KKO: Wygrana Błoni w derby powiatu(aktualizacja-foto)

Odsłony: 203

Błonie Barwice – Hubertus Biały Bór 5:2 (2:2)
Gole Błonie: 22. Gersztyn, 28. Mikołajczyk, 65. Gersztyn, 68 Sysko, 73. Telążka
Gole Hubertus: 15. Adamowicz, 44. Kowal.
Błonie: Kowalczuk- Telążka (78. Zając), Kozanecki, Noga, Bajon, Stępień (72. Giżycki), Sysko (72. Pieczara), Drab, Bernaciak (58. Olczyk), Gersztyn, Mikołajczyk.
Hubertus: Heron- Wiktorczyk, B. Borowicz, Smieszko, Guzowski, Kowal, Kraska, D. Borowicz (59. Greczyło), Madej, Adamowicz, Warda.
Sędziowie: Mich, Ogórek, Rozmus.
Gospodarze od 10 kolejki grają w kratkę. Wygrywali u siebie, ale jednocześnie z niczym wracali z wyjazdów. Czternasta kolejka potwierdziła tą prawidłowość, gdyż znów w meczu u siebie wygrali i to wyraźnie. Powiatowe derby dostarczyły sporo emocji, zwłaszcza w pierwszej części gry. Prowadzenie objęli goście już w 15 minucie spotkania. W tym czasie, to oni mieli więcej inicjatywy.- Choć my posiadaliśmy dłużej piłkę, to oni bardzo fajnie grali kontrą- mówił trener Błoni, Ireneusz Polewski.- W pierwszej połowie to my lepiej graliśmy- mówił nam z kolei prezes Hubertusa, Józef Walawko. W 22 minucie barwiczanie wreszcie odrobili straty, a po kolejnych sześciu minutach już prowadzili. Jednak goście nadal grali swoje, czyli konstruowali szybkie kontrataki i jeszcze przed przerwą doprowadzili do wyrównania. Zgoła inaczej wyglądała druga połowa meczu. Tutaj dominacja Barwic była już wyraźniejsza.- Wyglądało tak, jakby gościom zaczęło brakować sił. Na dodatek od 70 minuty grali w dziesięciu, a my więcej graliśmy piłką i gole zaczęły padać- dodał Polewski.- Niestety z powodu kłopotów kadrowych i kontuzji jednego z graczy ( mieliśmy tylko jednego zmiennika) od 70 minuty zmuszeni zostaliśmy grać w 10-tkę. Dodatkowo z kontuzją grał kolejny nasz zawodnik i stąd też zaczęliśmy tracić siły, a wraz z nimi gole. Mimo tego trzeba podziękować chłopakom, że dopóki mogli, to bardzo ambitnie walczyli. Niestety taki już nas los- zakończył smutno prezes Hubertusa.- Przed startem rundy jesiennej zakładaliśmy zdobycie 20 punktów. Jest już 22, więc jest dobrze i trzeba się z tego cieszyć. Trochę już okrzepliśmy w tej lidze i wierzę, że wiosną może być jeszcze lepiej- zakończył uradowany trener zespołu z Barwic.

W innych meczach XIII przedostatniej kolejki rundy jesiennej zanotowano wyniki: Arkadia – Sława 4:1, Lech – Leśnik II 3:0, Sokół – Bałtyk II 2:1, Mechanik – Gryf 5:3, Orzeł – Korona 1:2, Wybrzeże – Victoria 1:3. W tabeli lideruje Lech 32 p, przed Arkadią 30 p i gryfem 27 p. Błonie na 6 miejscu z 22 punktami, a Hubertus jest 12 z 9 punktami. W ostatniej kolejce jesieni rozgrywanej 14 listopada Błonie zagrają u siebie z Bałtykiem II Świeszyno/Koszalin, natomiast Hubertus gościł będzie Mechanik Bobolice. (ZetPe).

Foto- J. Kwardys.- Dziękujemy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *