MKP oraz Błonie grały towarzysko

Odsłony: 917

Dużymi krokami zbliża się rozpoczęcie rundy wiosennej sezonu 2016/2017. Zespoły wszystkich lig naszego regionu są w toku przygotowań. Oto co do tej pory rozegrały zespoły z naszych najwyższych lig czyli MKP Szczecinek oraz Błonie Barwice.

Najbliżej do rozpoczęcia sezonu ma IV ligowy MKP Szczecinek. Zespół ten już 4 marca na boisku w Człopie rozegra mecz w ramach wojewódzkiego Pucharu Polski. W dotychczasowych meczach sparingowych zespół szczecinecki mierzył się z drużynami z wyższych lig. Na początku przygotowań pokonał zespół rezerw Chojniczanki Chojnice 3:2 po bramkach Michała Barańskiego dwie oraz Adama Jabłońskiego. Następnie MKP przegrał z Błękitnymi Stargard 1:2, bramkę honorową strzelił Karol Jabłoński. W kolejnym sparingu wygrana z Leśnikiem Manowo 2:1, bramki Marcin Kaszczyc oraz Adam Jabłoński a w ostatnim meczu przygotowawczym do rundy rewanżowej wygrana z Olimpem Złocieniec najniżej notowanym zespołem z dotychczasowych rywali 5:3. Bramki strzelali: Szymański- 3 oraz Superson i Winnicki.  Pierwszy mecz ligowy MKP rozegra 11 marca w Drawsku Pomorskim z tamtejszą Drawą.

Kolejnym zespołem naszego regionu, który z kolei występuje w  Koszalińskiej Klasie Okręgowej to Błonie Barwice. Jak wiadomo w zespole tym nastąpiła zmiana trenera i Ireneusza Polewskiego zastąpił Paweł Drozdowski. W dotychczasowych meczach sparingowych zespół z Barwic radzi sobie bardzo dobrze. Pokonali Głaz Tychowo 6:1. Bramki strzelali Mariusz Dziwirski- 2, Łukasz Zbroszczyk- 2 oraz po jednej Dominik Woś oraz Daniel Buszowiecki. Następnie wygrane z Orłem Łubowo 5:0 , bramki strzelili: D. Buszowiecki x 3, D. Woś 1 oraz M. Kreft 1 i Włókniarzem Okonek 4:3 i strzelcami goli byli Ł. Mikołajczyk x 2, W. Gersztyn 1 oraz D. Woś 1. Następnie przyszły dwie przegrane z wyżej notowanymi zespołami. Z czwartoligowym Gryfem Polanów tylko 2:3 oraz z trzecioligowym Leśnikiem Manowo 1:6. Zespół Błonii Barwice swój pierwszy mecz ligowy rozegra 18 marca i podejmować będzie na własnym stadionie Victorię Sianów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *