MKP dwa razy z Gwardią

Odsłony: 130

Tak się złożyło, że w najbliższym czasie szczecinecka drużyna piłkarska MKP spotka się dwukrotnie z III ligową Gwardia Koszalin. Najpierw 20 lutego w Koszalinie zakontraktowany został mecz towarzyski między tymi zespołami w ramach przygotowań do rundy wiosennej rozgrywek, a wczoraj 9 lutego, Wydział Gier i Ewidencji KOZPN dokonał losowania VI rundy Pucharu Polski ZZPN- region koszaliński. Będzie to ostatnia runda rozgrywana pomiędzy zespołami z naszego regionu. W następnej cztery drużyny z KOZPN zagrają już  z drużynami z regionu szczecińskiego.  Wynik wczorajszego losowania skojarzył  ze sobą min. drużyny MKP Szczecinek i Gwardii Koszalin. Spotkanie ma być rozegrane 5 marca o godz. 13.00 w Szczecinku. Trzeba dodać, że mecze pomiędzy drużyną koszalińską, a zespołami ze Szczecinka, czy to Darzborem czy to Wielimiem, wywoływały od zawsze wiele emocji i to zarówno pozytywnych, ale głównie tych negatywnych. Klub koszaliński w Szczecinku nie należał do ulubionych zespołów. W latach istnienia woj. koszalińskiego, mecze między tymi zespołami rozgrywane były w myśl hasła „jak świat światem, województwo nie wygrało z powiatem”, a trybuny stadionów były szczelnie wypełnione. Znane były też do niedawna animozje między kibicami Wielimia i Gwardii, którzy potrafili się spotykać nie tylko na arenie stadionów, ale i poza nimi. Mimo tych różnych niedomówień, całkiem spora ilość zawodników ze Szczecinka reprezentowała barwy zespołu z Koszalina i byli w niej wyróżniającymi się postaciami. Wymieńmy choćby tych najbardziej znanych: Janusz Makowski, Bogdan Chwistek, Dariusz Sołonowicz czy choćby Artur Bugaj. Znana jest też w Szczecinku postać byłego gracza Gwardii, a potem trenera Leszka Pałki, który prowadził min. Darzbór. W naszym mieści pracowali też inni trenerzy z Koszalina, byli zawodnicy Gwardii: Wojciech Megier , Andrzej Szygenda, a ze Szczecinka do Koszalina poszedł choćby trener Wielimia, Mirosław Skórka, pochodzący z Bobolic. Teraz jest już trochę inaczej, bo i nie ma woj. koszalińskiego, nie ma też obu szczecineckich klubów, ale emocje pewnie pozostały. Dlatego też na taki mecz kibice w Szczecinku i okolic będą chcieli zapewne przyjść i przyjechać. Już dziś serdecznie zapraszamy. W pozostałych parach wczorajszego losowania ukształtowały się pary. Mecze również 5 marca o godz. 13.00:
Pogoń Połczyn Zdrój – Leśnik Manowo
Sława Sławno – Rasel Dygowo
Gryf Polanów – Drawa Drawsko

Mecze ćwierćfinałowe już na szczeblu ZZPN, zaplanowane zostały na 13 kwietnia, półfinały 1 maja, a finał w czerwcu (dokładny termin do ustalenia).

Dodajmy też, że już dziś 10 lutego o godz. 19.00, drużyna MKP Szczecinek zagra towarzysko w Chojnicach z tamtejszą I ligową Chojniczanką.(ZetPe).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *