Debiut w rozgrywkach ligowych Gromu Turowo

W dniu 7 listopada drużyna rocznika 2003 GKS GROM Turowo zadebiutowała w rozgrywkach ligowych mistrzostw województwa w kategorii wiekowej U-14. Zespół został zgłoszony do rozgrywek jako młodszy rocznik i rywalizować będzie w grupie z pięcioma zespołami.
-Pierwszy bój stoczyliśmy z UKS 16 Koszalin.-powiedział portalowi trener zespołu Marcin Gurtatowski- Już podczas rozgrzewki było widać, że wyraźnie ustępujemy warunkami fizycznymi rywalkom. Dziewczęta prowadzone przez Przemysława Pacynko – wszystkie z rocznika 2002 – zdominowały strefę podkoszową. Rozpoczęliśmy dość nerwowo. W pierwszej kwarcie zdobyliśmy zaledwie cztery punkty. W kolejnych nasza gra wyglądała już lepiej. Nie byliśmy w stanie zatrzymać rywala na mniejszej zdobyczy punktowej, niemniej jednak sami zdołaliśmy zdobyć 36 punktów – trafiając wiele rzutów z półdystansu.Starsze i większe rywalki miały sporo problemu z powstrzymaniem w grze 1:1 moje zawodniczki Skutkowało to licznymi przewinieniami Koszalina (22 w całym spotkaniu) – wiele z tych przewinień miało miejsce podczas akcji rzutowych. Wykonaliśmy z tego elementu 10 celnych rzutów osobistych na 24 próby. Punkty zdobyło dziewięć zawodniczek, co również jest dobrym prognostykiem na przyszłość. Nie wszystkie zawodniczki były w stanie pokonać jednak strach przed starszym rywalem i zabrakło ich wyraźnie tego dnia na parkiecie.- zrelacjonował nam mecz trener.
UKS 16 Koszalin 80 : 36 GKS GROM Turowo (20:4; 21:11; 19:14; 20:7)
Dla GROMu: Tomaszewska Eliza 7, Maciukiewicz Adrianna 6, Sobolczyk Martyna 5, Sobolczyk Julia 4, Kowalik Joanna 4, Tiede Narina 4, Zelmanowska Alicja 3, Komorska Izabella 2, Wiszniewska Oliwia 1, Dębowska Klaudia, Nocek Julia, Bogdanowicz Kamila 0.

Kolejne spotkanie ligowe U-14 tym razem w Turowie – 28 listopada 2015 Grom podejmował będzie Wilki Morskie II Szczecin.UKS16KOSZ2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *