AktualnościInnePozostałe

Dobre występy zawodniczek Akademii Fitness Sportowego w Mistrzostwach Polski Fitness

Visits: 122

W miniony weekend odbyły się najważniejsze zawody kulturystyczne i fitness w Polsce. W Centrum Kongresowym Targów Kielce podczas fit-weekendu, wystąpiły zawodniczki Akademii Fitness Sportowego Szczecinek. Ola Kubińska i Ada Ozimkowska. W Kielcach miejsce miały tak zwane Debiuty i Mistrzostwa Polski w Kulturystyce i Fitness. Na scenie sali konferencyjnej Centrum Kongresowego Targów Kielce prezentowało się ponad 200 zawodniczek i zawodników. Wśród nich nie zabrakło podopiecznych Anny Guzik-Sobolewskiej i Anety Rudzkiej. 20-letnia Aleksandra Kubińska zajęła 2. miejsce i wywalczyła tytuł wicemistrzyni Polski w kategorii Fitness Akrobatyczne. To kolejny sukces Aleksandry, która w ubiegłym roku sięgnęła po brązowy medal podczas Mistrzostw Polski w Kulturystyce i Fitness. W Kielcach wystartowała również, jako Debiutantka w kategorii juniorów, 16-letnia Ada Ozimkowska, została sklasyfikowana na 5 miejscu a w Mistrzostwach Polski zajęła 7 miejsce. Ada ma na swoim koncie już tytuł mistrzyni w kat. Dzieci. Wydarzenia w Kielcach były organizowane przez Polski Związek Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego, we współpracy z Targami Kielce. Olę Kubińską w najbliższych dniach czeka najważniejszy start w tym roku 20-latka weźmie udział w Mistrzostwach Europy, które rozpoczynają się w środę (12.05) w Santa Susanna w Hiszpanii.