AktualnościInneSiatkówka

Festiwal Piłki Siatkowej Dziewcząt CICONIA CUP w Baniach

Visits: 232

W jeden z październikowych weekendów zawodniczki mini-siatkówki MKS GRYF Szczecinek wzięły udział w rozgrywanym w Baniach Festiwalu Piłki Siatkowej Dziewcząt CICONIA CUP w kategorii „czwórek”. Przez cały sobotni dzień dziesięć zespołów rywalizowało o Puchar Ciconia tj. Bociana Białego –  symbolu Powiatu Gryfińskiego.Nasze zawodniczki, pod kierunkiem trenera Krzysztofa Gutowskiego, w turnieju zaprezentowały się w następujących składach: GRYF I: Julia Kulig, Weronika Bączkiewicz, Karolina Kuczyńska, Sandra Kołomyjczak i Dagmara Mróz i  GRYF II:Roksana Gehrke, Alicja Ciesielska, Aleksandra Ciesielska, Magdalena Bracka i Wiktoria Funkiendorf.

Uczestniczące w zawodach zespoły –ze Szczecina, Bań, Golczewa, Stargardu, Szczecinka i Szlichtyngowej – zostały podzielone na dwie grupy, grające systemem „każdy z każdym”.  Po I fazie, na podstawie wyników grupowych,  ponownie utworzono dwie grupy finałowe. Jeden z naszych zespołów trafił do grupy A (grającej o miejsca I-V), a drugi do grupy B ( o miejsca VI-X). Po rozegraniu wszystkich spotkań w tej fazie nasze zespoły uplasowały się na miejscachV i VI.

Najlepszymi zawodniczkami zespołów wybrane zostały Dagmara Mróz i Roksana Gehrke

Był to pierwszy turniej naszych zawodniczek w tej kategorii. Z pewnością ogranie i zdobyte doświadczenie zaprocentuje w kolejnych turniejach.  Dziewczynkom życzymy wytrwałości i wielu sukcesów w przyszłości.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:
I miejsce POGODNO Szczecin I
II miejsce LIBERO Banie I
III miejsce VIRTUS VOLLEY Szlichtyngowa
IV miejsce LIBERO Banie II
V miejsce GRYF Szczecinek I
VI miejsce GRYF Szczecinek II
VII miejsce POGODNO Szczecin II
VIII miejsce GOLCZEVITA Golczewo
IX miejsce MOS Stargard II
X miejsce MOS Stargard I

wiadomość i zdjęcia Ewa Marciniak

turniej-banie11turniej-banie9turniej-banie8turniej-banie7turniej-banie2turniej-banie3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *