AktualnościPiłka nożna

Kolejny weekend piłkarski

Visits: 128


Najbliższy weekend przyniesie znów rywalizację we wszystkich klasach rozgrywkowych w regionie. Kto będzie się cieszył, a kto smucił okaże się po sobotnio-niedzielnych meczach.

W IV lidze, zespół MKP Szczecinek czeka zapewne trudny mecz w Ustroniu Morskim. Astra to zawsze niewygodny rywal, zwłaszcza na swoim boisku i choć w tym sezonie spuściła sporo z tonu, to wciąż jest groźnym zespołem nawet dla najlepszych. Zespół ze Szczecinka na pewno będzie „czuł w kościach” środowe, z dogrywką i karnymi spotkanie pucharowe z Drawą Drawsko. Jak mówił w środę grający trener Zbigniew Węglowski- „W dwóch dniach dzielących oba mecze postawimy głównie na regenerację sił po pucharze”. Nie wiadomo do końca, czy będą mogli zagrać Grzegorz Kozanko (choroba) i Krzysztof Hrymowicz (kontuzja), a to już były by spore osłabienia szczecineckiej drużyny. Wydawało się, że również mocno osłabiona wystąpi Astra, gdyż czerwoną kartkę w poprzednim meczu ujrzało dwóch jej graczy Dawid Owczarek oraz bramkarz Adrian Hartleb, który byłby trudny do zastąpienia. Tymczasem WD ZZPN na swoim posiedzeniu w dniu 14 kwietnia postanowił co następuje:

  1. Czerwona kartka (automat) – zawodnik klubu Astra Ustronie Morskie, Dawid Owczarek – na podstawie art. 5 § 1, w zw. z art. 13 § 1 pkt. 5, w zw. z art. 61 § 1 Regulaminu Dyscyplinarnego PZPN – kara 2 mecze dyskwalifikacji.
  2. Czerwona kartka (automat) – zawodnik klubu Astra Ustronie Morski, Adrian Hartleb – na podstawie art. 48 § 1 Regulaminu Dyscyplinarnego PZPN – odstąpienie od wymierzenia kary dyscyplinarnej z automatu.

– Grzesiek Kozanko zgłosił gotowość do gry, z Hrymowiczem znak zapytania. Pozostali powinni być do dyspozycji- mówił trener Zbigniew Węglowski.- Troszkę wypoczęliśmy i powinniśmy dać radę w Ustroniu- dodał.

W Koszalińskiej Klasie Okręgowej, z dwóch zespołów powiatu szczecineckiego na boisku zaprezentują się tylko gracze Hubertusa Biały Bór. Błonie Barwice będą miały regulaminową pauzę. Do Białego Boru przyjedzie zespół Sławy Sławno, drużyna, która podobnie, jak MKP Szczecinek grała w środę w pucharze i pokonała na wyjeździe Pogoń Połczyn Zdrój 3:1.- U nas jak to już często bywało, nie do końca wiemy, na kogo będziemy mogli liczyć- mówił nam prezes klubu, Józef Walawko.- Teoretycznie powinni być wszyscy, ale mogą wyniknąć różne sprawy, które kogoś powstrzymają. Ważne, że już odcierpieliśmy kary za kartki. Zadajemy sobie sprawę, że Sława to dobry, szybki i wybiegany zespół, więc łatwo nie będzie, ale póki piłka w grze, wszystko zdarzyć się może- podsumował prezes.

W Okręgówce Regionalnej dwie nasze drużyny zagrają u siebie, dwie na wyjeździe. Na swoim boisku Pionier 95 Borne Sulinowo potykać się będzie z wiceliderem tabeli Spójnią Świdwin i choćby z tego powodu mecz będzie niezwykle trudny dla gospodarzy.- U nas, jak to jest już normą kłopoty ze składem, który ostatecznie będzie pewnie wielką zagadką- mówił portalowi trener Dariusz Łacny.- Jedno wiem, że nie zagramy ze Spójnią otwartej piłki, bo mogłoby się to zakończyć pogromem. Spróbujemy jak najbardziej uprzykrzać im życie. Co wyjdzie zobaczymy- zakończył trener.

Gospodarzem meczu będzie także Zawisza Grzmiąca, która znów podejmować będzie czołowy zespół tabeli i walczący o awans do klasy wyższej Darłovię Darłowo. Gospodarze zapewne choć częściowo, będą chcieli zmazać plamę na honorze, jaką w ich wypadku była klęska poniesiona jesienią w Darłowie aż 1:13. Od tamtego meczu Zawisza, to jednak zupełnie inny zespół i tym razem tanio skóry pewnie nie sprzeda.- Gramy kolejny mecz z zespołem kandydującym do awansu- mówił nam grajacy trener Zawiszy, Radek Bęben.- Łatwo nie będzie, ale powalczymy. Nie wiem, czy ja będę zdolny do gry (naciągnięty mięsień).  Pozostali powinni być do grania, choć tak po prawdzie,  to do chwili rozpoczęcia meczu nie wiem, kto będzie, a kto nie. Wynika to z różnych przyczyn , o których nie chciałbym mówić- dodał trener.

Na wyjeździe w Połczynie Zdroju, u lidera tamtejszej Pogoni, zagra Orzeł Łubowo. Łubowianie nie błyszczą wiosną, ale trzeba też przyznać, że i Pogoń, która jesień przeszła jak burza, wygrywając wszystkie 13 spotkań, teraz w dwóch ostatnich meczach potraciła punkty remisując 3:3 w Mirosławcu i Świdwinie. Dodatkowo połczynianie mogą czuć zmęczenie, środowym,  pucharowym meczem ze Sławą Sławno.- Faworytem nie jesteśmy i na punkty raczej liczyć nie mamy co, choć nigdy nie należy się poddawać przed meczem- mówił nam trener Orła Tomasz Bykowski.- Swój pesymizm wiążę z tym, że i w tym meczu nie będę mógł liczyć na wielu graczy, że wymienię choćby Sochę, Sulikowskiego, Bieguńskiego, Czubika, Kozicę, a także chyba P. Krzysztofiaka czy Ochockiego, nie wspominając już o tych, którzy na co dzień studiują i pracują w innych miejscowościach- dodał trener.

Niełatwy wyjazd czeka Wiarusa Żółtnicę, który w Kaliszu Pomorskim zagra z tamtejszą Calisią. Mimo wszystko Wiarus nie stoi na straconej pozycji, zwłaszcza, że na duchu podniosło go rekordowe zwycięstwo z Kolejarzem Wierzchowo 16:0. Co prawda Calisia to nie Kolejarz, ale powalczyć trzeba.- Zabraknie nam Jarka Droszcza (kontuzja), co jest sporym osłabieniem, ale mimo tego uważam, ze przeciwnik jest w naszym zasięgu- mówił portalowi kapitan zespołu Wiarusa, Mariusz Rychter.- Znamy ich dobrze. Aktualnie cudów nie grają i możemy o jakieś punkty z nimi powalczyć- dodał Rychter.

Juniorzy AP Szczecinek zagrają w niedzielę wyjazdowy mecz w Świnoujściu, a rywalem będzie tamtejsza Flota i choć to ostatni zespół tabeli, to jak już niejednokrotnie mówił trener AP Krzysztof Siemaszko-  „W tej lidze z każdym gra się bardzo trudno i wyniki mogą być różne”. Tym razem w Akademii na pewno nie zagra Frankowski (kartki), a niepewny jest występ Jabłońskiego.- Kto dokładnie będzie do mojej dyspozycji powinienem wiedzieć po piątkowym, popołudniowym treningu- powiedział portalowi Siemaszko.

IV liga: sobota 16 kwietnia godz. 16.00 Astra Ustronie Morskie – MKP Szczecinek

KKO: sobota 16 kwietnia godz. 17.00 Hubertus Biały Bór – Sława Sławno

OR: sobota 16 kwietnia godz. 17.00 Pionier 95 Borne Sulinowo – Spójnia Świdwin

sobota 16 kwietnia godz.17.00 Pogoń Połczyn zdrój – Orzeł Łubowo

sobota 16 kwietnia godz. 17.00 Calisia Kalisz Pomorski – Wiarus Żółtnica

niedziela 17 kwietnia godz. 15.00 Zawisza Grzmiąca – Darłovia Darłowo

Klasa A gr. I: niedziela 17 kwietnia godz. 12.00 Pasat Bukowo Morskie –  Sokół Spore

niedziela 17 kwietnia godz. 12.00 LZS Kowalewice – Pogoń Wierzchowo

Klasa A gr. III: niedziela 17 kwietnia godz. 12.00 Błękitni Gonne Małe – LZS Karsibór

niedziela 17 kwietnia godz. 13.00 Smak Pomorski Wilcze Laski – Santos Kłębowiec

Klasa B gr. II:  niedziela 17 kwietnia godz. 16.00 Błękitni Ostre Bardo – Drzewiarz Krosino

LWJ: niedziela 17 kwietnia godz. 13.30 Flota Świnoujście – AP Szczecinek. (ZetPe).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *