Maciej Białczyk będzie grał na boiskach I Ligi

              Obrońca Pogoni Szczecin – Maciej Białczyk – w najbliższym sezonie będzie występował na pierwszoligowych boiskach. Dziewiętnastolatek został wypożyczony do zespołu beniaminka – Chojniczanki Chojnice.

Utalentowany stoper jest wychowankiem Akademii Piłkarskiej Szczecinek oraz Akademii Pogoni Szczecin. Na Twardowskiego trafił przed sześcioma laty w wieku trampkarza. Przez ten czas przeszedł długą drogę, docierając aż na poziom seniorski. Przed rokiem sięgnął z zespołem juniorów starszych po mistrzostwo Polski, a także wystąpił w obu meczach UEFA Youth League przeciwko Deportivo La Coruna.

W ostatnim sezonie dziewiętnastolatek był filarem defensywy drugiego zespołu Dumy Pomorza. Wystąpił w 33. spotkaniach, przyczyniając się walnie do zajęcia przez Portowców czwartego miejsca w tabeli III ligi oraz zdobycia wojewódzkiego Pucharu Polski. W nadchodzących rozgrywkach utalentowany stoper będzie realizował swoje cele w barwach Chojniczanki.

– To klub z ambicjami, który będzie dla Maćka świetnym miejscem do dalszego rozwoju. Mamy nadzieję, że rywalizacja na poziomie Fortuna I ligi pozwoli mu podnieść swoje umiejętności i nabrać jeszcze więcej seniorskiego doświadczenia – mówi skaut Pogoni, Patryk Dąbrowski.

Chojniczanka ostatni sezon spędziła w eWinner II lidze. Podopieczni trenera Tomasza Kafarskiego uplasowali się na drugiej lokacie, dającej bezpośredni awans na zaplecze PKO Ekstraklasy. W szatni chojnickiego klubu Maciej Białczyk spotka innego wychowanka Akademii Pogoni, Wojciecha Błyszko oraz ex-Portowca, Davida Niepsuja.

wiadomość:Pogoń Szczecin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *