AktualnościInnePozostałe

BORBUL organizował Noc Kupały

Visits: 113

W noc z soboty na niedzielę z 20 na 21 czerwca w Bornem Sulinowie rozegrany został czwarty Turniej Gry w Bule ,, Noc Kupały”. Organizatorem zawodów był Klub Sportowy BORBUL z Bornego Sulinowa. W zawodach uczestniczyły 22 pary z 8 klubów. Przyjechali zawodnicy z różnych miejscowości Polski. M.in. Wrocławia, Śremu, Bydgoszczy, Subkowych, Lubonia, Gwdy Wielkiej, Szczecinka, Juchowa. Uczestniczyli również w tych zawodach i gospodarze czyli Borne Sulinowo. Rozegrano 7 rund po 50 minut. Rywalizacja trwała do 3.00 w nocy. po rozegraniu wszystkich rund okazało się, że gospodarze zagrali bardzo po gospodarsku.  Zwycięzcami turnieju została para Marek Płocieniczak i Wojciech Sulejewski reprezentujący klub Kamionkowi Bulożercy. Wyprzedzili oni  swoich kolegów z klubu parę Iwona Jeziorna i Karol Maglewski. Obie pary uzyskały po 6 punktów. Trzecią pozycję zajęła para Dominik Parachoniuk oraz Tomasz Renkas, którzy reprezentują Śremski Klub Przyjaciół Petanque ,, BULER”.  Najlepsza para z naszego powiatu zajęła IX miejsce. Choć ta para składała się z zawodnika BORBUL Tadeusza Datty oraz zawodnika Bydgoskiego Klubu Petanque Kamila Więcka. Na miejscu X była również para z BORBUL Jadwiga Kowalczyk i Waldemar Schulz. Najlepsza para z Klubu Sportowego Gwda Wielka drugiego z naszego powiatu Krystyna Klingbeil i Zbigniew Klingbeil zajęła XII miejsce. Wszystkie te pary miały po 4 zwycięstwa i o kolejności w tabeli decydowały tzw. punkty Buchholza. Na koniec turnieju najlepsze pary udekorowane zostały medalami a zwycięzcy pucharami.