A klasaBłękitni Gonne MałeMechanik TurowoPiłka nożnaPogoń WierzchowoSmak Pomorski Wilcze LaskiSokół Spore

Derby dla Błękitnych. Wygrana Mechanika. Sokół oraz Pogoń z porażkami .

Visits: 310

W niedzielę 30 sierpnia II kolejkę rozegrały zespoły A klasy .
Wrzos Wrześnica – Sokół Spore 3:2 (1:1)
Gole dla Sokoła: Leniec x 2.
Sokół: Bednarski- Plister (35. Włodarczyk), D. Dorc, Guła (80. Dykas), Klepczarek, Madajczyk, Kaszubowski, Błanek (80. Łobudziński), T. Dorc, Apanel (70. Kijewski), Leniec.
Sędziowie: Musyt, Siedlecki, Magierowski.

Drugiej porażki z rzędu doznali gracze Sokoła ze Sporego, ulegając po zaciętym meczu, w Wrześnicy tamtejszemu Wrzosowi.- Mogliśmy prowadzić już w 1 minucie, kiedy to piłka po strzale Apanela, wylądowała na poprzeczce bramki gospodarzy- mówił po spotkaniu trener Janusz Berger. Mimo tego to goście objęli prowadzenie po strzale Leńca. Jednak jeszcze w pierwszej połowie miejscowym udało się wyrównać. W drugiej części gry znów przyjezdni pierwsi strzelili gola, ale gospodarze znów wyrównali.- Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, po jednej z akcji zawodnik Wrzosu prawie z zerowego kąta zmieścił piłkę w naszej bramce. Szkoda. Dla mnie jednak ważne jest, że zespół zaczyna się zgrywać i między sobą rozumieć, a to powinno w przyszłości procentować- zakończył trener.
Pogoń Wierzchowo – Olympic Mieszko Warszkowo 0:3 (0:2)
Pogoń: Pacholczyk- Jabłoński B., Jabłoński P., Kakao, Biesiada, Boderek(46.Kowalczyk), Łuczejko, Czubaszek, Łyszcz(53.Kowalski), Bujnowski, Dzymiński.
Sedziowie: Szumert Kam., Rak, Szumert Kac.

Mecz rozpoczął się od szybkiego prowadzenia gości. Już w 1 minucie, po rzucie rożnym piłka została nieudolnie wybita i zawodnik gości z 8 metra uderza po długim rogu bramki gospodarzy i jest 0:1. Zespół gości ( zwycięzca B klasy Grupa I sezonu 2014/2015) stwarzał więcej sytuacji oraz próbował grać skrzydłami.Ich gra mogła się podobać  zgromadzonej publiczności. Nie byliśmy dzisiaj wstanie dać z siebie więcej – powiedział portalowi prezes klubu z Wierzchowa, Krzysztof Świdziński- Jest zimny prysznic. Byliśmy słabsi i to odzwierciedla wynik. Za tydzień zagramy w pełnym składzie i mam nadzieję iż wywalczymy trzy punkty – dodał Prezes.
Pozostałe wyniki Grupy I A Klasy: Baszta Sławno – Arkadia II Malechowo 2 – 7 Płomień Jeżyczki – LZS Kowalewice 1 – 5 Orzeł Smardzewo – KS Skibno 2 – 4 Strong Zielenica – Grot Bonin 2 – 0 Passat Bukowo Morskie – Iskra Kłanino 3 – 1
Błękitni Gonne Małe – Smak Pomorski Wilcze Laski 6:2(3:1)
Gole dla Błękitnych: Polewski – 3, Wesołowski, Nowak, Kikun
Gole dla Smaku: Kaleta, Sternal Piotr.
Błękitni: Pałubicki- Podgórski, Leszczyński,Nowak( 53.Mańkowski), Wesołowski, Steffen, Kikun(63.Nazarewski), Suprun(57.Niedźwiedź), Polewski, Żmudzki(80.Przemeński), Kulik.
Smak Pomorski: Czwar (46.Mes)-Bryszewski G., Szkodziński (43.Grochala),Kozanko Paw.,Sternal Piotr, Kaleta, Popiel, Majchrzak, Butkiewicz, Sternal Paweł, Węgrzyn (53.Szałwiński).
Sędziowie:Hajdasz R., Marynka ,Świerszcz.

Zespół gospodarzy w meczu na swoim boisku wykazał się dużą skutecznością . Po porażce w Nakielnie 1:4, zrehabilitował się z nawiązką. Pokaz skuteczności dał trener Błonii Barwice, a na codzień zawodnik Gonnego, Ireneusz Polewski który strzelił 3 bramki. Prowadzenie w pierwszej połowie 1:0 dla Wilczych Lasek uzyskał Kaleta. Następnie Błękitni w ciągu dwóch minut strzelili dwie bramki . W pierwszej połowie goście stracili jeszcze jedną. Wynik 3:1 dla gospodarzy. Oprócz goli zespół gości stracił bramkarza Czwara oraz obrońcę Szkodzińskiego, którzy ulegli kontuzji i na drugą połowę nie wyszli. Druga połowa to nadal przewaga gospodarzy . Goście próbują kontratakować. Wynik meczu na 4:1, a następnie na 5:1 podwyższa Polewski. W 78 min. goście zdobywają bramkę na 5:2 za sprawą Piotra Sternala, ale w końcówce  zawodnicy z Gonnego, w 80 min. zwiększają wynik na 6:2 . Strzelcem ostatniego gola Wesołowski.
Mechanik Turowo – Gryf Budowo 4:1 (2:1)
Bramki dla Mechanika: Śpiewakowski ,Małecki , Bugaj P., Serafin.

Mechanik: Trakul- Pabian, Bugaj .W.,Czapla, Serafin, Bugaj P.(70.Kądziołka),Ludwiczak, Śpiewakowski, Pokusa(70.Pels), Małecki(46.Sokołowski), Walczyński(46. Marszałkowski).
Sędziowie: Jankowski, Majorczak, Kraska.

Zespół gospodarzy rozegrał drugie spotkanie jako gospodarz i ponownie zainkasował 3 punkty.
Mecz był w miarę wyrównany . Obydwa zespoły stwarzały swoje sytuacje- powiedział portalowi prezes Mechanika, Bogusław Balcer- wytrzymaliśmy bardziej pod względem wytrwałości do celu. Dwie bramki strzeliliśmy pod koniec spotkania- dodał prezes.
Pozostałe wyniki Grupy III A Klasy:LKS Karsibór – Sokół Suliszewo 0 – 4 Wspólni Różewo – Bytyń Nakielno
5 – 2 Santos Kłębowiec – Grom Giżyno 2 – 5 Błękitni Pomierzyn – Legion Strączno 4 – 0

Foto- Mecze Pogoń- Olympic, Mechanik – Gryf, Błękitni – Smak Pomorski.
<a

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *