Międzynarodowe granie na szczecineckim stadionie

Odsłony: 133


W sobotę 25 czerwca 2016 roku, o godz. 9.30 na Stadionie Miejskim im. Kazimierza Czesława Lisa w Szczecinku, rozpocznie się Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej U-16, organizowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Akademię Piłkarską Szczecinek. Udział w rozgrywkach wezmą drużyny: Pogoń Szczecin, Chojniczanka Chojnice, Błękitni Stargard, Gwardia Koszalin, AP Szczecinek oraz goście z zaprzyjaźnionego ze Szczecinkiem niemieckiego miasta Neustrelitz, reprezentujących klub TSG., którzy tym samym zapewnią międzynarodowy charakter imprezy. Turniej ten będzie ostatnim akcentem mijającego sezonu piłkarskiego. To także swoista forma nagrody dla szczecineckiej drużyny, która przed kilkoma tygodniami awansowała do Ligi Wojewódzkiej Juniorów Młodszych. Teraz, podopieczni Jarosława Kozaneckiego będą mogli sprawdzić się na tle najlepszych drużyn z województwa zachodniopomorskiego i pomorskiego, a także ekipy zza zachodniej granicy.

Turniej rozgrywany będzie systemem „każdy z każdym” na trzech boiskach OSiR. Pojedynczy mecz trwał będzie 2×15 minut (bez zmiany stron). Czas nagli organizatorów, gdyż jak wiadomo, o godz. 15.00 rozegrane zostanie spotkanie Polska – Szwajcaria na EURO 2016, którego żaden szanujący się kibic przegapić nie może!

Jedno jest także pewne, że ze Szczecinka żaden zespół nie wyjedzie z pustymi rękami. Oprócz tradycyjnych pucharów i medali uczestnicy dostaną również okolicznościowe koszulki i kubki.

– Zapraszamy wszystkich kibiców na obiekty OSiR  – mówi prezes Akademii Piłkarskiej, Szymon Bibik. – Zapowiada się ciekawe granie, przy pięknej pogodzie. Juniorzy młodsi prezentują naprawdę solidy poziom, więc będzie na co popatrzeć przed popołudniowymi emocjami towarzyszącymi EURO- dodał Bibik.

(Źródło- AP Szczecinek).

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *