Dzień dziecka w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Szczecinku

Odsłony: 110

                Dnia Dziecka nie sposób nie zapamiętać. W Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym im. Jana Brzechwy  w Szczecinku jest to już wieloletnią tradycją. Tego dnia, czyli 07czerwca 2017r.  bawili się wspólnie uczniowie z nauczycielami, rodzicami i wszystkimi pracownikami. Cieszyliśmy się zwłaszcza z dużej frekwencji ze strony rodziców.

Jak co roku zaszczyca nas swoją obecnością Pan Starosta Krzysztof Lis przynosząc ze sobą pełny kosz różnych słodkości. Tak było i w tym roku.

Program tegorocznej imprezy był pod hasłem „ CZYTANIE I SPORT ZBLIŻA”. Pierwsza część spotkania poświęcona była podsumowaniu ogólnopolskiego  programu czytelniczego CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM. Niespodzianką było zaprezentowanie przez rodziców i gości imprezy wiersza J.Brzechwy „ Na straganie”. Role narratorów  godnie przejęli Pan Starosta Krzysztof Lis i autor bestsellerów czytelniczych „Bestia”, „ Kompleks Boga” oraz „ Przebudzenie” Pan Piotr Rozmus. Role warzyw wspaniale zagrali wylosowani rodzice. Salwy śmiechu były dowodem na to, że występ zdobył uznanie widzów i aprobatę.

W przyszłym roku na pewno to powtórzymy !

Wręczone nagrody za czytelnictwo sprawiły dużą i miłą niespodziankę przyjaciołom książki i potwierdziły regułę- nie przymus a  pasja jest bodźcem do sukcesu.

Teatrzyki przygotowane przez poszczególne grupy teatralne dodatkowo uświetniły ten dzień. Były tam „ Łyżki” i „ Kran”, „ Żuraw i Czapla”i „Hipopotam”, „Rzepka” i „ Woda”, „Powitanie wiosny” i „Żuk”.

Zabawie towarzyszyły grupa „Brzechwianie” w tańcu „Nie bój się chcieć”, zabawy z mamą i tatą- zajęcia prowadzone metodą Weroniki Sherborne, Salon „Uroda i Moda”, „Cukiernia Pani Renaty i Pani Joli” (przygotowana w ścisłej współpracy z rodzicami i Radą Rodziców), „dmuchany zamek, Straż Pożarna, gorący poczęstunek oraz słodkie niespodzianki.

Część druga imprezy była częścią sportową. UKS Victoria zaprosił wszystkich uczestników na Integracyjny Turniej Gier i Zabaw „Wspólnie damy radę…”. Odbył się on po raz kolejny dzięki wsparciu finansowemu Powiatu Szczecinek; i po raz kolejny pokazał, jak sprawni i chętni do aktywności sportowej są nasi podopieczni (oraz – w tym roku po raz pierwszy – ich rodzice!). Jak co roku, gościliśmy Strażaków, którzy nie tylko umożliwili dzieciakom bliski kontakt ze sprzętem strażackim, ale również brali czynny udział w sportowych zmaganiach. Dużo emocji wzbudził na przykład skok wzwyż, wyciskanie sztangi, bieg z przeszkodami czy tor przeszkód… Po ukończeniu tego ostatniego każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal oraz moc słodkości… Finałem turnieju był konkurs rzutów karnych SOSW – Strażacy… Chociaż nie wynik najważniejszy – pochwalimy się, że udało się go nam wygrać!

Dziękujemy dzieciakom i ich Rodzicom za piękne wspólne chwile… Dziękujemy też cudownym Wolontariuszkom z Zespołu szkół Nr 1 im. KEN w Szczecinku oraz z Gimnazjum Nr 1 w Szczecinku, za pomoc podczas turnieju sportowego. Serdeczne podziękowania dla OSiR Szczecinek za ogromną pomoc w przygotowaniu imprezy. Wszystkim naszym Przyjaciołom dziękujemy i mamy nadzieję spotkać się znów w przyszłym roku!

Tekst i foto: SOSW Szczecinek, UKS Victoria

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *