AktualnościLiga halowa

ALHPN: VII seria. Zmiany w czołówce

Visits: 384

W sobotniej 30 stycznia, VII rundzie Amatorskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej w Szczecinku, pauzowała ekipa lidera Wulkan Czarne. Stąd też po rozegraniu spotkań przez inne czołowe zespoły doszło do zmian w czołówce tabeli. Pokrótce relacje z sobotnich spotkań:
Jantar – Opak 6:0 (0:0)
Gole: 17. 21. Patryk Wasilewski, 20. 27. Paweł Wasilewski, 25. Grzywacz, 30. P. Golański
Jantar: Konopiński, Paweł Wasilewski, Adam Wasilewski, Patryk Wasilewski, Grzywacz, P. Golański, A. Golański, Brzeziński, Piskorski.
Opak: Dytrych, Białczyk, Zaborowski, Mazur, Drewnowski, Kwiatkowski
Pojedynek dwóch ostatnich drużyn w tabeli był wyrównany tylko w pierwszej jego części zakończonej wynikiem bezbramkowym, chociaż Jantar miał swoją szansę, kiedy po strzale jednego z graczy piłka trafiła w słupek bramki Opaku. W drugiej połowie od strzelenia pierwszego gola w 17 minucie na boisku już niepodzielnie panował Jantar. Zawodnicy z ochrony zdecydowanie poprawili skuteczność stąd też ich zdecydowane zwycięstwo. Drużyna Jantara, która do niedawna była jedyną ekipą z zerowym dorobkiem punktowym, teraz tych punktów ma już 7 i coraz pewniej spogląda w górę tabeli.
Strażacy – Jonex 4:4 (1:1)
Gole: 15. Bernatek, 17. Malczyk, 19. Brzozowski, 19. Głuszak – 22. 23. Jabłoński, 3. Bugaj, 27. Mycyk
Strażacy: Szymański, Brzozowski, Bernatek, Staciwa, Bakuła, Kubicki, Grzelak, Malczyk, Głuszak.
Jonex: Trakul, Skoczylas, Cabaj, Popiel, Jończyk, Jabłoński, Lubczyński, Brodowicz, Bugaj, Mycyk.
Hit serii, w którym spotkały się drugi z trzecim zespołem w tabeli, był meczem zaciętym, wyrównanym i interesującym. Był to też pojedynek dwóch najskuteczniejszych graczy ligi Jabłońskiego (Jonex) i Brzozowskiego (Strażacy). Obaj tym razem nie byli już tak skuteczni, jak zwykle, ale swoje gole strzelili, a Jabłoński nawet dwa. Po remisowej pierwszej połowie, na początku drugiej zaskakująco skuteczni okazali się Strażacy, którzy już w 19 minucie objęli prowadzenie 4:1. Jednak gracze Jonexu nie myśleli rezygnować z walki i grając niezwykle ambitnie oraz mając jakby więcej sił, systematycznie odrabiali straty, by ostatecznie na 3 minuty przed końcem wyrównać stan meczu. Strażacy mieli jeszcze szanse na zwycięstwo, kiedy w 29 minucie strzał Głuszaka trafił w słupek bramki Jonexu. Znów znakomitą dyspozycję w bramce Jonexu zaprezentował Trakul. Warto też dodać, że oba zespoły wykorzystały przedłużone rzuty karne (Głuszak i Jabłoński).
Sport/Jag – Opak 7:2 (1:1)
Gole: 15.19. 27. Podgórski, 18. 30. Gobis, 25. Adamowicz, 30. Bieguński – 7. Zaborowski, 27. Kwiatkowski
Sport/Jag: Grenda, Podgórski, Adamowicz, Bieguński, Gobis
Opak: Dytrych, Białczyk, Zaborowski, Mazur, Drewnowski, Kwiatkowski.
Do przerwy pojedynek stał na niezłym poziomie. Więcej z gry mieli gracze Sport/Jag, ale nie potrafili swojej przewagi udokumentować golami. Strzelili tylko jednego, który był odpowiedzią na niespodziewane prowadzenie Opaku. Jednak w drugiej połowie dało o sobie znać zmęczenie zespołu Opaku, dla którego był to drugi mecz w tym dniu. Bardziej wypoczęci, choć grający w skromnym pięciosobowym zestawieniu zawodnicy Sport/Jag z minuty na minutę uzyskiwali większą przewagę, którą tym razem już potwierdzali strzelonymi golami. Dwa z nich strzelili w ostatniej minucie gry, a mogli zdobyć jeszcze jednego, kiedy to bramkarz Grenda nie wykorzystał przedłużonego rzutu karnego, podyktowanego za 5 faul rywali. Oprócz tego szansę na swojego 4 gola miał Podgórski, ale jego strzał w 23 minucie wylądował na słupki bramki Opaku.
Jonex – Sokół 9:5 (2:2)
Gole: 7. 10. 23. 27. 28. 30. 30. Jabłoński, 18. Bugaj, 30. Mycyk – 3. 19. 27. Włodarczyk, 9. Łobudziński, 20. Guła
Jonex: Trakul, Mycyk, Jończyk, Brodowicz, Popiel, Cabaj, Jabłoński, Skoczylas, Bugaj, Lubczyński.
Sokół: Dykas, Łobudziński, Błanek, D. Dorc, T. Dorc, Guła, Włodarczyk, Bujnowski.
Było to drugie spotkanie Jonexu tego dnia. Stąd na początku gracze Jonexu dali się zaskoczyć niżej notowanemu rywalowi i już w 3 minucie stracili gola. Do przerwy trwał zacięty i wyrównany bój, toczony w szybkim tempie, zakończony po 15 minutach wynikiem remisowym. Sokół ani myślał ustępować teoretycznie silniejszemu rywalowi. W 20 minucie gracze Sokoła jeszcze prowadzili w meczu 4:3. Jednak potem nastąpił koncert skuteczności najlepszego strzelca ligi Krzysztofa Jabłońskiego, który od 23 do 30 minuty pięć razy umieścił piłkę w siatce rywali i zwycięstwo Jonexu stało się faktem. Sokół jeszcze zmniejszył rozmiary przegranej, ale w ostatniej minucie swojego gola strzelił Mycyk. Tak więc w ostatniej minucie spotkania Jonex strzelił aż 3 gole, a snajper znakomity Jabłoński, łącznie 7 razy trafił w bramkę Sokoła. Tym samym Jonex objął prowadzenie w tabeli, tutaj jednak Wulkan ma dwa mecze mniej, a Jabłoński jest zdecydowanym liderem tabeli strzelców. Mógł mieć o jednego gola więcej, ale w 26 minucie nie wykorzystał przedłużonego rzutu karnego. Bramkarz obronił.
Po VII serii nastąpiły zmiany na czele tabeli. Prowadzenie objął Jonex przed Strażakami i Wulkanem. Ten ostatni zespół ma jednak o dwa mecze mniej rozegrane. Mimo wszystko zacięta walka o końcowy sukces powinna trwać do ostatnich spotkań. W doli tabeli nadal dobrze spisuja się gracze Jantara, którzy w trzech meczach ugrali już 7 punktów, a nie tak dawno mieli na koncie 0 punktów i byli „czerwoną latarnią” tabeli.
Tabela po VII serii
1. Jonex               9   19   65-39
2. Strażacy         9   18   46-22
3. Wulkan           7   17   66-14
4. Sport/Jag      8   13   38-37
5. Sokół               9    7    33-59
6. Jantar             9    7    27-59
7. Opak                9    3    12-57
W rywalizacji snajperów zdecydowanie na czoło wysunął się Krzysztof Jabłoński (Jonex), który kolejnego na liście Marcina Brzozowskiego (Strażacy) wyprzedza już o 9 goli i pewnie zmierza do celu. Pozostali zawodnicy są raczej tłem w walce o tytuł „Króla Strzelców”. W tej serii strzelono 37 goli, co daje srednią9,25 gola na mecz. Łącznie w 30 rozegranych dotychczas spotkaniach strzelono 287 goli, co daje średnią 9,56 gola na mecz.
ALHPN V- strzelcy: 30- Jabłoński (Jonex), 21- Brzozowski (Strażacy); 16- Winnicki (Wulkan); 13- Podgórski (Sport/Jag); 12- Bugaj (Jonex), Patryk Wasilewski (Jantar); 10- Dołgowski (Wulkan), Kościan (Wulkan); 7- Bernatek (Strażacy), Adamczyk (Wulkan), Łobudziński (Sokół), Włodarczyk (Sokół), P. Golański (Jantar); 6- Brodowicz (Jonex),), Głuszak (Strażacy),Bednarski (Wulkan), T. Dorc (Sokół), 5- Apanel (Jonex), Mycyk (Jonex), Adamowicz (Sport/Jag), Gobis (Sport/Jag), Paweł Wasilewski (Jantar); 4- Purgał (Wulkan), Sobczak (Wulkan), Bieguński (Sport/Jag),Szulski (Sport/Jag), Kwiatkowski (Opak); 3- Bakuła (Strażacy), Malczyk (Strażacy), Górny (Jonex), Łacko (Wulkan), Spyrka (Sport/Jag), Guła (Sokół), Bernaciak (Opak), Zaborowski (Opak); 2- Dobrosielski (Strażacy), Leszczyński (Sport/Jag), Błanek (Sokół), Kijewski (Sokół), Bujnowski (Sokół), Klepczarek (Sokół), A. Wasilewski (Jantar), 1- Jończyk (Jonex), Marek (Wulkan), Greczyszyn (Wulkan), Cabaj (Jonex), Gruszecki (Jonex), Lubczyński (Jonex), Bartolewski (Sport/Jag), Grzelak (Strażacy), Staciwa (Strażacy), Kubicki (Strażacy), Białczyk (Opak), Mariak (Opak), Dykas (Sokół), Leniec (Sokół), Chwalczuk (Jantar), Grzywacz (Jantar).
samobójcze- 6
Bez większych zmian w rywalizacji Fair Play, gdzie wciąż na czele Sport/Jag przed Wulkanem.
Przewinienia Fair Play: 1. Sport/Jag 13p 2. Wulkan 18p 3. Strażacy 34p 4. Jantar 34p 5. Opak 41p 6. Jonex 45p 7. Sokół 47p
Żółte kartki-2- Guła (Sokół), Bugaj (Jonex), 1 – Kreft (Opak), A. Wasilewski (Jantar), T. Dorc (Sokół), Łobudziński (Sokół), Bernatek (Strażacy), Głuszak (Strażacy), Górny (Jonex), Apanel (Jonex)
Punktacja: 1 p- przewinienie; 3 p- żółta kartka; 5 p- czerwona kartka
Drużyna serii: Trakul (Jonex)- Jabłoński (Jonex), Podgórski (Sport/Jag), Włodarczyk (Sokół), Patryk Wasilewski (Jantar).
Mecze sędziowali: Bartosz Fiedurek i Kacper Szumert.
Kolejna seria już w sobotę 6 lutego w hali przy Wiatracznej, a grać będą:
06.02.2016 – ul. Wiatraczna

16.00– OPAK – WULKAN
16.35– SPORT/JAG – STRAŻACY
17.10 – WULKAN – JANTAR
17.45 – WULKAN – SOKÓŁ (ZetPe).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *