AktualnościMłodzieżPiłka nożna

AP Reissa Mistrzem Ligi Orlika w powiecie szczecineckim (aktualizacja)

Visits: 266


 

Zakończyły się rozgrywki ligowe KOZPN Orlik, tj. dzieci urodzonych w 2005 roku i młodszych. W województwie zachodniopomorskim rozgrywano mecze w 25 grupach o różnej liczebności drużyn i formie, częstotliwości grania. W naszym powiecie do rozgrywek przystąpiło 10 zespołów: Akademii Reissa i AP Szczecinek, drużyny z Błoni Barwice, Pioniera Borne Sulinowo i UKS B-Max ZS Grzmiącej. W każdej odsłonie grano systemem każdy z każdym. Zwycięzca ligi reprezentuje swój powiat w prestiżowym Finale Mistrzów KOZPN i po kwalifikacji, w wielkim finale Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej, do którego kwalifikuje się 16 z 25 mistrzów powiatowych naszego województwa. W sezonie 2015/2016 po 37 rozegranych meczach zdecydowanym zwycięzcą została szczecinecka Akademia Piłkarska Reissa, która wygrała 34 razy, 3 razy zremisowała i nie poniosła żadnej porażki. Bilans punktowy 103 w 37 spotkaniach, bramkowy 132:14, przewaga na kolejnym zespołem blisko 30 punktów. Jest to zwycięstwo AP Reissa drugi rok z rzędu w lidze KOZPN Orlik.

 

– Bardzo cieszy zdobycie tytułu Mistrza Ligi. Najbardziej zadawalający jest jednak styl gry, powtarzalność i postęp naszych 10 i 11- latków,  którzy od pierwszego do 37 meczu, na boisku czy hali prezentowali się zdecydowanie najlepiej z 10 zespołów naszego regionu. Martwi fakt małej częstotliwości turniejów organizowanych przez inne kluby. Akademia Reissa, wystawiając do ligi 2 drużyny, zorganizowała trzy z pięciu turniejów, powinniśmy zagrać więcej (każda drużyna organizuje 1 turniej), ale to rachunek sumienia do zrobienia przez innych, my wykonaliśmy swoje obowiązki literalnie, zwycięstwo jest bezdyskusyjne, a udział w Finale naszych dzieci w pełni zasłużony czego im serdecznie gratuluję – mówi  trener Michał Boderek.

 

Finał KOZPN rozegrany zostanie 5 czerwca 2016 w Czaplinku, natomiast Finał ZZPN, do którego kwalifikację zdobędzie 16 z 25 mistrzów ligi w województwie, 18 czerwca 2016 w Wałczu. Nasz powiat reprezentować będzie triumfator ligi, Akademia Piłkarska Reissa i z inicjatywy zwycięzców, reprezentanci innych, występujących w lidze klubów. AP Reissa występuje w rozgrywkach 7 drużynami: 2003/2004 r. Młodzik ( Mistrz ligi ), 2006/2005 r. Orlik ( mistrz ligi) 2008/2007 r. Żak – 3 drużyny, brak klasyfikacji w tej kategorii.

Z ostatniej chwili: W rozegranym w niedzielę 5 czerwca, turnieju finałowym KOZPN Ligi Bałtyckiej Orlik, nie powiodło się zespołowi AP Reiss Szczecinek, reprezentującemu powiat szczecinecki. Drużyna nasza uplasowała się “dopiero” na 6 miejscu w gronie 9 zespołów, ugrywając 8 punktów. Przed ekipą szczecinecką znalazły się AP Kotwica Kołobrzeg 19 p, Iras I Czaplinek 16 p, Gwardia I Koszalin 14 p, AP Technik Świdwin 11 p, UKS Czwórka Albor wałcz 11 p. Za naszą ekipą turniej ukończyły : Orlik I Darłowo 8 p, UKS Olimpia Bobolice 7 p, Sokół Karlino 6 p. Niejako na “osłodę” gracz Reissa, Konrad Bryszewski został uznany najlepszym graczem całego turnieju.

(Foto i info- AP Reissa Szczecinek).

Finał LBO 2012 KOZPN w Czaplinku (6) AP Reissa Szczecinek

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *