ALHPN: IV seria. Jonex na fali

Odsłony: 445

Czwartą serię gier mają za sobą uczestnicy V edycji Amatorskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej. W tej serii rozegrano 5 spotkań. Była to ciekawa seria i choć strzelono mniej goli niż w dwóch poprzednich, to emocji nie zabrakło, jak choćby w meczach Wulkan – Strażacy czy Sport/Jag – Jonex. Prześledźmy pokrótce jak toczyła się sobotnia rywalizacja w hali OSiR przy ulicy Wiatracznej.
  SPORT/JAG – SOKÓŁ 9:3 (3:2)
Gole: 13. 17. 28. Podgórski, 12. 14. Bieguński, 16. 18. Gobis, 24. Adamowicz, 26. Szulski – 8. Błanek, 29. Bujnowski, 5. Włodarczyk
Sport/Jag: Grenda, Gobis, Bieguński, podgórski, Adamowicz, Szulski.
Sokół: Dykas, Łobudziński, Błanek, Włodarczyk, Bujnowski, Guła, Kijewski, Klepczarek.
Do przerwy trwała wyrównana walka. Na gola Podgórskiego odpowiedzieli Włodarczyk i Błanek i Sokół niespodziewanie prowadził. Jeszcze przed przerwą dwa trafienia Bieguńskiego dały Sport/Jag prowadzenie. Po przerwie sytuacja na boisku zmieniła się diametralnie. Pomiędzy 16 a 18 minutą Sport/Jag strzelił 3 gole i odskoczył dość wyraźnie. Kolejne 3 gole dla faworytów padły pomiędzy 24 i 28 minutą i było po meczu. Sokół zdołał zmniejszyć rozmiary porażki strzelając gola w 29 minucie.
   JONEX – OPAK 4:1 (3:1)
Gole: 9. Bugaj, 12. Jabłoński, 15. Brodowicz, 21. Mycyk – 7. Mariak
Jonex: Trakul, Gruszecki, Górny, Mycyk, Jabłoński, Cabaj, Apanel, Bugaj, Brodowicz, Pietrzak.
Opak: Kreft, Solarski, Drewnowski, Mazur, Białczyk, Zaborowski, Adamiak, Mariak, Kwiatkowski.
Mecz rozpoczął się dość niespodziewanie, bo prowadzenie objął Opak nie będący w tym meczu faworytem. Jednak Jonex zdołał się szybko pozbierać i jeszcze przed przerwą strzelił 3 gole. Druga część toczyła się nadal pod dyktando Jonexu, ale padła w niej tylko jedna bramka i mecz zakończył się oczekiwanym, choć niewysokim zwycięstwem faworytów.
WULKAN – STRAŻACY 1:1 (1:1)
Gole: 15. Winnicki – 3. Brzozowski (karny)
Wulkan: Greczyszyn, Purgał, Dołgowski, Winnicki, Marek, Kościan
Strażacy: Szymecki, Brzozowski, Staciwa, Grzelak, Bakuła, Kubicki, Malczyk.
Jeden z ciekawszych i najbardziej wyrównany mecz tej serii. Oba zespoły wszystkie siły rzuciły na pokonanie rywala. Faworytem był liderujący do tej pory Wulkan, ale Strażacy nie zamierzali ustąpić. Oni też już bardzo szybko, bo w 3 minucie za sprawą rzutu karnego i jego wykonawcy Brzozowskiego objęli prowadzenie. Grający w dość okrojonym składzie Wulkan szybko wyrównał i od tej pory trwał zacięty bój o każdy metr parkietu. Mimo jednak wysiłków obu zespołów więcej goli nie padło, a bliżej szczęścia był Wulkan, kiedy Kościan trafił piłką w słupek bramki rywali. Strata dwóch punktów kosztowała Wulkan utratę pozycji lidera.
SPORT/JAG – JONEX 5:7 (1:1)
Gole: 26. 28. Adamowicz, 13. Szulski, 19. Podgórski, 30. Bieguński – 18. 21. 28. Jabłoński, 9. Brodowicz, 23. Górny, 24. Mycyk, 25. Bugaj
Sport/Jag: Grenda, Gobis, Podgórski, Bieguński, Adamowicz, Szulski.
Jonex: Trakul, Gruszecki, Górny, Mycyk, Jabłoński, Cabaj, Pietrzak, Bugaj, Brodowicz, Skoczylas.
Zdecydowanie najciekawszy i najbardziej emocjonujący mecz tej serii. Pierwsze 15 minut było bardzo wyrównane. Oba zespoły postawiły na atak i choć było sporo okazji, to zabrakło skuteczności. Padły tylko dwa gole, po jednym z każdej ze stron i dwukrotnie oba zespoły od utraty gola ratowały poprzeczka (Jabłoński) i słupek (Podgórski). Worek z golami rozwiązał się w drugiej połowie. Jeszcze na początku oba zespoły strzeliły po golu i notowaliśmy remis 2:2. Potem jednak w odstępie 5 minut cztery gole strzelili gracze Jonexu i mogli się już czuć zwycięzcami tego spotkania. Jednak Sport/Jag nie zamierzał składać broni i zbliżył się na odległość dwóch goli. W końcówce obie drużyny trafiły jeszcze po razie i dwubramkowe zwycięstwo Jonexu stało się faktem, który tym samym został liderem rywalizacji.
     JANTAR – STRAŻACY 2:7 (0:1)
Gole: 27. A. Wasilewski, 29. P. Wasilewski – 24. 28. 30. Brzozowski, 14. Malczyk, 18. Staciwa, 19. Bakuła, 23. Kubicki
Jantar: Konopiński, Patryk Wasilewski, Adam Wasilewski, Chwalczuk, Brzezińsaki, Grzywacz, P. Golański
Strażacy: Szymecki, Brzozowski, Staciwa, Malczyk, Grzelak, Bakuła, Kubicki.
Tylko do przerwy był to wyrównany mecz, kiedy Jantar gola stracił dopiero w przedostatniej minucie tej części. Po przerwie na parkiecie istniała już tylko jedna drużyna, którą do zdecydowanego zwycięstwa poprowadził skuteczny Marcin Brzozowski, który jednocześnie objął prowadzenie w tabeli strzelców. Mógł strzelić jeszcze jednego gola, ale w 16 minucie jego uderzenie trafiło w słupek bramki Jantara. Jantar nadal bez punktów w tej rywalizacji.
Po IV serii w tabeli nastąpiły spore zmiany. Po dwóch wygranych na czoło wysunął się zespół Jonexu. Dwa punkty mniej mają drużyny Wulkanu i Strażaków, a w walce o zwycięstwo nadal liczy się czwarty w tabeli Sport/Jag mający o 4 punkty mniej od lidera. Niektórzy obserwatorzy mówią, że ta edycja ligi prezentuje niższy poziom niż poprzednie. Być może, ale jednego nie można jej odmówić, że jest bardziej wyrównana, a z tego powodu bardziej emocjonująca.
Tabela po IV serii:
1. Jonex          5    13    35-19
2. Wulkan     5    11    43-8
3. Strażacy    6    11    25-16
4. Sport/Jag 5      9    22-13
5. Sokół           5      4    15-39
6. Opak            5      3      8-24
7. Jantar         5      0      8-37
Zmiany zaszły też w klasyfikacji strzelców. Prowadzącego do tej pory Winnickiego (Wulkan)- strzelił tylko 1 gola, wyprzedził Brzozowski (Strażacy), który w dwóch meczach trafił 4 razy i objął samodzielne prowadzenie. Cztery gole strzelił także Jabłoński z Jonexu i ta trójka zdecydowanie przewodzi rywalizacji snajperów.
ALHPN V- strzelcy: 12– Brzozowski (Strażacy) 11- Jabłoński (Jonex), Winnicki (Wulkan); 6– Brodowicz (Jonex), Bugaj (Jonex), Adamczyk (Wulkan), Bednarski (Wulkan), Podgórski (Sport/Jag) 5– Dołgowski (Wulkan); 4– Kościan (Wulkan), Sobczak (Wulkan), Apanel (Jonex), Głuszak (Strażacy), Włodarczyk (Sokół); 3 Adamowicz (Sport/Jag), Bieguński (Sport/Jag), Szulski (Sport/Jag), Patryk Wasilewski (Jantar); 2– Mycyk (Jonex), Purgał (Wulkan), Bakuła (Strażacy), Bernatek (Strażacy), Leszczyński (Sport/Jag), Gobis (Sport/Jag),T. Dorc (Sokół), Kijewski (Sokół), Łobudziński (Sokół), Bujnowski (Sokół), Kwiatkowski (Opak), Zaborowski (Opak), A. Wasilewski (Jantar); 1– Górny (Jonex), Marek (Wulkan), Łacko (Wulkan), Greczyszyn (Wulkan), Cabaj (Jonex), Gruszecki (Jonex), Lubczyński (Jonex), Spyrka (Sport/Jag), Bartolewski (Sport/Jag), Dobrosielski (Strażacy), Malczyk (Strażacy), Staciwa (Strażacy), Kubicki (Strażacy), Bernaciak (Opak), Białczyk (Opak), Mariak (Opak), Klepczarek (Sokół), Guła (Sokół), Błanek (Sokół), Grzelak (Strażacy), P. Golański (Jantar),Paweł Wasilewski (Jantar), Chwalczuk (Jantar).
samobójcze- 3
W serii tej padło łącznie 40 goli, co dało średnią 8 goli na mecz. Łącznie padło już 156 goli, co daje średnią niespełna 9 goli na mecz (8,66).
W punktacji Fair Play trwa zacięta rywalizacja pomiędzy Wulkanem i Sport/Jag. Mamy też lidera w klasyfikacji żółtych kartek.
Przewinienia Fair Play: 1. Wulkan 9p 2. Sport/Jag 9p 3. Strażacy 21p 4. Jonex 23p 5. Opak 23p 6.Sokół 24p 7. Jantar 25p.
Żółte kartki-2- Guła (Sokół), 1 – Kreft (Opak), A. Wasilewski (Jantar), Łobudziński (Sokół), Bernatek (Strażacy), Głuszak (Strażacy), Bugaj (Jonex), Górny (Jonex)
Punktacja: 1 p- przewinienie; 3 p- żółta kartka; 5 p- czerwona kartka
Drużyna kolejki: Trakul (Jonex)- Brzozowski (Strażacy), Jabłoński (Jonex), Podgórski (Sport/Jag), Adamowicz (Sport/Jag).
Mecze sędziowali: Robert Zdanowski i Kacper Szumert.(ZetPe).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *