Aktualności

Burmistrz Barwic spotkał się z młodymi zawodnikami

Visits: 65

We wtorek na zaproszenie Burmistrza Barwic Zenona Maksalona w Sali Posiedzeń odbyło się spotkanie z drużyną Łukasza Zbroszczyka – rocznik 2000 i młodsi. Celem wizyty było wyróżnienie trenera i zawodników za bardzo dobry wynik w turnieju ogólnopolskim Piłkarska Kadra Czeka. Był również czas na długą rozmowę o piłce nożnej i nie tylko ….
Burmistrz Barwic osobiście podziękował MGLKS Błonie Barwice za uplasowanie się na VI miejscu podczas 31. edycji turnieju Piłkarska Kadra Czeka w Słubicach.
Piłkarze zostali zaproszeni przez Burmistrza na spotkanie do Urzędu Miejskiego w podziękowaniu za udział i osiągnięcie wysokiego miejsca w 31. edycji turnieju Piłkarska Kadra Czeka w Słubicach. Celem spotkania było docenienie sukcesu młodych piłkarzy i podzielenie się emocjami, przeżyciami jakie panowały w dniach 7-13 sierpnia br. w Słubicach. W nagrodę młodzi piłkarze zostali obdarowani dyplomami, piłkami i długą rozmową.
Drużyna oraz trener Łukasz Zbroszczyk opowiedzieli o każdym dniu, meczu, treningu oraz o znakomitych warunkach, które zastali dojeżdżając na miejsce. W rozmowie oczywiście poruszany był temat boisk na których rozgrywały się mecze. Młodzi piłkarze stwierdzili, że stan boisk w Słubicach był na wysokim poziomie, ale równocześnie dodali i podziękowali Burmistrzowi i Zarządowi MGLKS Błoni Barwice za świetne warunki i boiska do treningów w Barwicach.
Podczas sześciu dni spędzonych w Słubicach piłkarze co dzień rozgrywali mecze, ale także mieli zorganizowany czas wolny, m.in. na basenie i treningach z selekcjonerem reprezentacji Polski do lat 21 Marcinem Dorną.
Dyskusja Burmistrza z młodymi piłkarzami była bardzo ożywiona i przyjacielska. Burmistrz dziękował i podkreślał, że stawia na młodzież i ich rozwój fizyczny, a szczególnie na sport jakim jest piłka nożna. Zwrócił także uwagę, że poprzez udział w zawodach tak wysokiej rangi i zdobywanie wysokich miejsc promują Gminę Barwice.
W spotkaniu udział wziął także prezes MGLKS Błonie Barwice- Grzegorz Tomaszewicz, który przygotował prezentację multimedialną dzięki której można było zobaczyć jak drużyna spędzała czas w Słubicach. Prezentacja wzbogacana była na bieżąco relacją przedstawianą przez samych zawodników.
Prezes MGLKS Błonie Barwice nakreślił historię klubu m.in. zmiany, kształtowanie i skład poszczególnych drużyn. Razem z Burmistrzem wspominali i przedstawiali przeróżne sytuacje na boiskach i moment rozpoczęcia pracy z młodzieżą oraz poświęcenie swojego wolnego czasu piłce nożnej.
W trakcie spotkania Burmistrz podkreślił, że obecne wysokie VI miejsce w 31.edycji turnieju Piłkarska Kadra Czeka to zasługa zgranej drużyny, trenera i zarządu MGLKS Błonie Barwice. Dzięki pracy z młodzieżą, dobrym warunkom a także wytrwałości, emocjom i wysiłkowi włożonemu przez samych zawodników w grę, nie byłoby tak wysokiego miejsca. Za bardzo dobre przygotowanie zawodników młodzieżowych o których już teraz słychać w całym powiecie szczecineckim, na ręce trenera drużyny Pana Łukasza Zbroszczyk zostały złożone przez Burmistrza serdeczne podziękowania.
Trener oraz prezes klubu podziękowali Burmistrzowi za pomoc, wsparcie i zapewnienie warunków do treningów m.in. oświetlenia, murawę, ORLIK i halę sportową. Podziękowania otrzymała także drużyna za uczestniczenie w treningach i kibice, którzy przychodzą na mecze.
Burmistrz zwrócił się do drużyny ze słowami, że dzięki ciężkiej pracy osiągną wiele sukcesów w przyszłości i będą mogli podnosić wysoko głowę jak dzisiaj. Zaznaczył, ze piłka nożna to wysiłek fizyczny i intelektualny. Gra wymaga sporo taktyki i myślenia.
W czasie spotkania widać było, że chłopcy są dumni że trenują i realizują swoje marzenia.
Dziękujemy za tekst oraz zdjęcia Pani Paulinie Kubiak
295 (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *