Finał makroregionu Regions Cup w Szczecinku

Znany jest już termin i miejsce rozegrania finałowego spotkania rozgrywek Regions Cup na szczeblu makroregionu. Spotkanie pomiędzy reprezentacją Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej, a Kujawsko-Pomorskim Związkiem Piłki Nożnej odbędzie się 30 maja (wtorek), o godzinie 17.00 w Szczecinku na stadionie OSiR.

Nasza reprezentacja w meczu pierwszej rundy rozegranym przed dwoma tygodniami pokonała Pomorski ZPN 3:1. W drugim spotkaniu eliminacyjnym Kujawsko-Pomorski ZPN w rzutach karnych wyeliminował Wielkopolski ZPN.

Trenerem naszej reprezentacji jest Paweł Ozga(Vineta Wolin) oraz Łukasz Korszański(Arkadia Malechowo)

Regions Cup określane są jako mistrzostwa Europy amatorów. Impreza przeznaczona jest dla piłkarzy w wieku od 18 do 40 lat, którzy nigdy nie brali udziału w rozgrywkach ekstraklasy, I i II ligi oraz nie podpisali kontraktu z klubem występującym w jednej z trzech najwyższych klas rozgrywkowych. W kadrze zespołu Zachodniopomorskiego jest obecny zawodnik MKP Szczecinek Adam Jabłoński.

Puchar Regionów organizowany jest co dwa lata i składa się z czterech etapów. Obecnie w makroregionach rozgrywana jest runda finałowa. Następnie odbędzie się krajowy turniej finałowy. Pomiędzy sierpniem, a grudniem 2017 roku zwycięzca krajowych rozgrywek reprezentował będzie PZPN w międzynarodowym turnieju eliminacyjnym. Turniej finałowy Regions Cup odbędzie się w 2018 roku.

UEFA organizuje imprezę z myślą o utalentowanych piłkarzach, którzy z różnych względów nie zdołali przebić się do profesjonalnego futbolu. Regions Cup jest turniejem bacznie obserwowanym przez menedżerów i skautów.

wiadomość. zzpn.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *