Klasa Okręgowa: Mechanik i Zawisza dalej bez porażki

              W ubiegły weekend 9-10 września rozegrana została czwarta kolejka zmagań w Klasie Okręgowej Południe. Na przeciw siebie zagrali m.in. Zawisza Grzmiąca oraz Mechanik Turowo. Jak sie okazało padł remis i dalej oba zespoły nie zaznały porażki. Oto wyniki i składy naszych powiatowych zespołów:

Calisia Kalisz Pomorski – Hubertus Biały Bór 5:4 (5:0)

Bramki dla Hubertusa: Krzysztof Warda-2(1k), Mateusz Brzóskiewicz, Hubert Kowal

Hubertus: Oleniak- Czajkowski, Rosik, Pogorzelski, Boczek, Szcześniak, D. Borowicz, Kowal, Brzóskiewicz, Warda, Kwiecień(46' Onyszczuk)

Sędziowie: Przemysław Gniffke – Rafał Misiarz, Kryspin Skowron

Pierwsze minuty nie wskazywały pogromu w pierwszej połowie gości. W 6 minucie Rosik powinien pokonać bramkarza gości jednak piłka po strzale głową mija blisko słupek. W 11 minucie Dawid Borowicz uderza i bramkarz Calisii paruje piłkę na rzut rożny. To co nie wykorzystali goście szybko strzelili gospodarze. W 13 minucie błąd w kryciu obrony Hubertusa i 1:0 dla Calisii. Mija ledwie kilka minut i  ponowny błąd gości wykorzystują gospodarze 2:0. W 23 strzał zawodnika z 25 metrów z rzutu wolnego i piłka w siatce. 3:0. W 36 minucie złe krycie z prawej strony Hubertusa i zrobiło się 4:0  . Jeszcze gospodarze strzelaja w 45 minucie na 5:0. Pierwszą połowę tego meczu można uznać za najgorszą w ostatnim roku tego zespołu. W drugiej połowie zespół Hubertusa wyszedł z większym zaangażowaniem i już w 50 minucie Brzóskiewicz strzela na 1:5. W 61 minucie Warda wykorzystuje swoją sytuację i strzela na 2:5.W 66 minucie po strzale gospodarzy piłka ląduje na poprzecce. W 72 minucie Kowal zmniejsza wynik na 3:5. W 85 minucie sędzia dyktuje rzut karny dla gości. Faulowany jest Brzóskiewicz. Warda mocnym strzałem doprowadza do wyniku 4:5. Niestety zabrakło czasu gościom na wyrównanie. 

Jedność Tuczno – Wiarus Żółtnica 1:11(0:4)

Bramki dla Wiarusa: Jarosław Adamowicz-4, Marcin Brzozowski-4, Krystian Rychter, Mariusz Rychter, Dominik Aleksandrzak

Wiarus: Cywiński- Brzozowski, Aleksandrzak, Kubicki, M. Rychter, K. Rychter, J. Pietras, Kodz, Paweł Wasilewski, Pawelec, Adamowicz(75' Maciaszek)

Sędziowie: Mariusz Rybicki – Robert Majorczak, Roman Hajdasz

Popis strzelecki Wiarusa w Tucznie. Zespół gości wygrał zdecydowanie. Na małe usprawiedliwienie gospodarzy może być, że od 25 minuty grali w dziesiątkę po czerwonej kartce jednego z zawodników Jedności. Również na uwagę zasługują dobre celowniki Adamowicza oraz Brzozowskiego, którzy strzelili po 4 bramki.

Zawisza Grzmiąca – Mechanik Turowo 3:3 (1:1)

Bramki: Zawisza:Bartosz Barcewicz-2, Mateusz Wieczorek, Mechanik: Paweł Bugaj-2, Ernest Małecki

Zawisza: Jabłoński-  Batagowski(75' Fijałkowski),Wieczorek, Śliwka, D. Jedliński, Kozłowski(55' Margol), Catewicz(46' Bator), Ziętara, Rumiński, B. Barcewicz, P. Barcewicz

Mechanik: Bąk- Góra, M. Czapla, Pabian, P. Bugaj , W. Bugaj, Śpiewakowski, Dobrosielski, Małecki(60' Dacio), Bieguński(72' Walczyński), Ludwiczak(90' Mieszała),

Sędziowie: Wojciech Wieczorek – Piotr Basiejko, Kamil Pieda

Na boisku w Grzmiącej tamtejszy Zawisza podejmował beniaminka rozgrywek Mechanik Turowo. Jak na derby powiatu mecz był bardzo zacięty. Obfitował w wiele sytuacji podbramkowych i zakończył sie bramkowym remisem. Co Mechanik strzelił bramkę to odpowiadał Zawisza. Wyrównanie padło w 94 minucie spotkania. Po tym meczu oba zespoły nie zaznały jeszcze porażki.

Drzewiarz Świerczyna – Pionier 95 Borne Sulinowo 7:1(2:0)

Bramka dla Pioniera: Robert Drzewiński

Pionier 95: Bodnar- Drzewiński, Filipiak(10' M. Henkiel), Gajewski, Gałka(60' P. Pacho), Kaczmarek, Markiewicz, Olkowski, Pawłowski, Szatkowski, Wolski

Sędziowie: Jacek Stasiak – Zdzisław Ogórek, Paweł Białek

Najwyższej porażki w tej rundzie doznali zawodnicy Pioniera 95.  Trzy z siedmiu bramek zostały stracone w ostatnich 10 minutach meczu. Jak widać zespół nie był skoncentrowany do końca meczu. Dalej zespół z Bornego nie zdobył punktów w tym sezonie.

Pozostałe wyniki: Grom Szwecja – Redłovia Redło 1:3, Sokół Suliszewo – Spójnia Świdwin 0:2, Legion Strączno – Sad Chwiram 1:5.                W tabeli po czterech kolejkach prowadzi Redłovia Redło z 9 punktami. Mechanik oraz Zawisza zdobyli po 8 punktów i zajmują odpowiednio zwartą i piątą pozycję. Hubertus i Orzeł maja po 6 punktów i zajmuja szóstą i ósma pozycję.Wiarus z 3 punktami jest na jedenastym miejscu a Pionier 95 z zerowym kontem jest na czternastym miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *