B klasaDrzewiarz KrosinoKlub Sportowy Gwda WielkaPiłka nożnaPolonia Stępień

B klasa: Zmiana lidera(aktualizacja)

Visits: 243

Polonia Stepień – KS Gwda Wielka 5:3(1:0)
Bramki dla Polonii :Różański Ł. ,Szałkiewicz, Mucha, Pleskaczewski, samobójczy.
Gole dla Gwdy: Dobrowolski, Marusiak A.,Ślosko
Polonia:Szałkiewicz- Różański, Pawliczuk, Geda, Wolak (46.Kanasiuk), Grzelka, Mucha, Pleskaczewski, Różański, Kwaśny, Żmudzki
KS Gwda: Przybyłko: Ślosko, Bagiński, Glanc, Marusiak M.,Fijołek (46.Marusiak P.), Boderek (80.Gruszecki), Makowski, Sokołowski (66.Popowicz), Kowalik (46.Dobrowolski), Marusiak A.
Sędzia: Adam Zdanowski

W niedzielne popołudnie 25 października Polonia Stepień podejmowała na swoim boisku KS Gwda Wielka.Mecz do 15 minuty miał bardzo spokojny przebieg. W 15 minucie zanotowaliśmy pierwszy strzał na bramkę gospodarzy . Uderzał Paweł Makowski, ale bramkarz obronił.W 17 dobrą sytuację marnuje Paweł Kowalik z Gwdy. Kolejną sytuację KS za sprawą Śloski marnuje w 26 minucie . Jedna z nielicznych kontr gospodarzy w 33 minucie zakończyła się stratą bramki przez Gwdę. Prostopadle zagraną piłkę do swojej bramki wpakował Ślosko. Do końca pierwszej połowy zespół gospodarzy nie wykorzystał dwóch wyśmienitych okazji do podwyższenia rezultatu. W sytuacjach tych bardzo dobrze zaprezentował się Konrad Przybyłko w bramce gości. Po rozpoczęciu drugiej połowy Gwda doprowadziła do remisu, za sprawą wprowadzonego po przerwie Marcina Dobrowolskiego. Między 62 a 66 minutą, zawodnicy przyjezdni stracili aż trzy gole. Najpierw w 62 minucie gospodarze wykorzystali sytuację sam na sam z bramkarzem i Łukasz Różański  podwyższył na 2:1. W 65 min. faul Bagińskiego w polu karnym i karnego wykorzystuje  Szałkiewicz. Z kolei w 66 min. faul w szesnastce Marcina Marusiaka i kolejnego karnego strzelił Mucha. Było to wręcz tragiczne 5 minut w wykonaniu  gości. Ostatnie piętnaście minut to napór zespołu gości. W 83 Adam Marusiak strzelił na 2:4, a następnie w 85 minucie Ślosko zdobył kontaktową bramkę na 3:4. Gwda próbowała wyrównać i odkryła się, co niestety wykorzystał zespół gospodarzy, kiedy w 89 minucie po szybkiej kontrze Krzysztof Pleskaczewski strzelił na 5:3 dla Polonii. Jeszcze goście próbowali zmniejszyć rozmiary porażki, jednak się nie udało. Mecz szczególnie w drugiej połowie mógł się podobać nielicznej grupie widzów(większość z Gwdy). Były emocje, gole, czyli to, co kibic lubi najbardziej, szczególnie na tym szczeblu rozgrywek, gdzie mniej się liczy jak grają zawodnicy, ale  aby padało jak najwięcej goli.
Błękitni-Grodzisko Ostre Bardo – Drzewiarz Krosino 1:1
Gol dla Drzewiarza: Krzysztof Pieczara
Drzewiarz: Adasiak Paw.- Adasiak Pi., Szczerba, Krupa, Pałgan, Zaniuk, Waśkowski, Adasiak M., Pieczara, Podkówka, Paszkiel
Sędzia: Golatowski
– Zagraliśmy dobre spotkanie – powiedział portalowi prezes Drzewiarza Piotr Podkówka- Mieliśmy swoje sytuacje, jednak nie mogliśmy się wstrzelić. Za sprawą Krzyśka Pieczary wywozimy jeden punkt. Nie ukrywam, że walczymy o awans do A klasy- dodał prezes.
Dzięki remisowi Drzewiarz Krosino powrócił na pozycję lidera rozgrywek, mając w dorobku 11 pkt. Za nimi KS Gwda 10 pkt., a trzecie jest Ostre Bardo 9 pkt.Polonia i Lider po 5 pkt i zajmują czwartą i piątą pozycję. Następna kolejka za dwa tygodnie tj.8 listopada.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *