JONEX wygrywa ALHPN bez porażki

Odsłony: 734

      W niedzielne popołudnie 4 lipca w hali OSiR przy ulicy Wiatracznej rozegrano decydujące mecze w Amatorskiej Lidze Halowej Piłki Nożnej im. Zbigniewa Ponichtery. W meczach półfinałowych JONEX pokonał GT Projekty 5:0. Wynik może świadczyć o zbyt dużej przewadze zespołu JONEX, jednak nic bardziej mylnego. Skuteczność strzelecka w tym meczu GT była bardzo słaba a jak widać w ogóle jej nie było. GT Projekty miało swoje sytuacje lecz niestety zawodnicy tego zespołu nie mogli żadnej wykorzystać. Z kolei zawodnicy JONEX-u wykorzystywali swoje sytuacje i pokonali rywala w dość dużych rozmiarach. W drugim półfinale KasTech chyba niespodziewanie pokonał OPAK. 7:3. Mecz był ciekawym widowiskiem. Choć OPAK próbował stwarzać więcej sytuacji oraz częściej utrzymywał się przy piłce to KasTech kontrował i wykorzystywał nadarzające się sytuacje. Finał dla zespołu KasTech to największa niespodzianka VII Edycji ALHPN w Szczecinku.

       Przegrani z półfinałów zmierzyli się w meczu o III miejsce. GT Projekty tym razem zdecydowanie pokonali OPAK 6:0. Zwycięstwo przyszło im nadzwyczaj łatwo. Tym razem celowniki były bardziej ustawione. W wielkim finale JONEX, zdecydowany faworyt tej ligi wygrał z KasTechem 7:3. Wygrana przyszła im raczej z łatwością. Był taki moment przy wyniku 6:3, że zawodnicy KasTechu próbowali jeszcze powalczyć o korzystniejszy wynik lecz próby okazały się bezskuteczne.

       JONEX wygrał ALHPN drugi raz z kolei. Został obroniony tytuł z poprzedniej edycji. KasTech, który znalazł się w finale dzięki m.in. walkowerowi z ćwierćfinałów to największa niespodzianka tych rozgrywek. Po rundzie zasadniczej zespół ten zajmował siódma pozycję. Jak widać walka w meczach o stawkę bardziej im odpowiadała. Trzecia pozycja przypadła dla GT Projekty. Zespół ten po rundzie zasadniczej również był na trzeciej pozycji. Czwarte miejsce przypadło dla OPAK-u. Drużyna ta zagrała w dniu dzisiejszym bardzo słabe dwa mecze. Słaba skuteczność oraz brak koncepcji gry pozwoliła zająć czwarte miejsce.

PÓŁFINAŁY:

JONEX – GT Projekty 5:0 (2:0)

Bramki: JONEX: Jakub Karpiński-3, Krzysztof Jabłoński, Łukasz Kościan,

KasTech – OPAK 7:3 (3:0)

Bramki: KasTech: Dominik Aleksandrzak-3, Mateusz Pawłowski-2, Michał Barański, Michał Markiewicz, OPAK: Piotr Talaga-2, Marcin Brzozowski

Mecz o III miejsce

GT Projekty – OPAK 6:0(1:0)

Bramki dla GT: Paweł Makowski-2, Wojciech Gersztyn-2, Daniel Gaik, Krzysztof Napieraj

Mecz o I miejsce

JONEX – KasTech 7:3 (6:1)

Bramki: JONEX: Jakub Karpiński-2, Paweł Bugaj-2, Karol Sochaj, Krzysztof Jabłoński, sam., KasTech: Michał Barański-2, Mateusz Pawłowski

      Organizatorzy turnieju wybrali najlepszych zawodników ligi oraz przyznali nagrodę FAIR PLAY. Oto najlepsi:

Najlepszy zawodnik ligi : Karol Jabłoński ( Wierzchowo Team)

Najlepszy bramkarz ligi: Mateusz Kowalczuk ( GT Projekty)

Najlepszy strzelec ligi:  Krzysztof Jabłoński (JONEX) – 25 BRAMEK

Nagroda FAIR PLAY AP Szczecinek

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *