AP Szczecinek na EUROKIDS 2016

Odsłony: 106

Akademia Piłkarska Szczecinek (rocznik 2007 i 2008) w ubiegłą sobotę brała udział w finałach wojewódzkich EUROKIDS 2016 kategorii U-9 rozegranych w Wałczu. Organizatorem turnieju był Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej. Patronat honorowy nad imprezą objął Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego oraz Polski Związek Piłki Nożnej. Młodszy zespół – na co dzień wspierany przez firmę Kronospan Szczecinek Sp. z o.o. –  rywalizował w wymagającej grupie C z Pogonią Szczecin, FASE Szczecin, Bałtykiem Koszalin i Arkadią Malechowo.

Podopieczni Krzysztofa Kutrowskiego i Huberta Czeszczewika w grupie zdobyli 3. miejsce. W kolejnych meczach pocieszenia zespół wygrał z Orłem Walcz, Arkadia Malechowo, a turniej rocznika 2007 zakończył na 13. miejscu. Starsza grupa trenowana  przez Karola Sadzika i Macieja Stępnia uplasowała się na 8. pozycji.

Dla chłopców należą się wielkie podziękowanie za dobrą postawę – mówi trener Kutrowski. –  Jako najmłodszy zespół rywalizowaliśmy z ze starszymi chłopcami. Było dużo dobrych akcji, lecz zabrakło nam w tym dniu wykończenia. Dla nas do było kolejne zebrane doświadczenie, które nam pomoże rywalizować w eliminacjach turnieju „Z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *