Drastyczne kary dla Hubertusa

Odsłony: 785

Jak czytamy na oficjalnej stronie Koszalińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej, Wydział Gier i Ewidencji tego związku na posiedzeniu w dniu 1.03.2016r. zweryfikował wyniki 8 spotkań Koszalińskiej Klasy Okręgowej. Wśród tych meczów, pięć dotyczy klubu Hubertus Biały Bór:

Mecz z dnia 24.10.2015r. Hubertus Biały Bór – Olimp Złocieniec na 0:3 na korzyść drużyny Olimp Złocieniec. Na boisku 2:2.
Mecz z dnia 31.10.2015r. Lech Czaplinek – Hubertus Biały Bór na 3:0 na korzyść drużyny Lech Czaplinek. Na boisku 2:1.
Mecz z dnia 7.11.2015r. Hubertus Biały Bór – Sokół Karlino na 0:4 na korzyść drużyny Sokół Karlino. Na boisku 2:4.
Mecz z dnia 11.11.2015r. Błonie Barwice – Hubertus Biały Bór na 5:0 na korzyść drużyny Błonie Barwice. Na boisku 5:2.
Mecz z dnia 14.11.2015r. Hubertus Biały Bór – Mechanik Bobolice na 0:3 na korzyść drużyny Mechanik. Na boisku 2:2.
Tak więc drużyna Hubertusa została łącznie pozbawiona dwóch punktów. Trzeba też dodać, że wcześniej Hubertrusowi odebrano 1 punkt za zremisowany wyjazdowy mecz z Leśnikiem II Manowo (na boisku 2:2) i zweryfikowano jako walkower 3:0 dla Leśnika. Od tego też meczu rozpoczęły się wszystkie późniejsze nieszczęścia Hubertusa.
Z kolei Wydział Dyscypliny postanowił ukarać klub Hubertus Biały Bór oraz trenera i kierownika drużyny:
a) karą finansową w wysokości 2500 zł za wystawienie do gry zawodnika pod obcym nazwiskiem (dot. meczu z dnia 17.10.2015r. Leśnik II Manowo – Hubertus Biały Bór)
b) karą dyskwalifikacji trenera Winiarski Bartosz na okres 6-ciu miesięcy
c) karą dyskwalifikacji kierownika Walawko Józef na okres 6-ciu miesięcy.
Tyle suchy komunikat. Nam udało się dowiedzieć, że jak mówi Tomasz Nowak z biura KOZPN -„ Kary walkowerów biorą się stąd, że w zespole Hubertusa w powyższych meczach grał zawodnik, który nie odcierpiał kary zawieszenia. Z kolei drastyczne kary dla klubu oraz trenera i kierownika są pokłosiem wystawienia do gry zawodnika pod innym nazwiskiem”. Tyle KOZPN, z kolei prezes Hubertusa Józef Walawko, jednocześnie kierownik drużyny, twierdzi że- „ My widzimy te sprawy inaczej. Z chwilą otrzymania oficjalnego potwierdzenia tych decyzji będziemy się od nich odwoływać. Nie może być tak, że w naszej organizacji, czyli KOZPN, są równi i równiejsi”. Tyle strony konfliktu. My zaś poczekamy do oficjalnego rozstrzygnięcia i wtedy poinformujemy naszych czytelników i sympatyków Hubertusa. Warto dodać, że podobne kary za takie same przewinienia (gra pod obcym nazwiskiem) WD KOZPN oprócz Hubertusa, zastosował do 3 innych klubów: Korona Człopa (KKO), Błękitni Pomierzyn (kl. A gr.III) oraz Bajgiel Będzino (jun. starsi ). (ZetPe).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *