AktualnościLiga halowa

ALHPN: VI seria. Zmiana lidera. Przebudzenie Jantara

Visits: 387

Rozegrana w niedzielę 24 stycznia 2016 roku szósta seria Amatorskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej w Szczecinku przyniosła zmianę na pozycji lidera tabeli. Stało się tak po hicie serii, w którym dotychczasowy lider Jonex uległ wiceliderowi Wulkanowi. W innych meczach zwyżkę formy wykazali zawodnicy Jantara, którzy zdobyli pierwsze swoje punkty i to od razu cztery. Słabo zaprezentowali się gracze Sokoła, którzy przed tygodniem prezentowali dobrą dyspozycję. Tym razem ponieśli dwie porażki. Oto pełny zestaw wyników, strzelców i krótkie relacje ze wszystkich spotkań VI serii:
Sokół – Strażacy  1:7 (1:3)
Gole: 4. T. Dorc – 6. 12.23.27 Bernatek, 14. Bakuła, 17. Głuszak, 21. samobójczy
Sokół: Dykas, Kijewski, Łobudziński, Guła, T. Dorc, Łochowicz, Błanek, Klepczarek, Leniec
Strażacy: Szymański, Bernatek, Grzelak, Kubicki, Bakuła, Głuszak
Tylko sam początek spotkania był dosyć sensacyjny, gdyż jako pierwsi gola zdobyli gracze Sokoła. Potem jednak strzelali już tylko Strażacy. Skutecznością błysnął Krzysztof Bernatek. Piątego gola dla Strażaków, gracze Sokoła strzelili sami. Warto podkreślić, że Tomasz Bakuła swojego gola strzelił uderzeniem piłki głową, co nie jest sprawą zbyt częstą w piłce halowej. W końcówce mecz niepotrzebnie się zaostrzył. Dużo było nerwowości w grze obu zespołów. Doszło też do drobnych przepychanek, ale wszystko zakończyło się polubownie.

Jantar – Sport/Jag 6:6 (4:3)
Gole: 11.22.25 Patryk Wasilewski, 4.9.P. Golański, 15. Paweł Wasilewski – 5.12.17 Podgórski, 17.24 Spyrka, 11. Adamowicz
Jantar: Konopiński, Patryk Wasilewski, Paweł Wasilewski, Adam Wasilewski, P.Golański, Brzeziński
Sport/Jag: Grenda, Szulski, Spyrka, Adamowicz, Gobis, Bieguński, Podgórski
Od początku niespodziewanie więcej inicjatywy wykazywali zawodnicy Jantara, którzy jako pierwsi strzelili gola i do przerwy prowadzili. W drugiej połowie nadal trwała zacięta i wyrównana walka. Na gola jednego zespołu, szybko odpowiadał drugi i tak było do samego końca rywalizacji. Wynik nie krzywdzi żadnego z zespołów, choć trzeba dodać, że po strzałach Adamowicza ze Sport/Jag piłka dwukrotnie trafiała w słupek bramki rywali. Dla Jantara był to pierwszy punkt w tej edycji ligi.
Jonex – Wulkan 3:7 (2:4)
Gole: 14.22. Jabłoński, 12. Bugaj – 17.21.25. Kościan, 4. Dołgowski, 5. Winnicki, 1. samobójczy, 6. samobójczy
Jonex: Trakul, Jabłoński, Cabaj, Bugaj, Brodowicz, Popiel, Jończyk
Wulkan: Greczyszyn, Purgał, Dołgowski, Winnicki, Kościan, Adamczyk
Zapowiadany, jako hit tej serii mecz, nie dostarczył spodziewanych emocji. Już w 30 sekundzie Wulkan objął prowadzenie po samobójczym strzale. Kolejne 3 gole były również dziełem graczy Wulkanu. Trochę osłabiony Jonex, choć i Wulkan nie zagrał w pełnym składzie, poderwał się w końcówce pierwszej połowy i zmniejszył przewagę rywali. W drugiej jednak nadal dominował zespół z Czarnego, który spokojnie punktował dotychczasowego lider i odniósł zasłużone zwycięstwo. mogło ono być wyższe, gdyż gracze Wulkanu dwa razy trafili w słupek, a raz w poprzeczkę bramki Jonexu. Po tym meczu Wulkan znów wspiął się na szczyt tabeli.
Jantar – Sokół 3:2 (0:1)
Gole: 19. P. Golański, 23. Patryk Wasilewski, 24. Paweł Wasilewski – 13. Klepczarek, 27. Łobudziński
Jantar: Konopiński, Patryk Wasilewski, Paweł Wasilewski, Adam Wasilewski, P. Golański, Brzeziński
Sokół: Dykas, Guła, Łobudziński, Kijewski, Błanek, Klepczarek, Łochowicz, T. Dorc
Jantar w drugim spotkaniu potwierdził dobrą dyspozycję, jaką zaprezentował w pierwszym spotkaniu. Choć do przerwy minimalnie prowadzili gracze Sokoła, to jantarowcy do konca walczyli o jak najlepszy wynik.. Ich starania zostały nagrodzone w drugiej połowie, kiedy to w odstępie 5 minut strzelili 3 gole i sukces mieli na wyciągnięcie ręki. Końcówka meczu była nerwowa, gdyż w 27 minucie Paweł Wasilewski zamiast podwyższyć prowadzenie swojego zespołu trafił w słupek bramki Sokoła, a rywale po szybkiej kontrze zdobyli kontaktowego gola. Jednak zawodnicy Jantara umiejętnie zwalniali i opóźniali grę, co w pełni im się udało i pierwsza ich wygrana stała się faktem. Po tej serii Jantar opuścił ostatnie miejsce w tabeli, spychając na nie ekipę Opaku.
W tabeli na czoło powrócił Wulkan. Dotychczasowy lider Jonex spadł na 3 miejsce. Tyle samo punktów co lider mają Strażacy, ale rozegrali oni o jeden mecz więcej. Dzięki wywalczeniu 4 punktów Jantar opuścił ostatnie miejsce w tabeli.
Tabela po VI serii:
1. Wulkan                     7    17    66-14
2. Strażacy                   8    17    42-18
3. Jonex                        7    16    52-30
4. Sport/Jag                7    10    31-35
5. Sokół                         8     7     28-50
6. Jantar                       8    4      21-59
7. Opak                          7    3      10-44
W rywalizacji strzelców też zmiana lidera. Krzysztof Jabłoński z Jonexu wyprzedził o jednego gola Marcina Brzozowskiego (Strażacy), który w tej serii nie wystąpił. W walce o króla strzelców liczy się jeszcze Maciej Winnicki z Wulkanu.
ALHPN V- strzelcy: 21- Jabłoński (Jonex), 20- Brzozowski (Strażacy); 16– Winnicki (Wulkan); 10- Dołgowski (Wulkan), Kościan (Wulkan), Bugaj (Jonex), Podgórski (Sport/Jag); 9- Patryk Wasilewski (Jantar); 7- Adamczyk (Wulkan),; 6- Bernatek (Strażacy), Brodowicz (Jonex),), Bednarski (Wulkan), T. Dorc (Sokół), Łobudziński (Sokół); 5- Głuszak (Strażacy), Apanel (Jonex), P. Golański (Jantar); 4- Purgał (Wulkan), Sobczak (Wulkan), Adamowicz (Sport/Jag), Szulski (Sport/Jag),Włodarczyk (Sokół); 3- Bakuła (Strażacy), Górny (Jonex), Mycyk (Jonex), Łacko (Wulkan), Bieguński (Sport/Jag), Gobis (Sport/Jag), Spyrka (Sport/Jag), Paweł Wasilewski (Jantar), Bernaciak (Opak), Kwiatkowski (Opak); 2- Dobrosielski (Strażacy), Malczyk (Strażacy), Leszczyński (Sport/Jag), Błanek (Sokół), Guła (Sokół), Kijewski (Sokół), Bujnowski (Sokół), Klepczarek (Sokół), A. Wasilewski (Jantar), Zaborowski (Opak); 1- Jończyk (Jonex), Marek (Wulkan), Greczyszyn (Wulkan), Cabaj (Jonex), Gruszecki (Jonex), Lubczyński (Jonex), Bartolewski (Sport/Jag), Grzelak (Strażacy), Staciwa (Strażacy), Kubicki (Strażacy), Białczyk (Opak), Mariak (Opak), Dykas (Sokół), Leniec (Sokół), Chwalczuk (Jantar).
samobójcze- 6
W rywalizacji Fair Play liczą się praktycznie dwa zespoły.
Przewinienia Fair Play: 1. Sport/Jag 12p 2. Wulkan 18p 3. Strażacy 29p 4. Jantar 32p 5. Opak 34p 6. Jonex 35p 7. Sokół 41p
Żółte kartki-2- Guła (Sokół), Bugaj (Jonex), 1 – Kreft (Opak), A. Wasilewski (Jantar), T. Dorc (Sokół), Łobudziński (Sokół), Bernatek (Strażacy), Głuszak (Strażacy), Górny (Jonex), Apanel (Jonex)
Punktacja: 1 p- przewinienie; 3 p- żółta kartka; 5 p- czerwona kartka
Drużyna kolejki: Trakul (Jonex)- Bernatek (Strażacy), Kościan (Wulkan), Jabłoński (Jonex), Patryk Wasilewski (Jantar)

W serii VI strzelono 35 goli, co daje średnią 8,75 na mecz w tej serii, a po wszystkich dotychczas rozegranych meczach daje to średnio 9,61 gola na mecz.
Mecze VI serii prowadzili sędziowie: Robert Zdanowski i Przemysław Jeszke.

Uwaga zmiany w terminarzu!!!

VII seria już 30 stycznia w hali przy ulicy Wiatracznej. Zestaw par:

16.00- Jantar – Opak

16.35- Strażacy – Jonex

17.10- Sport/Jag – Opak

17.45- Jonex – Sokół (ZetPe).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *