AktualnościLiga halowa

ALHPN: III seria. Rekordowa ilość goli

Visits: 452

Trzecia seria gier V edycji Amatorskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej w Szczecinku była rekordowa pod względem strzelonych goli. Główna w tym zasługa dwóch zespołów Jonexu i Wulkanu, które rozgromiły swoich rywali, a tak jak w wypadku Wulkanu wręcz zdeklasowały. Trzy pozostałe spotkania były już zdecydowanie bardziej wyrównane, a nawet zacięte. W tej serii łącznie padło aż 55 goli, co dało średnią 11 goli na mecz, a po trzech seriach średnia ta wynosi 8,92 gola na mecz. Oto pełny zestaw wyników:
Sport/Jag – Strażacy 1:3 (0:1)
Gole: 22. Szulski – 7., 30. Brzozowski, 23. Bakuła.
Sport/Jag: Grenda, Leszczyński, Adamowicz, Serafin, Bieguński, Podgórski, Spyrka, Szulski.
Strażacy: Szymański, Brzozowski, Bernatek, Bakuła, Grzelak, Głuszak.
Cichym faworytem meczu był zespół Sport/Jag, który jak do tej pory wygrał oba swoje spotkania. W pierwszej połowie jednak lepiej grał zespół Strażaków, który też w 7 minucie objął prowadzenie i ten wynik utrzymał się do przerwy. Po przerwie młody zespół Sport/ Jag doprowadził do wyrównania, ale minutę później znów na prowadzeniu byli Strażacy. Wynik spotkania wciąż był niepewny, bowiem jedno bramkowe prowadzenie utrzymywali Strażacy do ostatnich sekund meczu. Gracze Sport/Jag starali się ze wszystkich sił strzelić wyrównującego gola, ale górę wzięło doświadczenie Strażaków, którzy w ostatniej praktycznie akcji meczu strzelili swojego trzeciego gola i odnieśli zasłużone zwycięstwo. Warto też podkreślić znakomitą dyspozycję i dużą dozę szczęścia ich bramkarza, który często bronił w niemożliwych wydawałoby się sytuacjach.
Opak – Jantar 4:3 (3:2)
Gole: 6., 11. Kwiatkowski, 13. Zaborowski, 28. Białczyk – 11. Paweł Wasilewski, 15. A. Wasilewski, 19. Patryk Wasilewski.
Opak: Mazur, Zaborowski, Białczyk, Solarski, Drewnowski, Kwiatkowski.
Jantar: Konopiński, Paweł Wasilewski, Patryk Wasilewski, A. Wasilewski, A. Golański.
Mecz dwóch zespołów, które do tej pory nie zdobyły punktu w rywalizacji miał wyrównany i zacięty przebieg. Od pierwszych minut więcej inicjatywy wykazywali gracze Opaku. Oni też pierwsi strzelili gola na 1:0, a potem w krótkim odstępie czasu na 2:1 i 3:1. Jednak zawodnicy Jantara wciąż dążyli do wyrównania i udało się im to w 4 minucie drugiej połowy. Praktycznie przez całą drugą część meczu utrzymywał się remis i wydawało się, że takim wynikiem zakończy się to spotkanie. Na dwie minuty przed końcem sprytem popisał się Białczyk z Opaku, który dalekim strzałem umieścił piłkę w bramce rywali i dzięki temu Opak mógł się cieszyć z pierwszych punktów w lidze. Jantar wciąż bez zdobyczy punktowych.
Strażacy – Sokół 3:3 (1:1)
Gole: 1., 16., 28. Brzozowski – 3., 23. Włodarczyk, 26. Guła
Strażacy: Szymański, Brzozowski, Grzelak, Bernatek, Głuszak, Bakuła.
Sokół: Bednarski, Guła, Łobudziński, Włodarczyk, Klepczarek, D. Dorc, Kijewski, T. Dorc.
Kiedy już w 1 minucie Strażacy zdobyli bramkę, mogło się wydawać, że mimo iż był już to ich drugi mecz tego dnia, a grali tylko w szóstkę, że zdobędą kolejne punkty. Sokół jednak nie zamierzał ustępować i już po dwóch kolejnych minutach wyrównał stan spotkania. Kiedy w pierwszej minucie drugiej połowy Strażacy wyszli ponownie na prowadzenie, znów stali się faworytem tego meczu. Jednak Sokół wciąż nie ustępował i w 26 minucie objął nawet prowadzenie, ale ostatnie słowo należało do rutyniarzy ze Strażaków, którzy za sprawą bardzo skutecznego w tym dniu Brzozowskiego zdołali wyrównać i uratować cenny punkt.
Jantar – Wulkan 1:20 (0:9)
Gole: 21. Chwalczuk – 5., 23., 28., 29., 30. Dołgowski, 12.,21., 24., 25. Bednarski, 8., 9., 29. Sobczak, 6., 16., 28. Kościan, 3. Adamczyk, 10. Łacko, 11. Winnicki, 30. Greczyszyn (karny), 7. sam.
Jantar: Konopiński, A. Wasilewski, Patryk Wasilewski, Paweł Wasilewski, A. Golański, Chwalczuk, Brzeziński.
Wulkan: Greczyszyn, Adamczyk, Purgał, Dołgowski, Łacko, Sobczak, Kościan, Winnicki, Bednarski, Kubala.
Mecz bez historii. Od początku do końca olbrzymia przewaga Wulkanu i wręcz kanonada na bramkę Jantara. Kilku graczy Wulkanu strzeliło po trzy i więcej goli. Słabiej dysponowany był tym razem przewodzący w tabeli strzelców Maciej Winnicki, ale i tak utrzymał pierwsze miejsce w tej statystyce. Graczom Jantara należą się słowa uznania za ambicję i wolę walki, bo od samego początku skazani byli na przegraną z tak dysponowanym, mocnym zespołem. Trzeba tylko dodać, że jedyny gol dla Jantara padł w momencie kiedy Wulkan grał z tzw. „bramkarzem wylotnym”, a golkiper Jantara przechwycił piłkę i z pod swojej bramki skierował ją do pustej bramki Wulkanu.
Jonex – Sokół 13:4 (7:1)
Gole: 9., 11. 12., 28. Jabłoński, 4., 10., 20. Brodowicz, 12., 30. Apanel, 3. Bugaj, 21. Cabaj, 21. Lubczyński, 27. Gruszecki – 15., 26. Kijewski, 16., 19. T. Dorc.
Jonex: Trakul, Jabłoński, Bugaj, Cabaj, Gruszecki, Mycyk, Apanel, Brodowicz, Skoczylas, Popiel, Lubczyński.
Sokół: Bednarski, Guła, Łobudziński, T. Dorc, D. Dorc, Klepczarek, Włodarczyk, Kijewski.
Od początku inicjatywę przejął Jonex i już od 3 minuty rozpoczął zdobywanie goli, a potem systematycznie zwiększał swoją przewagę. Zmęczony Sokół, choć grał ambitnie nie był w stanie przeciwstawić się dobrze dysponowanym rywalom, gdzie brylowali zdobywcy 3 i 4 goli Brodowicz oraz Jabłoński. Jonex dzięki wysokiej wygranej awansował na drugą pozycję w tabeli.

Mecze sędziowali: Bartosz Fiedurek i Przemysław Jeszke.
Tabela po III serii:
1. Wulkan     4   10  42:7
2. Jonex         3   7   24:12
3. Strażacy    4   7    17:13
4. Sport/Jag 3   6     8:3
5. Sokół          4   4   12:30
6. Opak          4    3    7:20
7. Jantar        4    0    6:30
Tabela strzelców: 10- Winnicki (Wulkan); 8- Brzozowski (Strażacy); 7- Jabłoński (Jonex); 6- Adamczyk (Wulkan), Bednarski (Wulkan); 5- Dołgowski (Wulkan); 4- Kościan (Wulkan), Sobczak (Wulkan), Brodowicz (Jonex), Bugaj (Jonex), Apanel (Jonex), Głuszak (Strażacy); 3- Włodarczyk (Sokół); 2- Purgał (Wulkan), Leszczyński (Sport/Jag), Podgórski (Sport/Jag), Bernatek (Strażacy), T. Dorc (Sokół), Kijewski (Sokół), Łobudziński (Sokół), Kwiatkowski (Opak), Zaborowski (Opak), Patryk Wasilewski (Jantar); 1- Marek (Wulkan), Łacko (Wulkan), Greczyszyn (Wulkan), Cabaj (Jonex), Gruszecki (Jonex), Lubczyński (Jonex), Spyrka (Sport/Jag), Bartolewski (Sport/Jag), Szulski (Sport/Jag), (Dobrosielski (Strażacy), Bakuła (Strażacy), Bernaciak (Opak), Klepczarek (Sokół), Bujnowski (Sokół), Guła (Sokół), Grzelak (Strażacy), Białczyk (Opak), P. Golański (Jantar),Paweł Wasilewski (Jantar), A. Wasilewski (Jantar), Chwalczuk (Jantar).
samobójcze- 3
Przewinienia Fair Play: 1. Wulkan 5p 2. Sport/Jag 8p 3. Jonex 15p 4. Strażacy 17p 4. 5. Opak 19p 6.Sokół 19p 7. Jantar 24p.
Żółte kartki– 1 – Kreft (Opak), A. Wasilewski (Jantar), Guła (Sokół), Łobudziński (Sokół), Bernatek (Strażacy), Głuszak (Strażacy), Bugaj (Jonex)
Punktacja: 1 p- przewinienie; 3 p- żółta kartka; 5 p- czerwona kartka
Drużyna serii: Szymański (Strażacy, Dołgowski, Bednarski (obaj Wulkan), Jabłoński (Jonex), Brzozowski (Strażacy).
Teraz w rozgrywkach nastąpi świąteczno-noworoczna przerwa, a rywalizacja wznowiona zostanie 9 stycznia (sobota) 2016 roku. (ZetPe).

Foto: Marcin Brzozowski (Strażacy) strzelił w dwóch meczach 5 goli i goni w tabeli strzelców Macieja Winnickiego (Wulkan).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *