Dwie przegrane Gromu Turowo

W niedzielę 31 stycznia 2016 roku GKS GROM Turowo rozegrał dwa spotkania w ramach zachodniopomorskiej ligi kadetek i młodziczek. Rywalem zespołów Gromu były drużyny MKS Kusy Szczecin. Pierwsze spotkanie rozegrały zespoły kategorii U-16. Mecz z liderem rozgrywek, jednocześnie zespołem pretendującym do medalu MP w tej kategorii wiekowej, nie należał do łatwych. Już w pierwszej połowie wynik spotkania został ustalony. Druga odsłona to większa rotacja składu przeciwnika i bardziej wyrównany obraz gry. Zawodniczki Marcina Pietrzaka zagrały dość ambitnie, choć nie miały zbyt wielu argumentów w walce ze starszymi średnio o rok rywalkami, z rówieśniczkami wyglądało to znacznie lepiej.
GKS GROM Turowo – MKS KUSY Szczecin 27:74 (9:35; 5:22; 8:11; 5:6)
Punkty dla GROMu: Król Izabella 11, Noga Agata 7, Szewczyk Karolina 3, Wit Anna 2, Górzyńska Karolina 2, Kononowicz Magdalena 2, Tomaszewicz Kinga, Gorbacz Julia, Wiśniewska Wiktoria, Bukowska Daria 0.
Drugi mecz rozegrały zespoły młodsze, kategoria U-14. Tutaj losy spotkania rozstrzygnęły się w czwartej kwarcie. Podopieczne Marcina Gurtatowskiego objęły prowadzenie w pierwszej i utrzymały w kolejnej. W trzeciej do głosu coraz częściej dochodził zespół prowadzony przez Roberta i Hannę Steciuk. W czwartej kwarcie „ktoś wyłączył prąd” zespołowi Gromu. -Przegrywamy jeden na jeden, przegrywamy zbiórkę, przegrywamy po raz kolejny w głowach, po raz kolejny czwartą kwartę i całe spotkanie- mówił Marcin Gurtatowski.- Kluczem do zwycięstwa gości była liderka Kusego, Julia Podwyszyńska (42pkt.), zawodniczka starszego rocznika 2002, regularnie ogrywana w meczach ze starszymi o 2 lata koleżankami, dała popis swoich umiejętności. O tej dziewczynie usłyszymy jeszcze nieraz. Zapominając o czwartej kwarcie, pochwalimy grę po kontuzji Joanny Kowalik, ponadto cieszy fakt, że punkty zdobywa 10 zawodniczek, gramy zespołowo, szybko przechodzimy do ataku, nie ma problemu z wyprowadzeniem piłki z pola obrony. Już niedługo, w starciach z rówieśniczkami to zaprocentuje. Trzeba wyleczyć syndrom 4 kwarty i dalej ciężko pracować- podsumował trener.
GKS GROM Turowo – MKS KUSY Szczecin 57 : 82 (21:16; 15:16; 13:23; 8:27)
Punkty dla Gromu: Kowalik Joanna 15, Zelmanowska Alicja 10, Wit Anna 10, Noga Agata 6, Maciukiewicz Adrianna 5, Sobolczyk Julia 4, Tiede Narina 2, Tomaszewska Eliza 2, Dębowska Klaudia 2, Sobolczyk Martyna 1, Bogdanowicz Kamila, Nocek Julia 0.
Rewanżowe spotkania, z przebywającym w Turowie na zgrupowaniu, zespołami Kusego Szczecin, już w najbliższy czwartek o 17.00 (U-14) i 19.00 (U-16) – zapraszamy.
(info i foto: GKS Grom Turowo).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *