AktualnościPiłka nożna

Ligowcy z regionu na boiskach

Visits: 205

                            

Szybkimi krokami zbliża się koniec piłkarskich rywalizacji w rozgrywkowych klasach KOZPN i ZZPN, w których występują drużyny z powiatu szczecineckiego. W większości klas pomału krystalizują się ostateczne tabele, choć nie wszystko jeszcze wiadomo i przed kibicami sporo emocji w decydujących meczach.

Przed czwartoligowcami ze Szczecinka kolejny trudny tydzień, gdyż zmuszeni będą rozegrać trzy spotkania. Najpierw mecz ligowy u siebie, potem w środę 25 maja finał Pucharu Polski ZZPN także w Szczecinku i wreszcie w sobotę 28 maja mecz Białogardzie z walczącą o utrzymanie Iskrą. W  sobotę 21 maja, w 27 kolejce IV ligi, szczecinecki MKP gościł będzie czołowy zespół ligowej tabeli Kluczevię Stargard. Stargardzianie  zajmują 4 lokatę z dorobkiem 46 punktów, a więc tylko punkt mniej od gospodarzy. Jesienią w Stargardzie 2:1 wygrał MKP. Po niezbyt fortunnym, przegranym 0:1 meczu w Myśliborzu z Osadnikiem, przed zespołem ze Szczecinka nadzieja na poprawienie swojej reputacji. Wciąż też istnieje szansa na wygranie ligi i awans do ligi wyższej.- Jak mówiłem wcześniej przed nami wygranie kolejnych czterech spotkań i oczekiwanie jak grać będą rywale- powiedział grający trener MKP Zbigniew Węglowski.- W sobotę z Kluczevią nie zagra Mateusz Malczyk (kartki), a problemy ze zdrowiem mają Mariusz Bedliński i Krzysztof Hrymowicz. Pojawił się natomiast na treningach Maciej Maciejewski i powinien być gotowy do gry. Musimy walczyć do ostatniej kolejki, bo sytuacja może być taka, że znajdziemy się na podium, a jednocześnie możemy wypaść za to podium- dodał trener.

Kolejne trudne spotkanie przed Błoniami Barwice. W sobotę 21 maja gościć oni będą nieobliczalny zespół Sławy Sławno. Barwiczanie, którym w rundzie wiosennej idzie gorzej niż jesienią, będą pewnie chcieli się zrewanżować Sławie, za wysoką, 1:5 jesienną przegraną w Sławnie.- Według mojej wiedzy, to oprócz Mikołajczyka (szkoła), powinni być wszyscy- mówił portalowi dyr. sportowy Błoni, Bogusław Jabłoński.- Treningi po kontuzji wznowił Sysko, ale jego dyspozycja jest niewiadomą. Dobrze byłoby coś ugrać i przełamać ten mały kryzys, który nas wcześniej dosięgnął. Wszystko okaże się w sobotę po meczu- zakończył dyrektor.

Drugi nasz przedstawiciel w tej klasie rozgrywkowej Hubertus Biały Bór, który wciąż ma matematyczne szanse na uratowanie się przed spadkiem, wyjedzie w sobotę do wyprzedzającego go bezpośrednio w tabeli Olimpa Złocieniec. Różnica między obydwiema drużynami wynosi na tą chwilę 8 punktów. Chcąc w jakiś sposób myśleć o utrzymaniu białoborzanie muszą to spotkanie wygrać.- Na wiele już nie liczymy- powiedział nam prezes Hubertusa, Józef Walawko.- Grać i walczyć będziemy oczywiście do końca. W sobotę zabraknie nam Wardy i Kopiszki (kartki) oraz tych, którzy zasilili nas ostatnio na jeden mecz. Dopiero przed meczem okaże się w jakim składzie pojedziemy do Złocieńca- dodał prezes.

 

W Okręgówce Regionalnej najłatwiejsze zadanie przed Pionierem 95 Borne Sulinowo. Rywalem drużyny z Bornego będzie zdecydowany outsider tabeli Kolejarz Wierzchowo Złocieniecki. Goście do tej pory ugrali tylko 4 punkty i przegrywają ze wszystkimi i to wysoko. Nie inaczej powinno być w sobotę w meczu z Pionierem.- Rywal niby słaby, ale u nas też kłopoty- mówił trener Pioniera, Dariusz Łacny.- Przeważnie do ostatniej chwili trudno powiedzieć, kto będzie, a kogo zabraknie. Mam jednak nadzieję, że jedenastkę i ze trzech rezerwowych uda się zebrać. Osobną sprawą jest to, czy rywal przyjedzie, bo z tym może być różnie- zakończył Łacny.

Niełatwe spotkanie czeka Wiarusa Żółtnica, który będzie miał za rywala zawsze groźny, choć głównie u siebie, zespół Drzewiarza ze Świerczyny. Warto jednak dodać, że jesienią w Świerczynie niespodziewanie triumfowali gracze Wiarusa 4:2. Tak więc tym razem należy uważać ich za faworyta sobotniego spotkania.

Równie niełatwy mecz przed Orłem Łubowo. Łubowianie podejmować będą ekipę Gromu Szwecja. Drużyna ze Szwecja aktualnie zajmuje 7 miejsce w tabeli z dorobkiem 33 punktów i ma o 4 więcej od Orła. W meczu tym trudno wskazać faworyta.- U nas po staremu- mówił portalowi trener Orła, Tomasz Bykowski.- Ciągłe kłopoty ze składem. Grają ci, którzy są akurat do dyspozycji. O ile skuteczność i odrobina szczęścia nam dopisze, to o wynik jestem spokojny. Ważne też, abyśmy pierwsi strzelili gola, bo jeżeli stracimy, to już idzie nam gorzej- dodał Bykowski.

Dużą szansę na zwycięstwo w meczu wyjazdowym będą mieli gracze Zawiszy Grzmiąca. Ich sobotni rywal Radew Białogórzyno plasuje się w ogonie ligowej tabeli na 12 miejscu z dorobkiem 20 punktów. Zawisza ma tych punktów o 9 więcej. Jesienią w Grzmiącej padł wynik 5:2 dla gospodarzy.- Powiem wprost, jedziemy wygrać- przekazał nam trener Zawiszy, Radek Bęben.- Co do składu, to nie wiem jak do końca będzie wyglądał. Okaże się na zbiórce przed wyjazdem. Powinien być Jedliński, który powrócił z zagranicy- podsumował trener.

Ciekawe spotkanie powinny stoczyć juniorskie zespoły AP Szczecinek i Stali Szczecin. W dotychczas rozegranych trzech meczach między tymi zespołami raz w Szczecinie i raz w Szczecinku wygrywali szczecinianie 5:2 oraz 4:1, z kolei w drugim spotkaniu w Szczecinie wygrali młodzi gracze ze Szczecinka 4:1. Jak będzie tym razem przekonamy się w sobotę na boisku.- Oczywiście nie odpuścimy i będziemy walczyć- poinformował nas trener AP, Krzysztof Siemaszko.- Sytuacja jest taka, że aby utrzymać drugą pozycję, to powinniśmy ten mecz wygrać. Łatwo jednak nie będzie, tym bardziej, że ze względu na kontuzje nie zagrają Jabłoński i Nowicki. Kto będzie na pewno do dyspozycji, przekonam się po piątkowym treningu- zakończył trener.

IV liga:

sobota 21 maja godz. 16.00 MKP Szczecinek – Kluczevia Stargard

KKO:

sobota 21 maja godz. 17.00 Błonie Barwice – Sława Sławno

sobota 21 maja godz. 16.00 Olimp Złocieniec – Hubertus Biały Bór

OR:

sobota 21 maja godz. 17.00 Pionier 95 Borne Sulinowo – Kolejarz Wierzchowo Złocienieckie

sobota 21 maja godz. 17.00 Wiarus Żółtnica – Drzewiarz Świerczyna

sobota 21 maja godz. 17.00 Orzeł Łubowo – Grom Szwecja

sobota 21 maja godz. 17.00 Radew Białogórzyno – Zawisza Grzmiąca

LWJ:

sobota 21 maja godz. 11.00 AP Szczecinek – Stal Szczecin

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *