Dwa dni grano w bule w Szczecinku. Frekwencja dopisała

                 Szczecinek w ubiegły weekend gościł graczy w Bule. W sobotę 16 lipca rozegrano zawody o Puchar Burmistrza Miasta Szczecinek a w niedzielę 17 lipca o puchar Starosty Powiatu Szczecineckiego.

                Sobotnie zmagania przyciągnęły na start 20 par z całej Polski. Pogoda choć nie była nadzwyczajna gdyż padał deszcz i wiał duży wiatr to na starcie stanęło aż 40 zawodników. Grali zawodnicy z Gdańska, Lubonia, Białegostoku, Szczecina, Bydgoszczy,  Bornego Sulinowa. Rozegrano 7 rund po 50 minut. W końcowej rywalizacji wygrała para Tomasz Mackiewicz Jędrzej Wyczling z UKS Subkowy. Wyprzedzili oni parę Maciej Kiepsch z Błażejem Twardowskim z Myślenicki KP. Trzecią pozycję zajęła para gospodarzy BORBUL Borne Sulinowo Bogusław Guzdek, Zdzisław Dura. Były to zmagania o Puchar Burmistrza Szczecinka

                W niedzielę do startu w zawodach o Puchar Starosty Szczecineckiego stanęły 22 pary. Tym razem pogoda dopisała i zobaczyliśmy zawodników z Wrocławia, Bydgoszczy, Szczecina, Lubonia, Subkowych, Gdańska, Gwdy Wielkiej oraz Bornego Sulinowa. Ponownie grano 7 rund po 50 minut. Tym razem zwycięska para to Natalia Wolińska i Krzysztof Szymański reprezentujący Luboński Petanka. Drugie miejsce przypadło grającym w Gdańskich Bulach Krzysztofowi Florek oraz Karolowi Drawc. Trzecia pozycja przypadła parze z Lubońskiej Petank Mirosław Fajfer i Dariusz Surdyk. Najlepsza para z naszego powiatu uplasowała się na czwartej pozycji i byli to Bogusław Guzdek, Zdzisław Dura z BORBUL Borne Sulinowo.

          Organizatorami tych dwudniowych zmagań był Klub Sportowy BORBUL Borne Sulinowo na czele z Panią Prezes Klubu Barbarą Skowrońską. Sędzią głównym był Tadeusz Datta a współorganizatorami byli Miasto Szczecinek, OSiR Szczecinek oraz Starosstwo Szczecineckie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *