KKO: Błonie i Hubertus startują z przygotowaniami

Runda jesienna Koszalińskiej Klasy Okręgowej była różna dla obu zespołów powiatu szczecineckiego w tej klasie. Błonie Barwice uplasowały się w górnej części tabeli na 7 miejscu z dorobkiem 22 punktów i stosunkiem goli 22-24, z kolei Hubertus znalazł się nisko w dolnej części tabeli na 13 miejscu z 10 punktami i bramkami 20-35. O ile przed graczami z Barwic główny cel, którym niezmiennie jest utrzymanie w tej klasie, został praktycznie przez nich osiągnięty, to przed Hubertusem wiosną trudna walka o utrzymanie. Runda wiosenna sezonu 2015/16 rozpocznie się w weekend 19/20 marca 2016 roku.
Zespół Błoni Barwice swój pierwszy trening po przerwie między rundami ma zaplanowany na czwartek 14 stycznia na godz. 18.00 w hali sportowej ZS w Barwicach.- Zajęcia będziemy prowadzić dwa razy w tygodniu. Głównie w hali, ale zapewne też trochę w terenie. Te dwa terminy nam wystarczą, bo przecież do II ligi się nie wybieramy- powiedział portalowi z uśmiechem dyr. sportowy Błoni, Bogusław Jabłoński.- W tej chwili nic nie mogę powiedzieć o zmianach w składzie. Czy ktoś odejdzie, czy dojdzie dowiemy się po jakimś czasie. Najprawdopodobniej do treningów powróci po kontuzji Mariusz Dziwirski, ale jego dyspozycja jest wielką niewiadomą- dodał Jabłoński. Drużyna ma zaplanowanych też kilka sparingów. Pierwsza taka próba będzie miała miejsce w turnieju halowym w Barwicach, który rozegrany zostanie w sobotę 23 stycznia, gdzie oprócz dwóch zespołów Błoni zagrają: Graf Bukówko (gr. północ OR), juniorzy starsi AP Szczecinek, Błękitni Gonne Małe (A- klasa), KS Gwda Wielka (B- klasa). Inne mecze kontrolne to:
13 luty godz. 15.00 – AP Szczecinek juniorzy starsi – boisko ze sztuczną nawierzchnią w Złocieńcu
20 luty godz. 15.00 – Włókniarz Okonek (Pilska KO) – boisko ze sztuczną nawierzchnią w Złocieńcu
27 luty godz. 15.00 – Graf Bukówko (OR) – boisko ze sztuczną nawierzchnią w Złocieńcu
05 marzec godz. 15.00 – Orzeł Łubowo (OR) – boisko ze sztuczną nawierzchnią w Złocieńcu
12 marzec godz. 15.00 – Czarni Czarne (Słupska KO) boisko ze sztuczną nawierzchnią w Złocieńcu
Na tą chwilę drużyna ma wolny termin 6 lutego.

Hubertus Biały Bór do zajęć treningowych powróci w piątek 15 stycznia.- Zajęcia będziemy mieli 3 razy w tygodniu- mówi portalowi trener Bartosz Winiarski.- Będą one zarówno w hali, jak i na Orliku oraz w terenie (biegi). Jeżeli chodzi o skład, to praktycznie nic się nie zmieni w porównaniu z jesienią, gdyż z powodów finansowych nas w tej chwili nie stać na jakichkolwiek zawodników z zewnątrz. Chodzą bowiem słuchy, że pieniędzy z gminy na rok 2016 będzie mniej niż do tej pory. Dojdzie do nas 17 latek z Rzeczenicy i to chyba wszystko. Być może powróci ktoś z dawnych naszych graczy- kontynuuje trener.- Jestem też po rozmowie z naszym podstawowym bramkarzem i mam zapewnienie, że wiosną zagra w większej ilości meczów niż jesienią. Celem podstawowym jest utrzymanie w KKO i pozostaje bez zmian. Przy zdecydowanie większej mobilizacji jesteśmy w stanie go osiągnąć- kończy Winiarski. Klub ma zaplanowanych kilka sparingów:
13 luty z Granitem Koczała (słupska A- klasa) na boisku w Koczale
20 luty z Czarnymi Czarne (słupska klasa okręgowa) na boisku w Białym Borze
27 luty z Sokołem Wyczechy (słupska klasa okręgowa) na boisku w Białym Borze
5 marzec z Czarnymi Czarne na boisku w Czarnem
11 marzec z KS Gwda Wielka (koszalińska B- klasa) na boisku w Gwdzie
-Wszystkie mecze zaplanowaliśmy na boiskach naturalnych. O ile nie dopisze pogoda, po prostu mecze te odwołamy- dodaje trener Winiarski. (ZetPe).

Jedna myśl na temat “KKO: Błonie i Hubertus startują z przygotowaniami

  • 13 stycznia 2016 o 10:36
    Permalink

    6 lutego drużyna Błoni Barwice zagra jeszcze turniej towarzyski w Polanowie na zaproszenie Gryfa.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *