minucie ładny rajd prawą stroną przeprowadził Mateusz Gobis , minął 4 rywali , ale wrzucił niezbyt dokładnie i piłkę wybili z pola karnego obrońcy Piasta .W 87 minucie kolejną akcję przeprowadzili piłkarze MKP . Lewą stroną ruszył zdecydowanie A.Jabłoński , zagrał piłkę wzdłuż linii bramkowej , ale ani D.Szymański ani wpuszczony po przerwie Mateusz Jureczko nie zdołali do niej dojść .Minutę później A.Jabłoński wyłożył w polu karnym piłkę drugiemu zmiennikowi naszego zespołu , grającemu na co dzień w juniorach AP MKP Pawłowi Bednarskiemu . Ten uderzył mocno , ale bramkarz Piasta instynktownie obronił jego strzał . W samej końcówce miejscowi próbowali jeszcze dobić rywala . Najpierw w 90 minucie D.Szymański ładnie znalazł w polu karnym M.Jureczkę , ale jego strzał poszybował ponad poprzeczką bramki rywali . Chwilę później jeszcze jedną okazję miał D.Szymański , ale piłka również nie znalazła drogi do bramki gości . Za moment arbiter prowadzący to spotkanie odgwizdał koniec i piłkarze MKP mogli cieszyć się z zasłużonego , choć skromnego zwycięstwa i 3 punktów . Skromnego , bowiem do wymagających zdecydowanie piłkarze Piasta w tym meczu nie należeli . Grali zachowawczo i z dystansem do gospodarzy , którzy przez całe spotkanie prowadzili grę . Zespół MKP ani przez chwilę nie sprawiał wrażenia , że boi się rywala i zasłużenie wygrał ten pojedynek grając szybciej , dokładniej i z pomysłem . Szkoda tylko , że mało skutecznie .Za tydzień piłkarze ze Szczecinka wybiorą się do Dygowa na mecz z miejscowym Raselem , który zajmuje 12 miejsce w tabeli z dorobkiem 15 punktów .

MKP Szczecinek – Piast Chociwel 1:0 (0:0)

Bramka. M. Góra

MKP: Wilczyński – Gobis, Kusiak, Woźniak, Jurjewicz – Bedliński, Malczyk(63′ Jureczko) – Góra(81′ Bednarski) , Kaszczyc, Jabłoński – Szymański

Sędziowie: Świerszcz, Kraska, Hajdasz M